Sveiks Normund,
Kur es varētu iegādāt šim kātam augšējo posmu(spicīte pa pieskari aizgāja) Team Salmo TIOGA 2.1м 3.5-22g TSTI1-682F? paldies jau iepriekš!
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks Normund,
Kur es varētu iegādāt šim kātam augšējo posmu(spicīte pa pieskari aizgāja) Team Salmo TIOGA 2.1м 3.5-22g TSTI1-682F? paldies jau iepriekš!
Salmo servisā, serviss tagad atrodas Skandu ielā 7, tas ir Imantā,
Sveiks. Gribēju pajautāt kādu ziemas barību uz raudu labāk izmantot?
rīvmaizi :), ideālā gadījumā sajauktu ar applaucētiem saulespuķu spraukumiem 1\1, raudai tas ļoti patīk gatavās barības strādā un labi, bet ne visos ūdeņos, ir vesela virkne ūdeņu, kur ziemā aromatizētās barības nestrādā vispār ziemā, ezeros, barību vajag ļoti maz, stundas copei reizēm pietiek, ja slapju pirkstu iemērc barībā un noskalo āļiņģī, reizēm zivis grib, lai viņas pabaro vairāk, bet jāsāk vienmēr ar nelielu porciju
Labdien!
Jums ir daudz raidījumu ar brekšu copes , bet neesmu redzējis nevienas ziemas varianta ( Lielupe, Gauja ). Jautājums tāds vai ir vērts barot vienu un to pašu vietu lai mēģināt savākt brekšus pie āliņģa . Copes vieta Lielupe tuvāk Jelgavai . Ar ko labāk barot ?
jā, raidījuma par normālu brekšu copi ziemā sen nav bijis un tas tieši ar to ir saistīts, ka ziemā tos puikus dienas laikā piedabūt uz ēšanu ir diezgan grūti, var, bet jātrāpa, kad viņi ir aktīvi, īstā vietā un brīdī, savukārt barot vairākas dienas vienu vietu man vienkārši nepietiek laika... ja tev ir laiks un tu ZINI kur brekši ziemā stāv, tad noteikti vari tos barot un viņi atsauksies, man viens paziņa baro ap Jūrmalu, reizēm ir ļoti labi, bet... ledus ir kāds ir, var būt ap Jelgavu\Kalnciemu ledus ir labāks, tur ir labas bedres, kur breksim vajadzētu būt :), tavā gadījumā , pirms barošanas, vajadzētu kādu dienu veltīt zivju meklēšanai, ideāli, ja ir kāds ehalots ar kuru tas meklēšanas process būtu ātrāks, arī jau nav garantijas, ka tas ko tu redzi ir breksis, nevis vimbas, bet nu vismaz process būs ātrāks. Pēc tam tu dažādos dziļumos sāc barot, tā ir upe, tātad jābaro ar barotavu un ar smagu barību, ja nav izlādējamās barotavas, tad var izmantot kaut vai resnu auklu ar palielu svina\dzelzs bumbuli galā, uzmīci barības bumbu ap to svinu un uzmanīgi nolaid uz grunts, biki paturi un tad ar asāku rāvienu atbrīvo bumbuli no barības, ja sāc barot, tad jābaro ir regulāri, tas ir katru dienu un vēlams noteiktā laikā. Reizēm pietiek, ja iebaro vienu dienu un otrā dienā tur jau zivis grozās, citreiz vajjag bart pāris dienas vis maz, lai zivis savāktos, bet nu upēs galvenais ir atrast tos barus un iedot viņam tik daudz ēdiena, lai viņam gribētos tur grozīties barot vari ar jebko, jo tur uz grutns nekā no tā visa nav :))), vari jaukt kādu veikala barību ar plaucētiem putraimiem un auzu pārslām, vari barību ar zemi u.t.t., galvenais, lai tā nebūtu līmīga klimpa, kura nekad neizskalosies, barībai ar laiku ir jāizskalojas, ;labi noder dažādi kombikormi, kas domāti dzīvniekiem, trušu, cāļu u.t.t., tos nedaudz applaucējot var dabūt ļoti labu konsistenci, lai nogādātu barību uz grunts, galvenais ir eksperimentēt un darīt :), jo lielākā daļa no bļāvējiem, ka neķerās u.t.t. paši lietas labā neko īsti negrib darīt, bļaut taču ir vieglāk kā darīt :))))
Sveiks Normund.
Biju rakstījis tev uz e-pastu, bet atbildi tā arī nesaņēmu (iespējams mana vēstule nokļuvusi surogātpastā vai vienk nav nonākusi līdz tevīm)
Atbildi vari man sniegt uz e-pastu jurgisturkopolis@gmail.com
Vēlos iegādāties ziemas kostīmus Norfin Extreme 4 un Norfin Kvinna.
1. Vai abi šie kostīmi ir pieejami Salmo veikalos?
2. Par plaukta cenu aptuveni esmu informēts apskatot salidzini.lv, bet lasot CL ekspertu sadaļu, pamanīju, ka pie lielākiem pirkumiem reizēm esi gatavs iedot nelielu atlaidīti.
NE ASAKAS!
vosals ! kaut kur redzēju gan šādu meilu un biju pārliecināts, ka atbildēju, bet acīm redzot būs iejucis visos darbos :) protams, ka varam visu sarunāt, kostīmi ļoti labi, atsūti man īsziņā (daudz maz loģiskā diennakts laikā :) ) kurš Salmo veikals tev būs ērtāks un kādus izmērus kostīmiem vajag, apskatīšos kompī vai ir vajadzīgie izmēri un izstāstīšu ko un kā varu piedāvāt :), t.29224086
Sveiks!
Ir sākusi niezēt doma par eholoti (ziemai- praktik er6 laikam sauc)- es ir kājnieks vai ar sabiedrisko, nekādus akumulatorus nesanāks staipīt), tāpēc praktik. Ziemā man sanāk tikai reizi nedēļā tikt uz ūdens(ledus), tāpēc sistemātiska iebarošana-zivs piesiešana atkrīt, diena īsa, man pirmais gads ziemas copē, nedaudz pazīstu te tikai vienu ezeru(to pašu vasaras variantā no krasta), vārdsakot, gribas kaut nedaudz nodrošināties, ka būs mazāk tukšinieki un neskraidīt uz aklo, varbūt varētu cik necik to zivi labāk atrast. Skatījos visādus video, ar viņu gan biežāk redz meklējam plēsēju, bet nu man pagaidām tā.
Cik tas racionāli, vari ko pakomentēt, ieteikt šajā sakarā?
Paldies!
NĒ, NOTEIKTI NĒ, tev pagaidām ehalotu nevajag, tev vajag iemācīties ķert zivis, ehalots tev neko šajā ziņā nepalīdzēs, tas, ka ezerā vasarā ir zivis noteikti nenozīmē, ka viņas ķersies arī ziemā, zinu veselu virkni ar mazajiem ezeriņiem, kur ziemā ja arī kaut kas pieķerās, tad tikai pa pirmo un pašu pēdējo ledu, tas ir viens. Otrs, tas, ka tu redzēsi ekrānā zivi vēl neko tev nedos, ja tu nezini kā to zivi pierunāt, pēc rakstītā saprotu, ka tu esi ar mieru ķert arī baltās zivis, tad ir jābaro dažādos dziļumos un jāskatās kur viņas pienāk, vietas un dziļumi var atšķirties pa dienām, arī asaros, pa seklajiem ezeriem ehalots nav vajadzīgs, āļiņģu skaits ir galvenais priekšnosacījums veiksmīgai asaru copei seklajos ūdeņos. Ja tu domā, ka jau māki paņemt zivi, vai gribi sev, kaut galvā, sazīmēt ezera dziļumu karti u.t.t., tad jā, tad elektronika palīdz, arī ja ezers ir ar lielākiem dziļumiem un esi sabarojis vairākas vietas, tad elektronika atvieglo saprašanu vai tur ir zivis apakšā vai nav, BET elektronika neķers zivis :), tievas auklas, pareizus mānekļus, ēsmas un barības, kā arī copmaņa meistarību elektronika nekādi neaizstās :). es to par to, ka tāds ehalotiņš maksā tik pat cik lietots "pļerdaks" (mopēds\rolleris) un tāds transorts tev pavērs daudz lielākas copes iespējas nekā viens ehalotiņš :), es noteikti tevi neatrunāju, lieta laba un vajadzīga, bet brīnumus tavā dzīvē neienesīs :) ja prasi ko pirkt, tad lasot tevis rakstīto es gribu teikt, ka Deeper tev būtu daudz noderīgāks, to tu arī vasarā vari izmantot pētot savus ūdeņus, to var iemest savus 50-70 metrus un telefonā lieliski redzēsi kas tur apakšā notiek, i dziļumi i kādu zivi arī, ziemā to var izmantot gan vasaras režīmā, kamēr ledus plāns, pēc tam pārslēgt uz ziemas režīmu, tad ir viens koncentrēts stars uz leju unt ad tu redzi i mānekli i visu kas notiek zem āļiņģa, mazais Praktik ir labs, bet tīri ziemai, vasarā ar to no laivas vai laipas kaut ko var bakstīties, bet tas nav tas
Sveiks, kadas baribas izmantot uz breksi ziemas laika? Ka vinju pievilinat zem tā aliņğa?
ja tev ir laiks brekšus iebarot vairākas dienas, tad ir krietni vienkāršāk, dod praktiski jebkuru barību un viņi tur pamazām savāksies, atnāksi copēt, iedosi kaut ko garšīgāku nedaudz un viņu kļūs aktīvāki, daudz grūtāk ir kad gribi tikt pie brekša jau pirmajā dienā...., tur man vienīgā daudz maz drošā recepte ir barošana ar motili, var kopā ar kādu barību, var ar zemi, bet galvenais tur ir motilis, uz to breksis atsaucās ļoti labi, bet tas ir krietni padārgs process un ne katrs var\grib tā barot viņus... var ņemt praktiski jebkuru brekšu barību, arī vasaras, galvenais, lai nav pārāk spilgta aromāta, un ar barotavu (seklumā var arī bumbās )laižam to uz grunts, kā likt barību, ar duļķi vai tieši otrādāk, maksimāli "klusi" ir jāskatās no sīkzivju daudzuma, ja visādu mikrobu daudz, tad barību uz grunts jānoliek tā, lai tā uzreiz pārāk nemutuļo, jo uz mutuli sanāks sīkzivs. nu nav viegli ziemā ar to brekšu puiku, it kā viņi ēd visu gadu, bet ... ziemā viņi ir stipri kaprīzāki :)))
Sveiks Normund. Kāda ir taktika asaru ķeršanai no ledus ar balansieri/bļitku seklās ūdenstilpnēs (1-2m dziļums)? Vai izurbt 3 caurumus un pie katra sēdēt stundu, vai saurbt 100 caurumus un katram veltīt 30 sekundes. Paldies.
nu ja pietiek ar 100 āļiņģiem, tad ir super cope :)))), parasti vidēja diena, kad lasi pa 1-3-5 asari no āļiņģa ir ap 150-200 āļiņģu, ej, urb pa 7-10 āļiņģi, katra pārbaudei velti tās 30-40 sekundes, vairumā gadījumu ir tā, ka ja asaris ir, tad kaut kādu dzīvības pazīmi viņš izrādīs pirmajos 10 bļitkas uzrāvienos, ja nav, tad ej tālāk, jā mēdz būt, ka āliņģis ir "jāuzsilda", bet parasti tas ir biki lielākos dziļumos un jau vietās, kur tu esi atradis asari un to rajonu kārtīgāk sāc "izstrādāt" bet arī urbties un meklēt vajag pēc kaut kādas shēmas, lai tu "nosedz" dažādus dziļumus, gan zāļu malu, gan kādu kantīti, kaut 10-15cm padziļinājums jau ir uzskatāms par kanti ezeros, kur vispār ir 1-1,5 m dziļš bļitkas dancinātāju baro kājas un cauru skaits :))))
Kādas ir tavas, kā eksperta domas, kāpēc Liepājā gurķīšu zivs pazudusi, nārstam jau vajadzēja sākties? Ko jūs ieteiktu Liepājā paķert, kamēr nav prātīgs ledus? Zinu, ka Tosmares kanālā nekas neķeres, tādēļ šo vietu izslēdzam :) Ir citi varianti Liepājas pusē?
kāds nārsts :)))?? salakas nārsto pavasarī, marta beigās\aprīļa sākumā, ziemā viņas vienkārši sanāk upēs\kanālos, es gan paniku neceltu, nekad neviena zivs vienādos daudzumos un laikos nenāk, katrs gads atšķirās, citus gadus Karaostas kanālā arī asari tik ilgi un aktīvi uz fīderi neķērās, brekši bija lielāki, katrs gads ir biki savādāks, salakas ienāks, kur viņas paliks :), teiksim ap Rīgu viņas nemaz ātrāk par februāra vidu neviens i negaida, arī Ventspilī tā super cope, kad ir ledus, sākas tik uz janvāra beigām nu ja šogad nebūs, tad tas nozīmē, ka salakām ieslēdzies pašsaglabāšanās instinkts :))), tirgū salakas ir, bet stipri maz un padārgas, tātad to nav krasta tuvumā vēl tik daudz :), pārslēdzies uz asari, jūsu pusē viņu ir daudz un smuki :)))
Sveiks meistar!
Esmu balto zivju fanāts,līdzīgi kā tu, un nežēlīgi patīk feederis,bet ir ziema un skatījos youtuba tev bija samērā īss krievu valodā video par feederēšanu ziemā. Jautājums kādu kātu un kādu spoli? Team salmo feeder + slado arctic spoli? Un 0,18 monofīlo? Jautājums,vai bez telts nav sarežģīti feederēt ,ja ir vē'jš utt? Nerunājot par salšanu,bet par pašu copi vai tas ietekmē vai,nē? Plānoju pirkt salmo šo komplektiņu. Teltij gan finances neļauj.
ziemas fīderītis, copei upē !!! ir ļoti laba lieta, stāvošā ūdenī copēt var, bet bieži vien ar mormišku vai ziemas pludiņu rezultāti būs labāki, bet straumē fīdeŗitis strādā izcili kopumā ziemas fīderi esmu filmējis gana daudz, bet dažādām TV un arī Yotube, tāpēc pateikt kur kādi materiāli atrodami nevaru, jo … pa šiem gadiem man ir bijuši kopā ap 600+ raidījumi, es pats tos nekrāju, jo zinu, ka viss labākais vēl priekšā :))) bez telts būs grūti, atkusnī vai līdz -3-4 grādiem bezvējā vēl var, bet lielākā vējā vai aukstumā ir grūti, tomēr rokas ar barību, zivis ķerās, rokas slapjas u.t.t., BET... tu neķer kreņķi par telti, jo no biezas plēvēs vienkāršu telti var uztaisīt ļoti viegli, mēs agrāk, kad nebija šādu telšu, visi tādās sēdējām. Depo vai citā veikalā atrodi biezu plēvi, kura bieži vien jau tirgojas kā maiss bez galiem, 3 m platums neatgrieztā veidā, nopērc 2 metrus šāda maisa, tas maksās īsti neko, mazāk kā fīderītis :). Mājās vienu vaļējo maisa galu vai nu aizšūj vai aizkausē, kādreiz to darījām ar gludekļa un avīzes palīdzību, viss, tabu labā telts gatava. Izurb 1-2 āļiņģus, noliec kasti un priekšā, kādu metru-pusotru no āļiņģiem, ieurb urbi, lai tas stāv ledū, velc savu maisu uz urba, lien pats iekšā un vienu malu paliec zem kastes, sēdi kā siltumnīcā :))) un smaidot velc zivis :), pat ja vajag pāriet uz citu vietu, tad tas notiek dažu sekunžu laikā :)
Sveiki! Esmu savā īpašumā ieguvis spiningu Salmo Diamond Jig25(garums 228). Ko ar viņu var iesākt un kam viņš ir paredzēts(vai tikai džigam,vai varu arī kādu vobleri karināt galā)? Kādu spoli ieteiktu(kautko no budžet klases-laikam jau Salmo), kādu pīto auklu ieteiktu? Tas ir mans pirmais spinings.
Paldies:)
nu tests 25 jau pats pasaka priekšā, ka vari ar šo kātu i ar vidēji smagu džigu (Latvijas apstākļiem) padarboties, i ar rotiņiem vidējiem un lieliem, arī ar visiem citiem mānekļiem, kuru svars ir līdz kādiem 30-35+- gramiem, spoli... 2500.-3500. (25.-35.)izmēru, no Diamondiem droši vari ņemt Diamond Spin 6, Elites sērijā ir vairākas visnotaļ nesliktas spoles, Lucky John spoles arī ir ok, tur jāskatās uz tavām iespējām, spiningā spole ir pat svarīgāka par kātu, tāpēc, ja ir iespēja, tad ņem biki dārgāku spoli, tas atmaksāsies copes procesā pītā aukla, vispirms tiec skaidrībā ko ķersi pamatā, ja tās būs līdakas un ar palieliem māneķliem - gumijas, vobleri, rotiņi 3.-4. izmērs u.t.t., tad pavisam droši vari ņemt ne dārgu pīto teiksim 0,14-0,16, pat 0,18mm diametrā, ne dārga būs ap 7-8 eiro par 100m, tādas auklas var būt ir biki rupjāka pinuma, bet ar izturību tur viss ir kārtībā un tavā gadījumā "ravēt" zāles un kokus vajadzēs diezgan daudz sākumā :), ja runa tomēr vairāk par asariem, tad gan prasās biki tievāku, arī dārgāku auklu, bet tas jau ir biki cits stāsts, tāpat kā ja gribi vairāk zandartus ķert, tur arī nedrīkst ar pārāk resnām auklām aizrauties, jo resnāka aukla lēnāg grimst, vairāk plivinās straumē un vējā u.t.t. sāc ar kaut ko, sezonu nocopēsi un tad jau mazā saprašana būs radusies kas ir kas, tālāk jau varēs domāt ko pamainīt, ja vajag mainīt :)