Gribēju pajautāt par traper gold series barības piedevu, kā pareizi viņu lietot?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Gribēju pajautāt par traper gold series barības piedevu, kā pareizi viņu lietot?
nevaru daudz maz godīgi komentēt, jo neesmu to lietojis un nezinu par ko iet runa
Sveiks!
Nesen aizbraucu copēt uz Gauju tajā vietā, kur Tu sēdēji 06.10. MN raidījumā, saprotu, ka Tu tur biji 1. oktobrī, es biju 12 dienas vēlāk. Aļģes nesa arī, tikai es teiktu, ka stipri vairāk nekā Tev, bet barība: 0.5kg Sensas explosive feeder + 0.5 kg Senas super feeder, zeme ~1.5kg, klāt krāsainie gabaliņi (nezinu nosaukumu), klāt piegriezti baltie, sliekas (padaudz), tieva (0.15) pavadiņa, mazs āķis, taču rezultāts krasi citādāks – pa 7h 400g breksis. Gribēju painteresēties, vai viņš tur vienkārši vairs neuzturas? Baroju bieži, barotava ne ilgāk par 5min ūdenī neatradās. Paldies!
Gauja nav liela upe, pietam sekla, tāpēc vienas vietas resursi nav bezgalīgi :), tur katru dienu kāds sēž, arī pa naktīm, pa naktīm vēl kaut ko noķerot, pa dienu ļoti švaki, tas ir rezultāts tam, ka vieta kļūst pārāk populāra :), pietam šogad , pirmo reizi padsmit gadu laikā, ir tāds zaļo puņķu daudzums, kas noteikti nenāk par labu copei. Tajā pašā laikā nedaudz augstāk vai zemāk pa straumi zivītes ķerās :), bet šajā vietā viņas var arī šosezon vairs īsti nestāties, pārāk daudz tur ir ķerts un laists vaļā, zivis no tās vietas var sākt bēgt, kā tas ir ar vietām, kur parādās cemmeristi, viņi tur pagriež ar āķiem daļu zivju un zivis no turienes aiziet, reizēm uz ļoti ilgu laiku. es pats turp kādu laiku nebraukšu, kāpēc ganīt bara atliekas, ja aiz pāris upes līkumiem ir neskarti bari :)))
Labdien. Vai tiešām ir tā, ka lielie brekši dzīvojas pa upes vidu? Pārsvarā makšķerēju pa kanālveidīgu ūdenstilpni, un liekas, ka vidus ir tāds patukšs. Kautkas sāk notikt, ja atrod vietu, kut marķeris lēkā, bet metot cik tik var tālu, rezultāts parasti ir sliktāks. Kautkādas copes ir, tikai nevar neko izvilkt. Tārpu gan nograuž. Ko varētu vēl pamainīt, lai tomēr tos tālos viltīgos raustītājus varētu kādreiz nogaršot?
tā gluži nav, ka breksis dzīvo pa upes vidu, breksis dzīvo tur, kur viņam patīk, reizēm bedrēs un to tuvumā, reizēm viņi iziet ganīties sēkļos, viss jau ir atkarīgs kas tas pa ūdeni, teiksim Gaujā breksis visu vasaru, un pat vēl tagad pa dienu ir metra un pat vēl mazākā dziļumā, protams, ka tālāk no tā krasta, kur ir kaut kādi trokšņi (peldētāji, makšķernieki u.t.t.), uz ziemu viņi saies tajās retajās 3-5 metru bedrēs, bet tur jau var tikai pastāvēt, kad gribās gulēt :), ēst brekšu baram tur īsti nav ko, tāpēc arī ziemā viņi iziet ganīties seklākās vietās. Bet teiksim Daugavas plašumos, te es domāju HES ūdenstilpnes, jau 4-6 metri ir sēklis, bieži vien brekši stāv 8-12+ metros vietās, kur blakus ir arī 20+ metru dziļumi. tāpēc tev varu ieteikt mērīt dziļumus, barot dažādas vietas, teiksim copējot ar 2 fīderiem vienu ieliec uz mīkstas grutns dziļumā, otru uz cietas biki seklāk u.t.t. , lai zivis pašas parāda kur viņas ir :), bet ar tiem ēsmas grauzējiem var cīnīties mainot āķa un ēsmas izmērus, pietam ne vienmēr uz smalko pusi, reizēm vajag āķi biki palielināt, lai zivs uzsēstos, ja jau ir copes, tad jau ir pie kā strādāt :))), sliktāk, ja copju nav vispār :)
Sveiks Normund !
Vai ir vērts uz breksi sēžot piesiet ēsmu pie āķa uz "hair rig" ? Meklējot angļu forumos uzdūros tādam info.
Un vel biju atradis, ka viņi sienot arī pie tārpa liek hair rigā speciālu putuplasta desu sagrieztu, lai tārps ceļas uz augšu.
Pirms es nonodos šādām perversijām, vēlos dzirdēt, vai maz ir vērts ?? Pa cik skatos, tad tev jau tā pat labi ķerās, bez visa tā, bet tomēr, kādas domas ?
nu pie mums ļoti maz kas strādā no angļu metodēm, tāpēc mēģināt, protams vari, kaut ko pat noķersi, bet... laiku arī daudz zaudēsi :) tad jau klasikā ķeršana uz putuplastu, ēsmas vietā, būs reizes 5 efektīvāka, putuplasts rullē, ja piešaujas, sevišķi uz karūsu, raudu, plici
Sveiks!
Kas varētu būt piedāvājumā no budžeta klases karpu kātiem vai smagajiem fīderiem, ko varētu izmantot butēm? Pieejamie bušu kāti uz sajūtām tādi bomīgi.
šajās brīvdienās un vēl arī pirmdien visos Salmo veikalos ir labas atlaides, teiksim visiem Salmo kātiem ir 30%, tad iespējams arī vidējas klases kāts var klūt par bušu kātu :))), veikalos, sevišķi Juglas, Piedrujas un Durbes ielas, ir gana daudz visādu fīderu un karpu kātu vēl no iepriekšējo gadu kolekcijām, vajag tikai ieskriet apskatīt ja ņemt, tad labāk fīderi ar testu 150-180 grami, metiens sanāk zvērīgs un arī copi tomēr redz vis labāk tieši uz fīderiem
Interesanti būtu zināt citu tavu sekotāju copes rezultātus sekojot principam barību kārtīgi atjaukt ar zemi, godīgi sakot, man galīgi neveicas, pat šogad - brekšu gadā... Varbūt pie vainas ka nepasaki ka pamatīgi jādod klāt gaļa, kādreiz bija video kur gāja runa pa kādu mazu saujiņu balto, bet konkrēti daudzumi tā īsti nekad netiek pateikti, tikai tagad pēdējā Gaujas MN raidījumā uzpeld ka norma ir 5 iepakojumi slieku un lielā bundža balto, kas protams izskaidro barības maznozīmību tādā gadījumā var barot arī ar tīru zemi un gaļu. Vienīgais apšaubāms tāda veida fīderis kā ekonomiskais tautas copes veids, ja brekšuku pievilināšanai vajag savi 15eur tikai tārpiņiem uz dažu stundu copi. Vai nevajadzētu tomēr fīderēt ar praktiski tīru barību bez zemes parastajā copē, atstājot sportistiem "taupību" atjaucot ar zemi, bet likšanu kilogramu gaļas klāt?
:))) mjaaa, tici vai netici, man noteikti nevajag lai tu liktu zemi klāt pie barības :)), ja tev tas nestrādā, tad neliec, priekš kam dari to, kas tev nesanāk :) es gan teikšu tā, ka tava problēma ir kaut kur citur..., vietā, inventārā, attieksmē..., veči ķer un ļoti labi ķer un zeme nevienam netraucē bet gaļu brekšu barībā jāliek klāt tik un tā, ir reizes, kad tas nav vajadzīgs, breksis ir aktīvs un viss notiekās, bet vismaz pusē gadījumu tas tārpu bišķis tomēr copi uzlabo, pietam .... liels tārpu daudzums atkla dod pretēju efektu, zivis pārstāj tos ēst pietam... es nekad nekur neesmu mācījis, kā maksimāli maz ieguldot maksimāli daudz paņemt no ūdens, es rādu un mācu kā var ķert, lai gūtu gan foršas emocijas gan arī kādu gardu zivi, izskatās, ka mēs ar tevi runājam par dāžādiem fīderiem un dažādām copēm :)))
Sveicinats Normund.Jus daudz esat celojis un makskerejis tai skaita ari pa juram.Uzludza mani uz makskernieku prami vel ar 50 makskerniekiem Ziemelu jura netalu no ROTERDAMAS.Jautajums,kadus esmus Jus ieteiktu nemt lidzi neatteiktos ari no padomiem.Garneles uzreiz saku ne,cik esmu meginajis bute keras tikai uz slieku.Busu pateicigs par Jusu padomiem.
diemžēl šāda cope - bute no prāmja(kuģa vispār) man nav bijusi un vispār jūras cope nav mana stihija, tāpēc diez kāds padomdevējs nebūšu gan, pašam viss būrtu jāmācās no nulles :))), bet... esmu pārliecināts, ka Yotube viss ir redzams :))) visa mana braukāšana pa dāžādām valstīm par 95% ir saistīta tikai ar saldūdens zivju sporta copi
Sveiks!
Vai Salmo Diamond feederim 180g testā garums ir līdz 3.9m? Gribētos 4.2
Diemžēl šim modelim maksimālais garums ir tikai 3,9 m, 4,2 un pat 4,5 m garums ir Feeder Concept Distance fīderiem, kuriem piemīt arī daudz labākas tālmešanas spējas, ar Distance 150 droši var mest 150-180 gramu svinus arī 120 un vairāk metrus tiesa ... Distance kāti ir nedaudz dārgāki
Sveiks Normund! :)
Ko ieteiktu Buļļupei uz breksi tagad? Doma ar fīderi pasēdēt. Zinu ka tagad vairāk raudu laiks, tās ar protams nesmādēšu bet gribētos plakano...:)
Barība, tārpi, auklas, āķi??
Paldies:))
rauda ir pie krasta kants, metrus 5-10 tālāk ir plakanie, lielie plakanie ir vēl tālāk, bet ir un ēd, Buļļupe jau ne ar ko īpaši neizceļās starp citiem ūdeņiem, nekādas īpašas rudens brekšu barības nav, viss tas pats kas vasarā, tur arī vimbas tagad diezgan daudz prasās, viņām arī klasiskā brekšu barība garšo barība klasika, bet vēlams tumša un zeme, vismaz 1\1, bet labāk 1\2-1\3 netraucēs noteikti ēsmas - breksim gaļa -pinkas, baltie, slieka, motilis, raudai -grūba auklas - pavadas 0,12-0,14mm, āķi 12.-14. smalkāku neko nevajag, bet noteikti paskaties, lai tev ir rezervē viena izmēra, bet dažāda resnuma\svara āķi, pārāk resni āķi bieži vien ir tiešākais necopes iemesls
Sveiks!
Jautājums par upi Gauju.Tākā paliek aukstāks gaiss un ūdens arī sāk atdzist,tad gribētu zināt par iebarošanu breksim.Kā jaukt barību,kādās proporcijās ar zemi,pārsvarā strādāju ar Traper barībām,pa reizei nopērku Salmo.Un vai barībai likt klāt kādus atraktorus.Makšķerēšanas veids fīderis.Gauja ap Valkas pusi.
Paldies!
barībai nekas nemainās, tikai … šajā laikā barībai jābūt tumšai, ja vasarā tas nav obligāti, tad tagad jau vairs bez barības krāsošanas nekādi neiztikt, atraktorus es neizmantoju, tavā gadījumā vairāk jākoncentrējas uz brekšu stāvvietu atrašanu, barības konkurence jūsu galā nav liela, breksis ēdīs arī vienkāršāku barību, galvenais atrast kur viņš stāv, parasti tie ir koku sanesumi virs kādām bedrēm tiesa … ja mēs te Gaujas lejtecē brekšojam līdz pat upes aizsalšanai (ja zin vietas un ūdens līmenis ļauj copēt), tad cik esmu copējis pa jūsu galu, tad aukstajā laikā tikt pie virskilo brekša jau ir pagrūti, viņi kaut kur dikti labi slēpjās :), ar finieriem nav problēmu, tie ēd :)