Čau Normund :)) ! Te Artis ! Man jautājums : kā var precīzi patīt auklu zem pamatauklas lai ir spole pilna , ja nav rezerves grafīta spolite ?! Es netieku gudrs :)) !
Paldies !
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Čau Normund :)) ! Te Artis ! Man jautājums : kā var precīzi patīt auklu zem pamatauklas lai ir spole pilna , ja nav rezerves grafīta spolite ?! Es netieku gudrs :)) !
Paldies !
nu tad jāsameklē jebkura cita spole vai vismaz kāds priekšmets uz kā uztīt auklu, tas gan ir dikti ilgs pasākums, bet izdarīt var, jautājums ir priekš kam un kādai makšķerei tu to gribi darīt, iespējams, ka tā super precīzā uztīšana tev nemaz nav vajadzīga :), daudz maz pilnai spolei jābūt pludiņmakšķerēšanā, kur reti, kad iemetamais svars ir lielāks par 10-14 gramiem, bieži vien vispār 3-5-8 grami, tieši tāpat pilna kasete svarīga ir spiningā, bet fīderī tā super precizitāte nemaz nav vajadzīga, jo tiek mestas pietiekoši smagas baratovas, kuras iztīs auklu no jebkuras kasetes. to es rakstu, lai tu nepārspīlētu ar bekinga daudzumu un neceptos par sīkumiem, fīderim es vienkārši bekingu tinu tikai vienai spolei, Elite Feeder7, kas ir ideāla fīdera spole, bet ar dziļo jūras kaseti, nākamgan tā nāks ar seklo kaseti un bekings kā tāds vairs nebūs vajadzīgs, abet tinu es to "uz aci", precīzāk tā, ka paņemu pašu lētāko 150-200 m tinuma auklu un uztinu un tad pa virsu lieku pīto, jā tur 2-3 mm līdz kasetes malai ir vēl vieta, bet ... lai ir, tas netraucē :) spiningos un makšķerēs, ja gribi ideāli pilnu kaseti un nav nekā kur uztīt auklu, ej ārā, kādā klusā vietā, kur vari izstiept tos 100-200 metrus auklas, uztin vispirms pamatauklu, tad piesien bekingu un pietin kaseti pilnu, tad bekinga galu kaut kur piesien, iztin auklu pļavā vai stadionā, tad piesien pie kasetes bekingu un smuki, turot slodzē auklu, visu uztin uz spoles , šādi liekās ka ir baigā staigāšana, bet tas jebkurā gadījumā ir ātrāk kā ar roku tīt auklu uz kaut kā :) izdarīt var visu, galvenais saprast vai tev to vajag darīt :)
Sveiki! Vai ilgi gaidītais SALMO interneta veikals jau ir pieejams? Pats nebiju spējīgs atrast.
publiski tas vēl nav pieejams, aktīvā tirdzniecības sezona iet uz galu, tāpēc it kā steigas nav un var tur visu izdarīt kārtīgi, arī jaunā veikala atvēršanu pārcēlām uz septembri, kad viss sāks strādāt, tad mēs "pabļausim" diezgan skaļi, sadzirdēsi :))
Sveiks Normund, gribeju pateik lielu paldies par taviem raidijumiem, šogad pievērsos fīderim, un ar labiem rezūltātiem, pievērsu vel divus čomus šai lieliskajai nodarbei, principā visu iemācamies no taviem raidijumiem.
1. Gribēju jautāt par copes vietām tieši Gaujā, mēs visu laiku braucam uz Gauju pie Siguļiem, kuru copes vietu Tu vel ieteiktu tieši Gaujā?
2. Vai ir kāda īpaša metode, ēsma, tieši lielajiem brekšiem, varbūt viņam kaut kas īpaši garšo?
Paldies un ne asakas.
pabrauciet tuvāk jūrai :), Carnikavā pie muzeja, vēl zemāk , aiz meža, tur brekšuku un citu zivju pietiek un ir biki lielāka zivju dažādība :) atsevišķas ēsmas lielajiem brekšiem nav gan :))), var, protams, copēt tikai uz boilām u.t.t., bet tad var gadīties, ka copi arī neieraugi :), tāpēc dienišķie baltie un slieciņa tomēr ir labāka ēsma :), tomēr arī process, copes u.t.t. vajadzīgas :)
Sveiks. Vienā Tavā raidījumā jūs teicat, ka dažas Salmo spoles ir ražotas Roybi rūpnīcā, kuras tās ir, man interesē, lai virsū varētu uztīt 0,35 monofīlo auklu 150m ? Ar cieņu Juris.
Es noteikti runāju par Salmo Elite Feeder 7 spoli, nu jau var teikt, ka manu vis iecienītāko Salmo spoli, man tādas ir 5 uz fīderiem, bet var to, 4000.izmērā. likt arī uz smagās klases spininga, ļoti labi tur slodzi
Sveiki 'meklējot jaudīgāku džiga kātu acīs iekrita SALMO Diamond JIG-35 tikai nevar saprast tos testus vienā veikalā 10-30 citā 6-35 kurš ir pareizais?
šim kātam tests ir 10-30, tāds gana universāls kāts, viens no populārākajiem Salmo džiga kātiem
Sveiks, Meistar! Ja nav noslēpums, kurā vieti tieši būss sacensības Kalnciemā? Nu ļoti gribētos redzēt īstus vīrus darbībā. Varbūt kaut kur internetā var dabūt info?
vietu es tev nemācēšu nosaukt, zinu kur tas ir :), bet nezinu kā saucās, tas ir kādus 4-6 km aiz Kalnciema Jelgavas virzienā, tur ir vēl dambis uzbērts, bet apskaties feeder.lv, tur ir informācija
sveiki,vai varētu ieteikt kādu labu vietu copei,brauksim copēt uz nedēļu,ar teltīm.....var būt pat Latgale...
daudzdienu atpūta pie ūdeņiem ar teltīm nav mans lauciņš, tāpēc neko prātīgu ieteikt nevarēšu gan, tur jums pašiem jātiek skaidrībā kurā virzienā un kādu copi gribās doties :)))
Sveiki Normund!
Vai varat lūdzu ieteikt, uz kurieni lai labāk dodas pacopēt ar fīderi Lielupē? Kalnciems, vai tomēr kaut kur tuvāk Jūrmalai?
Paldies.
nu brekšuki tagad ir praktiski visur :))), šogad nu pavisam nevar sūdzēties par brekšu necopi :))), man domāt, ka noteikti nav no Jūrmalas jābrauc brekšot uz Klanciemu, jo pašā Jūrmalā, vai no pretējā upes krasta ir labu labās brekšu vietas , pietam Kalnciemā šonedēļ sportisti kārtīgi sadurstīs brekšukus, tur palielas sacensības nedēļas nogalē būs, tā, ka brekšiem vajadzēs pāris dienas lai atietu no šoka :))))
Sveiks Normund!
Neesmu nekāds feeder eksperts,bet sāku to lietu apgūt tāpēc jautājums kādu barību ņemt brekšiem un ar ko jaukt,doma brekšu barība,zeme un melase būtu ok?Vieta Nabes ezers.Un pavadiņas garumu cik garu labāk likt?
lai ko tu darītu tev jāsaprot kāpēc tu dari tieši to ko dari, tātad- barību liekam, lai piesaistītu zivju uzmanību un iekārdinātu tās uz ēšanu, BET nevis lai pabarotu zivis, tāpēc jāatcerās, ka jo mazāks ūdens, jo mazāka zivju koncentrācija un mazāk vajag barības, attiecīgi mazāka apjoma barotavas u.t.t., bet tomēr neaizmirstot, ka breksi grib ēst un tu viņam esi interesants tikai tikmēr, kamēr tu viņu baro :), tomēr barība nedrīkst būt tāda, ka tu uzreiz piesātini breksi (ja tu atnāc ciemos un tev uzreiz "ietriec māgā" pus torti, tad diez vai pēc tam tevi interesēs salāti, gaļas u.t.t. :))) ), tāpēc liekam pie barības zemi, zemi liekam pie barības arī tāpēc, ka tā glābj situāciju, ja esam nepietiekoši samitrinājuši barību, sevišķi lielākos dziļumos, jo zeme palīdz uzklāt uz grunts galdu pie kura tad arī nāk breksis, breksim nevajag mutuļojošu, pusūdenī izšķīstošu barību, viņam vajag kārtīgu galdu, kur atnākt un parakāties. Tieši šādu galdu palīdz uztaisīt arī melase, melase gan saldina barību, jo melase ir sīrups, gan iekrāso barību, gan papildus salīmē barību, tomēr siltā ūdenī melase ātri šķīst un "galds" sāk strādāt pietiekoši ātri. tā, ka tavs plāns ir ļoti ok, mitrini barību ar melases \ūdens 1\1 maisījumu, bet melsi netaupi sevišķi, ja liec, tad liec lai ir, un tad piejauc jau samitrinātai barībai 1\1 zemi, visam vajadzētu notikties pat ļoti labi :) pavadiņas garums fīderī ir daudzu diskusiju tēma :)), bet nu sāc ar 50-70 cm garu pavadiņu un tad skaties, es teiksim ikdienas copē vienmēr sāku ar gatavajām Owner pavadām, tās ir 70 cm garas un tad skatos vajag īsināt vai garināt, mainu kaut ko 1-2 gadījumos no 10, parasti jau pietiek ar to, kas ir
Sveiks Normund! Šajā nedēļā pāris dienas biju Līņu copē ar pludiņmakšķeri. Taču ar to lomu ir švaki nevienu līni nenoķēru. Kautgan blakus makšķernieks manā acu priekšā izvelk 2 līņus. Uzjautāju dažus jautājumus, bet viņš tāds nerunīgs ar mani.
Tātad ēsmai izmantoju Nakts tārpus,Mušu kāpurus,Saldo kukurūzu. Barību esmu arī izmantojis dažādu galvenokārt Traperi Līņiem un karūsām. Ir bijušas itkā dažas copītes, bet tas arī viss.
Vai vari ieteikt kādu padomu un vai arī pat vietu kur ķeras līņi.
Kādu barību īsti izmantot? Ko bērt klāt? Piedod ja tik muļķīgi jautājumi, taču līņus ķert es vēl mācos.
nu tagad jau pamazām līņu laiks ies uz galu, kamēr silts viņi vēl aktīvi barojas, bet tikko paliks vēsāks, tā paliks kaprīzi un uz makšķeres trāpīsies ļoooti reti, tāpēc līņu copei, seviķi mācībām, labākais laiks ir pavasaris, kad zāļu vēl maz un pie līņa tikt ir salīdzinoši vieglāk kā tagad :) ar tām līņu ēmsām ir tā, ka naktstārpu vis biežāk liek, lai izvairītos no sīkzivīm, kuru arī seklumos (0,5-1,5 metri, reti, kad dziļāk), kur ķeram līņus, pietiek, bet pašam līnim pilnīgi nekas nav pretī apēst arī mazu slieciņu pušķīti vai "sviestmaizi"- 3-5 baltie tārpi un 1-2 slieciņas, teiksim es ejot līņos kukurūzu vispār neņemu līdzi, jo nu nav man pieredzes, ka līnis tīru kukurūzu izvēlas labprātāk kā "gaļu". Barība līņiem derēs praktiski jebkura brekšu barība, protams arī līnis\karūsa, galvenais, lai barība nav gaiša, tai nav jābūt melnai, bet tā noteikti nedrīkst būt gaiša, jo seklumā tāds gaišs pleķis var zivis atbaidīt, un pats galvenais, ka barību līņu copei nevajag daudz, jo līņi nestaigā lielos baros, tie staigā 1-3, retāk 5un vairāk, viņi var it kā grozīties vienā rajonā, bet baros, kā brekši, nestaigā, tāpēc pilnīgi pietiks, ja tu vietā, kur copēsi sākumā iemetīsi 2-3 mandarīna lieluma bumbiņas ar barību, zivis tas pievilinās tieši tik pat labi kā 5 barības "apelsīni", toties zivij pienākot tā nevarēs ātri pieēsties no tīras barības, tieši tāpēc es barību vienmēr jaucu ar zemi, proporcijas 1\1 pilnīgi pietiek. Noteikti pieliec barībai to uz ko makšķerēsi, ja tie ir baltie tārpi, tad pieliec barībai arī tos, pavisma nedaudz, lai katrā barības bumbā ir 5-7-10 tārpiņi, viss, ar to pietiktu, lai zivs atnākot sajustu garšu, ja ķer uz sliekām, tad sagriez ar šķērēm 3-5 sliekas, laibarībā ir arī sleiku gabaliņi, lai zivs papildus barības aromātam sajūt arī sleiku aromātu, tad viss notiksies daudz labāk un atceries galveno, līnis ēd no grunts, tātad ēsma jāliek uz grunts un ēsmai jāguļ nekustīgi, ir dažādi izņēmumi, kad līnis sagrābj kustīgu ēsmu, tomēr pamatu pamatos tā ir nekustīga ēsma, jo viņam patīk ēsmu izgaršot, izčūpstināt un tikai tad apēst, tēpēc līņu copē vajag lielu pacietību :))