Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā JOHNNYR

Sveiks Normund! Gribu nedaudz pakomentēt tavu Makšķerēšanas noslēpumi (15.10.2016.) sižetu un dzirdēt tavas domas! Ļoti patika tavs attāluma mērīšanas paņēmiens, noteikti iepraktizēšu! :) Tātad par pavadiņas garumu, pēc savas pieredzes saku ka Daugavā vairāk noder tieši īsa pavada(10-20cm), jo tā atrodas tuvāk barotavai un zivij ir vieglāk pamanīt ēsmu + metienā mazāk pinas + pieķērusies zivs pati ceļ barotavu pāri kantij un ir mazāk zacepu. Redzēju ka šajā reizē izmantojāt tumšu barību. Iesaku pamēģināt tieši pretēji - ļoti gaišu barību, jo ķerot Daugavā tu pārsvarā ķer dziļumā, zivs tur jūtas droši un labāk atsaucas uz gaišu barību. Pilnībā piekrītu tavam viedoklim - ja cope ir vāja, noteikti dod vēl barību, Daugavā nekad nebūs par daudz, jo apakšā ir daudz smalko brekšu kas to ātri notīra. Par ēsmu - nu ļoti jau reti lielais breksis grib to balto tārpu, domāju ka vairāk aktuāla būs slieka un zvaigznīšu tipa makaroni, kas starpHES`u posmos ir 100 % vislabākā ēsma. Par vietas izvēli - dažkārt var rasties viedoklis ka HESu ūdenskrātuvēs un citās dziļās vietās nav lielo brekšu, taču tā gluži nav, lielais breksis pārsvarā stāv pusūdenī un lai to piesaistītu vajadzīga ilgtermiņa iebarošana, tāpēc iesku tev pamēģināt ķert citās vietās kur dziļums svārstās 3-6m robežās(Aizkraukle-Jaunjelgava, Ķegums-Ciemupe, Pļaviņas-Gostiņi) un lielais breksis ātrāk atsauksies uz iebarojamo! Par auklu, manuprāt, ķerot Daugavā, fīderim labāk izmantot 0.35 - 0.40mm monofīlo auklu, jo pārsvarā visur grunti klāj gliemeži un pītajai auklai tās ir ātras beigas - pēc katras copes jānoņem 5-10m nost. Paldies par taviem copes video un tavu vienmēr pozitīvo attieksmi!

Atbild Normunds Grabovskis

Paldies ! noteikti nestrīdēšos, jo jūtu, ka mēs copējam pilnīgi dažādiem piegājieniem :) un katram ir pietiekoši liela pieredze :), par Daugavu man viedoklis tikai veidojas, jo neesmu un nešanāk tur copēt tik daudz kā gribētos, bet... kopumā breksi ķeru gana daudz :) mana lielākā problēma Daugavas copē ir tā, ka nevaru atļauties (laika ziņā) vienu vietu barot pat ne 2-3 dienas pēc kārtas, arī brekšu uzturēšanās vietas īsti nezinu, kad kāds uzaicina uz kādu vietu, tad tur darot visu pēc savas mācēšanas un saprašanas parasti kaut kas sanāk :)), bet... lielu Daugavas breksi pat īsti neesmu jutis galā :))), cik runāju ar večiem, kuri sēž ar gruntenēm\fīderiem, tad brekši virs 2-2,5 kg uz makšķeres esot ļoti reti viesi, savukārt tīklos tādu 3-5+ kg esot ļooooti daudz, ļoti gribētu atkost to breksi, bet pagaidām vienkārši nav laika tam veltīt vismaz mēnesi :), ja ne sezonu vai visu dzīvi :))) man ir plānos nākamsezon vairāk papētīt Daugavas daļu ap Līvāniem -Daugavpili-Krāslavu, tur večiem lomos lielie brekši esot biežāk...., upe tomēr dabīgāka un mazāk sačakarēta ar HESiem :) Bet...., ja nu tu sadomā, ka es varētu tev sastādīt kompāniju un kopā pasēdēt kaut kur Daugavā uz smukiem brekšiem, tad.... dod ziņu un es būšu klāt :))), kas kas, bet breksis mani vienaldzīgu neatstāj :)

Atbildēts: 25.oktobris 2016, 11:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā moritz

Sveiks!

Trešo reizi šogad laidu pa Gauju no Valkas tilta līdz Strenčiem. Varētu būt tā, ka no tilta līdz Kankarītim upe dabīgi nav zivīga? Ievēroju, ka zivis parasti sāk pieteikties aiz Kankarīšu krācēm.

Atbild Normunds Grabovskis

neteikšu, ka es to posmu pazīstu perfekti, bet bijis tur esmu gana un šādam apgalvojumam noteikti negribētu piekrist :), sevišķi, ja runa iet par vasaru un daudz maz siltu laiku, ja par to super laiku kāds ir tagad, tad jā, zivis no lieliem upes posmiem (3-5+ km) var pazust un savākties kādās noteiktās ziemošanas vietās, kasd var būt gan dziļi upes līkumi, gan palielas bedres taisnajos posmos, bet kā likusm tās ir vietas vai nu ar pamatīgiem koku sanesumiem (var būt arī jau gadu desmitiem nogrimušiem) vai lieliem akmeņu krāvumiem.

Atbildēts: 25.oktobris 2016, 11:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā o_mednieks

Sveiki,

Sāku uz sezonas beigām pievērsties fīderim. Radās jautājums - vai nav kāda cita sistēma kā fiksēt attālumu kā tikai aukla aiz klipsīša. Lietoju 0.13 pīto auklu un pēc pirmajiem apgūšanas treniņiem esmu pamanīji, ka aukla tomēr tiek bojāta. Ar laiku jau varbūt apgūšu iemešanas tehniku un viss būs kārtībā, bet pagaidām gribētu atrast risinājumu, lai netiktu bojāts inventārs.

Atbild Normunds Grabovskis

var izmantot gumijas, lai fiksētu attālumu, der gan "naudas gumijas", gan fīdera vai štekera gumijas, gan pērļošanas gumijas, kā ko darīt vairtāk paskaties Yotubē, protams, ka gumijas ar laiku plīst, bet kopumā daudzi tās izmanto, sevišķi kur iespējamams lielo zivju copes, kad vadzīga lielāka auklas rezerve bet... paralēli tam, jau no nākošās copes, sāc amortizēt metienu ar gaisā paceltu kātu, tici vai nē, bet tas palīdz ļoti :), nesanāk sitiens pa spoli, vartikāli pacelts kāts smuki noamortizē metienu un nekas nebojājas

Atbildēts: 25.oktobris 2016, 11:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, uz nakamo sezonu plānoju iegādāties jaunu feeder komplektiņu, vairāk tādu unversālāku - Lielupe, Gauja, Daugava, ar mērķi breksis. Skatos uz tournament 90 un 100, bet nevaru izvēlēties. Itkā testa starpība vien 10 gr, kāda ir lielākā atšķirība šiem kātiem? Vai 100 nav izteikti ciets, varot mest pat 150 gr, kā ar smalku copīti vai varēs just? Spicītes lakam abiem vienādas nāk? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Sākotnēji tie tiešām liekās divi līdzīgi kāti, bet... līdz mirklim, kad paņem tos rokās, 100 ir pavisam cits kāts, pilnīgi citas izjūtas, daudz asāks\ātrāks ar pamatīgu jaudu, 90 ir biki paraboliskāks un jau pie gramiem 110-115 + barība, paliek jau pārāk mīksts tāliem metieniem es teiktu tā, ka nedomājot ņem 100 un nenožēlosi ne reizi :), to atzinīgi novērtē arī visi vadošie Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas sportisti, kur kātu piedāvājums ir milzīgs redzēsi visas copes :), varēsi mest arī 100 metrus, ja vajadzēs :), tas kāts ir to vērts

Atbildēts: 25.oktobris 2016, 10:55 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Faz

Sveiks!

zinu ka esi bijis šogad vasarā Peipusā uz asariem, tāpēc varbūt tev ir precīzāka info:

vietējie ķer uz tā saucamo sarkano lupatu/diegu(āķis aptīts un iespējams pat troinjiks), kur apakšā svins...

vai tas ir tas pats ko es saprotu ar vārdu čorts /jeb balda... vai tas ir kautkas līdzīgāks pernavas variantam ar mušām kam sarkani diegi...

saprotu, ka tas ir lai kjertu "v otves"

vai varbūt tas vispār ir kas cits?

cerot uz kādu info, Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

es biju Peipusā ar igauni, kuram ir arī tīklu licenzes gan Peipusā gan jūrā, 'bet pamatā viņš ar spiningu ķer asarus un labi ķer :), visu, kas zem gramiem 200-250 laiž vaļā un tik un tā bieži vien asaru loms sasniedz 60-90-120 kg, bet viņš ķēra tikai ar džigu vai "atvodu" un ar 4-5 collu gumijām :)))), lai sīkie netraucē :), es viņam ierādīju dropšota sistēmu, tikai svina vietā 15-20 gr džigs un tagad viņš ķer pamatā tā :). vismaz manam paziņam arsenālā nekāda tāda čorta nav, bet Mustves Statoilā redzēju, ka večiem pie īsajām borta makšķerēm ir sasietas sistēmas, kur apakšā ir džigs ar lielāku diegu pušķi, bet augstāk 2 mušveidīgi veidojumi, tas ir copei, kad asari ar 'dzigu esi pievilcis līdz laivai un viņš stāv zem laivas, tad, ja iziet uz "rūpniecisko ieguvi" ar šādu īso makšķerīti copes temps ir ļoti liels, bet.... arī ar dropšota sistēmu viss notiekās teicami :))), tikai kātus vajag tādus ar kuriem asari var iecelt laivā :), vasarā var mērķtiecīgi meklēt 300-600 gramu asarus, plus bonusi 700-900 grami nav retums, bet .... veiksmīgai copei vietējo takuzini vajag noteikti :)))) mēs bijām pa tālo Narvas galu

Atbildēts: 18.oktobris 2016, 11:27 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā pnkainais

Sveiks, Meistar!

Saki lūdzu vai Pārdaugavas veikalā ir nopērkams

Spinis TEAM SALMO TIOGA TSTI9 - 742F / 1,5 - 12g.

Biju Juglā - neatradu.

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

pēc kompja spriežot ir palikuši 2 šādi kāti, viens tomēr Juglā un otrs Piedrujas veikalā .....

Atbildēts: 18.oktobris 2016, 11:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā silvesters

Sveiks normund!

Vari pateikt kadus ofsetakus tu izmanto no 2 collu gumijas lidz 2,5 colam jo biju iegrabies un nav ticības vietejam veikalniekam...

paldies ka uzklausiji!

Atbild Normunds Grabovskis

ja godīgi, tad tik mazām gumijām es ofset āķus neizmantoju ...., ofset āķus lieku tikai lielajām līdaku gumijām copējot zālēs un čakārņos, bet tad jau iet ļoti lielie Owneri - 6\0; 7\0 pat īsti nezinu, ko tev atbildēt...., iemet jautājumu forumā, var būt kāds ko lietderīgu ieteiks, jo šī toč nav mana tēma :)))

Atbildēts: 18.oktobris 2016, 11:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā edssedss

Sveiki,

Laukos neliels dīķis (kādi 10x30m, dziļums 1-2,5m). Vasarā labi nāca karpas, bet arī līņi (nenāca). Tagad ārā paliek pietiekami remdens, bet gribas vēl ko pavilkt. Laikam karpām jau par aukstu. Bet uz ko līņus. Un vai vēl nāks?

Atbild Normunds Grabovskis

līnis ir vēl jūtīgāks par karpu, ja runājam par aukstumu, droši vari likt dīķim mieru līdz pavasarim, tur visi jau taisās uz čuču :)

Atbildēts: 13.oktobris 2016, 11:24 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Guntars777

Pats copē ar Energy kātiņu,bet ar kādu garumu kuram tests 120?

Atbild Normunds Grabovskis

jā, ja nemaldos, tad 3,6m , bet prasās pēc 3,9m reizēm :)), visādi citādi ir ļoti ok upei, breksim :)

Atbildēts: 12.oktobris 2016, 15:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valdis1

Sveiks.

Šogad pirmā sezona kad esmu tik ļoti pievērsies fīderim. Esmu aizdomājies par pāris lietām kas ir tīri no tehniskā.

Esmu ievērojis tagad aukstumā spole kad piegriež fīderim auklu, griežot spoles rokturi tas kā ieķeras un tad tomēr sāk griesties. Atnesot mājās siltumā viss kārtībā.

Otra lieta, lietus, kā ir ar spolēm ja tās stāv stiprā lietū.

Kādēļ jautāju tev nevis kādam meistaram? Domāju esi Latvijā iztestējis spoles tik daudz cik reti kurš...Tas pats attiecās uz laikapstākļiem. Kā tad ir ar novērojamiem šie divi faktori spoles nebendē?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Protams, ka bendē :))), dubļi, smiltis, barības pārpalikumi u.t.t. taisa šmuci no ārpuses, ūdens un aukstums (pie nepareizas smērvielas vai pilnīga tās trūkuma :) ) bojā spoli no iekšpuses, bet ja pats vai darbnīcā spoli pareizi saeļļo, tad problēmu nav arī -15 grādos :), ar laiku smērviela izbeidzas, dažreiz ražo'tājs to aizmirst ielikt vispār :)))

Atbildēts: 12.oktobris 2016, 13:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager