Sveiks. :))
Kā domā: līņiem jau vajadzētu būt iz nārstojušiem, pēc tādām "svelmēm" un ūdens temperatūras ne ?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks. :))
Kā domā: līņiem jau vajadzētu būt iz nārstojušiem, pēc tādām "svelmēm" un ūdens temperatūras ne ?
95% ūdeņu jā, bet nupat man te veči stāstīja, ka ir vietas, kur ūdens ir avotains un auksts un līņi vēl dienas 3-4 atpakaļ bija ar ikriem, tā, ka ..... :))))
Sveiks normund!!! Piedod ka trauceju man gadījās šmuces nopirku jaunu feederi no copes nama fīderis labs un viss izcili.. kad nopirku pirmais un otrais posms tā riktīgi negāja līdz galam iekšā... copes nams atbildēja viņu nav līdz galam jāliek iekšā neliku bet kad gribēju ar pito auklu pameigināt tā patālāk iemest uzreiz pretī krakšķis un feederim tur kur savienojums saplīsis sabiezinājumss ..... nav pārāk traki bet ko tur varētu izdarīt vai vest pie meistara lai sataisa vai kā... ir tādi gudrie kuri dod padomu bet no kātiem neko nesajēdz ... ja precīzāk kaut ko man feederis ir surf master ultra combat feeder... manai rokai patikams ja vari izpalīdzēt ar padomu būšu ļoti pateicīgs... ar cieņu paldies ka uzklasīji
neizklausās labi ..... ,taisīt jau it kā var tādas vietas, ja tikai ieplaisāja, bet.... lielas garantijas nav gan ...., mēģini vest pie Salmo vai pie Eboata meistariem ,var būt, ka šie ko varēs līdzēt, ja tikai pats sākums traumai, tad var uzlikt tinumu pa virsu un būs ok tikai notiekti paņem līdzi arī kāta daļu, kuru jābāž'iekšā :), tas ir obligāti, lai redz kas un cik turās bet vispār ir tādi kāti, kuri neliekās kopā līdz galam, tas ir normāli, dažiem ražotājiem tā patīk :)
Labdien.
Jautājums uz kuru laikam atbildēt ir pagrūti - bet varbūt savas domas tad. Vasaras mēnešos dzīvojos tuvu Lielupei, apakšējā daļa. Ir vēlēšanās piebarot punktu - copei, bet cik daudz jādod tad tās barības no vakara, lai no rīta vai nākamajā dienā dotos uz copi. Kādu nedēļu pabaroju ar plaucētu zivju kombikormu - Dobeles, nu tā pa pusi spaiņa, bet sajūta tāda ka jēgas no tā nekādas. Barību izkliedēju nelielā laukumā, ir niedru maliņa, aiz kuras kādus metrus tālām krasta kants no 2 uz 4 m. Sajūta tāda ka zivi vienkārši nevar piesiet, vai barības pa maz, vai ko daru ne tā. Copējot lietoju Salmo barību 50/50 ar zemi, nevar tak būt ka tā zivs tik tālu izlepusi ka tas kombikorms neiet pie sirds. Gāzt iekšā veselu spaini? - bail ka nobeigšu to vietu pilnībā.
bet vai tur breksis kādreiz vispār ir ķerts ???? breksis Lielupē pie krasta pienāk ne visur, precīzāk viņš garām noskriet gar kants apakšu var, bet ne visur viņš apstājās un ne visur viņu var piesiet, mēs savulaik pie paziņas arī mēģinājām barot, vakaros reizēm breksis pienāca, bet tikai epizodiski, laidām arī kameru iekšā, nu nav tur vispār nekā uz barības, pat sīkuļu, lai gan tur pat, pus kilometru tālāk, breksi varēja ķert praktiski jebkurā laikā .... tāpēc pat i nezinu ko tev ietekt, principu, ka zivi var noķert tur, kur viņa ir neviens nav atcēlis....., it kā jau visu dari pareizi, bet....
Sveiks, Normund! Lieta tāda, ka rīt gribam aizbraukt uz breksi, Alūksnes ezerā no laivas. Doma sēdēt vakarā, naktī. Ko tu labāk ieteiktu? Pludiņmakšķere vai gruntene? vai varbūt pat labāk no krasta?
tur gan breksi vasarā pamatā ķer no laivas dziļumā, tas nozīmē, ka tā ir ziemas makšķerīte un pludiņmakšķere ar slīdošo pludiņu galvenais copēt vietā, kur breksi ķer vietējie, ne gluži sēsties vietējo iebarotajās vietās, bet rajonu kur ir breksis ir jāzin, citādāk varat ilgi sēdēt :)
Sveiks Normund! Iesaki Bauskā kādu vietu kur ar pludu pamakšķerēt balto zivi. Pilsētas teritorija upes aizaugušas un īsti neēsmu industriālās copes piekritējs. Varbūt ir kāda vieta upē/ezerā/dīķī?
Paldies!!!
nu vecīt ...., atver karti un apskaties, upes dikti smukas gan virs Bauskas, gan zem, brauc gar upi un meklē vietas, zivju ta tur ir daudz, tagad gan sapals\rauda laikam ir galvenās zivis, lai gan līdaku arī esot pietiekoši :), kā tad parasti vietas meklējam, braucam, ejam, provējam :))) par ezeriem un dīķiem tajā pusē gan neko nezinu, nav mani medību lauki :), es tomēr vairāk vidzemnieks esmu :)
Labdien.
Man ir feederis salmo diamond 150 ,bet salūza otrais lielais posms.Kur es varētu aizvest salabot vai nopirkt to posmu un cik apmēram maksā?
Paldies
:)))) uhhhh , kā to tu dabūji gatavu :), tur tev jābrauc uz Salmo servisu Durbes ielā 8 (bijusī Daugavgrīvas ielas 31a), par resnajiem posmiem nepatiekšu, bet tievākie posmi servisā ir notiekti, lai meistars apskatās, tikai ņem līdzi visu kātu, lai var ko piemeklēt un piemērīt, cenas gan nepateikšu, bet nav kosmoss
Sveiki!Es jums vienreiz jautaju par to bebra uzpludinajumu , lini tur ir ,ar tevu aizbraucam tur lidakas un pludinmakskeri panemu ari ,uz slieku dabuju divus linus viens 0,9 un otrs 1,2 kg lidzi bija tikai maize un ar to pasu sabarojam jo lidakas negribeja nemt .vareja redzet ka puiki pa apaksu dauzas visur burbuli un ka pa dibenu iet ar vareja redzet bet tas bija cits posms ,nevis tas par kuru rakstiju,pirma cope bija gandriz uz reiz ,un 0,9 kg linis bija roka ,nakosaja nemiena pec kadam 20 min dabuju 1,2 kg lini un tad ari ieveroju ka tada spriza izmera zivtele leka no manis kadus metrus 15, bet tada sudrabaina un pagara bet isti nesaprat kas ta tada ir jo no udens savas ka tada bulta nevis ka raudinas ezera mukot no lidakam ,kas ta varetu but pa zivi, jo udens tur ar diezgan tirs nav tads purvains ?
Piedod par garumzimem,jaunajam datoram galigi neerti spiest vinam visu laiku.
:)))) nu ļoti labi, ka tiki pie līņiem :), tad jau ir vērts turp aizbraukt vēl :) baltās zivtiņas vis ticamāk ir auslejas jeb vīķes, tās dzīvo praktiski visos ūdeņos :), bieži vien kalpo par barību plēsējiem, bet kā ēsmas zivtiņa nav laba, ļoti ātri aizmieg un līdakai, ja vien ir izvēle ēst raudiņu\plicīti vai ausleju, labāk izvēlēsies raudiņu :)
Čau! Jāņos Alberta dīķos var makšķerēt?
pazvani un uzprasi :), internetā visu var atrast :)
Sveiks!Esi tu kādreiz copējis Gaujā Cēsis-Līgatne posmā?Man interesē pludiņcope.Varētu pastāstīt,kā varētu uzsākt copi.Ar ko iebarot?Kā barību priekš tā diezgan dzidrā Gaujas ūdens sagatavot?Un kādas zivis varētu uz pluda un sliekas gaidīt lomā.Neesmu nekad tur bijis,varbūt aizbraukšu.Un varbūt līdzi paņemšu spiningu.Paspiningošu.Un tā.
nekāds super zivīgais posms tas nav, bet zivtiņas ir, vasaras vidū tur var labus sapalus paganīt, tie uz barību reaģē ļoti labi, ir smukas raudas, pa kādam ālantam trāpās, ja zina kur, brekši ir un labi, bet vairāk skrienoši un vismaz maniem paziņām nav izdevies viņus nolikt vienā vietā uz ilgāku brīdi, ir asari, ir līdakas, katrā ziņā ja paiesies kādus kilometrus gar krastu un pavērosi upi, tad atradīsi itin labas vietas Gaujas barības ne ar ko neatšķirās no citu upju barības, pietam grunts Gaujā ir vidēji gaiša pamatā un barību var papildus netumšot bet..... tas ir populārs laivošanas posms un tas nopietnu zivju copei nozīmē pī..... :))), jo Gauja ir sekla upe un ja nāk atpūtnieku laivas, tad no barības aizbēgs visas zivis, breksi var pāris stundas neatnākt atpakaļ..., tā, ka iespējasm, ka varēsi pacopēt tikai pašas rīta vai vakara stundas
Sveiks! Gribētu pajautāt par ezera breksi,kā pareizi būtu viņu barot? Cik daudz vajag barību,cik zemes un cik lielos apjomos to baribu mest iekšā?! Paldies iepriekš!
ja runājam par pašu copes reizi, nevis iepriekšēju piebarošanu, tad orientējamies, ka uz pilnu copes dienu(stundas 7-10) var iziet - pludiņā 2-3 kg barības, fīderī līdz 2 kg barības, bet... tu iepriekš nezini cik barības vajadzēs, tāpēc mans ieteikums sākumā iejaukt tikai pusi no dienai paredzētā daudzuma, tas ir pludiņam 2 kg barības un 4 līdz 6 kg zemes (4 Salmo-Traper un līdzīgām barībām, 6 Sensas barībām), fīderī 1 kg barības un attiecīgi 2 līdz 3 kg zemes. ezerā, dīķī, uzpludinājumā zivis nav pieradušas pie lieliem trokšņiem, tāpēc labāk ir uzklāt lielu sākotnējo galdu un pēc tam piemest|piešaut barību bnelielām porcijām tas pludiņ, teiksim reizi 15-20-25 minūtēs pa 1-2 nelielām bumbiņām,makšķeri pārmetam diezgan regulāri, pārbaudam, lai ēsma vienmēr būtu svaiga, ja tie ir tārpi, tad lai viņi ir dzīvi, es teiktu, ka reizi minūtēs 5-10 jāpērmet noteikti, jo breksim bieži vien patīk tikko nokritusi vai pat krītoša ēsma fīderī no sākuma salādējam punktā kādas 10-15 lielas barotavas, pēc tam liekam vidēju vai mazu un pirmos iemetienus 10 pauzes starp iemetieniem taisam minūtes 3, pēc tam varam palielināt pauzes starp iemetieniem līdz 7-10 minūtēm ja redzi, ka zivis aktīvas un vajag vairāk barību, tad uzjauc pilnu vai pusīti papildporcijas, ja nevajag, tad lai sausā barība gaida citu copes reizi :), tas nekas, ja paliks atplēsta paka, nekas viņai pa 3-5-10 dienām nenotiks