Labdien, Meistar !
Noskatījos Tavu video par karpu fīderēšanu un man radās daži iesācēja jautājumi:
1) Vai es pareizi sapratu, ka ejot uz karpām dīķī kukurūzas putraimi aizstāj zemi, ko pievieno pie barības ? Vai uz brekšiem arī tas noder ?
2) Ja zivis tik acīmredzami dzīvo virsūdenī, vai efektīvāka cope nebūtu ar pludiņu ?
3) Tu savos raidījumos daudz stāsti par kātiem un spolēm un paldies Tev par to. Bet saki, ja Tu izmanto dažādus kātus dažādos copes apstākļos, vai no tā mainās arī sistēma, ko Tu sien fīderim ? Būtu jau jauki, ja Tu vairāk pastāstītu tieši par sīkumiem - konkrētākām auklām un pat par āķiem. Piemēram, viena un tā paša izmēra āķiem ir dažādas formas (izliekumi, garums). Kas vairāk piemērots fīderim, ejot uz brekšiem vai citām zivīm ?
4) Mazās barotavas (20-30 g). Ko es daru nepareizi - man viņas nelido pietiekami tālu (kāts - Salmo Diamond 120g, citu atļauties nevaru). Otrkārt, viņu ietilpība liekas tik maza, ka vispār nesaprotu, kā to "galdu" uzklāt. Treškārt, klipsējot auklu, var iemest vienādā attālumā, taču, ja distance ir lielāka par metriem 30, tad sanāk stipra horizontāla izkliede. Ceturtkārt, ir tāda sajūta, ka pat 20g barotava dūņās nogrimst. Varbūt šajā gadījumā lietot irdenāku barību, kas izbirst no barotavas tai teju vai atsitoties pret ūdens virsmu ?
Atvaino, ka tik gari sanāca un paldies jau iepriekš.