Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā pipars26

Sveiks Normud,atkal es esmu mazliet nesaprašanā,varbūt citiem tas liksies smieklīgs jautājums,bet es vēlos Tev pajautāt kādām zivīm labāk vai kam domāts šķidrais kaņepju aromatizators,vai teiksim karpu barībai to var liet klāt?? Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

Kaņepes ir praktiski visu normālu barību sastāvā, citās vairāk, citās mazāk, izteikti daudz kaņepju ir raudu un karpu barībās, dažās valstīs kanepes izmanto arī lielo raudu ķeršanai, speciāli biņas breidina un vāra, lai liktu uz āķa, arī baro ar tīrām kaņepēm kaņepju aromatizatori ....., ja vien tie nav taisīti uz kaņpju eļļas bāzes, ir, manuprāt, tīrs biznesa produkts, esmu daudz ar tiem eksperimentējis, bet ja aromatizators ir veidots uz kaņepju eļļas bāzes, tad to var likt i dažādām ēsmām klāt (mīklas, makaroni, grūba) i pievienot dažādām plaucējamām ēsmas piedevām (prosa, kurkurūzas putraimi, miežu putraimi), var liet arī barībai klāt, tomēr tas kaņepju aromāts ir tik maigs, ka mazākā koncentrācijā cilvēka deguns to nemaz nejūt :))) un liekās, ka aromāta nemaz nav :), bet zivis jūt. katrā gadījumā es pats speciāli vairs kaņepju aromatoizatorus nepērku, labāk tad kādu paku grauzdētu vai vienkārši maltu kaņepju nopirkt, ko pielikt barībai klāt atbildot uz tavu jautājumu - jā, karpu barībai to var likt klāt :)

Atbildēts: 20.jūnijs 2016, 09:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā gee

Labdien Normund!

Jau vairākus gadus apciemoju Gaujā vienu bedri, kur dzīvo iespaidīga izmēra karpas. Esmu viņas tur barojis, bet noķert neizdodas nekādīgi. Sevi regulāri atrāda uzpeldot augšā, kā arī ir pāris reizes izgāzušās uz sērītes, tā, ka puse ir sausumā.

Ko Jūs ieteiktu, lai varētu pierunāt šīs skaistules uz pacīkstēšanos?

Atbild Normunds Grabovskis

pameklēt vietu, kur viņas barotjas, tur noteikti nāk burbuļi, jo karpas rokas pa grunti, nu un regulāri barot un copēt tur, kapras Gaujā nevairojas, tāpēc diez vai viņu tur ir simtiem, attiecīgi tās, kas ir 'paēdušas un dzīvo savā ritmā Valmierā arī ir viens līkums, kur dzīvo\dzīvoja karpas, bija veči, kas uz viņām gāja sēdēt pa 4-5 reizēm nedēļā un pa kādai arī izsēdēja, bet pamazām jau viņas novilka :) un kad tev pa 10 copes reizēm nav nevienas copes, tad arī azarts pamazām zuda večiem :)

Atbildēts: 15.jūnijs 2016, 10:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BeNja27

Apsvejcu ar dela piedzimsanu !!! Lai aug liels un vesels !!!

Atbild Normunds Grabovskis

:))))) PALDIES :)))!!!!!

Atbildēts: 15.jūnijs 2016, 10:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janko100

Sveiki meistar. Dzīvoju valmierā un aizraujos ar feederēšanu. Pārsvarā copēju Gaujā. Cik pēdējās reizes esu bijis lāga copi neredzu un paejot gar Gauju neredz pat dzīvības pazīmes, tikai visur ta trakā zāle. Vai ar zemo līmeni zivis būtu aizmigrējušas prom???

Atbild Normunds Grabovskis

jā, šogad veči ļoti sūdzās par zemo līmeni un zaļo sūdveidīgo zāli, cik zinu no saviem paziņām, kuri Gaujā vien copē un klīst gar upi aptuveni 40-50 km no Valmieras uz abām pusēm, tad ar zivi viss ir kārtībā, tās vienkārši ir savākušās noteiktos posmos, kas Gaujai ir diezgan raksturīgi, ka var būt 10 km posms bez zivī, un tad vienā 0,5-1 km posmā ir tāda dzīvība, ka liekās esi nonācis paradīzē :), zivis tur var būt nedēļu, var būt mēnesi, bet pec tam pamazām tās izklīst vai pārceļās uz citu vietu par Valmieras pakārtni tiešām neko labu veči nesaka šogad, labi ķer ap Sietiņiezi, labi ķer ap Valku, bet tur ir baigie džungļi vietumis, katrā gadījumā Gauja parastā :), nedēļu meklē zivis un tad ķer kamēr tevi atšifrē :) konkurenti un zivis tur pamazām beidzas :)

Atbildēts: 15.jūnijs 2016, 10:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Morati21

Paldies kad esat tik gudrs un iecietigs!!Cepuri nost jums!

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) tu vēl aizmirsi pateikt, ka esmu smuks un jauks :)))), bet vienalga paldies :)!

Atbildēts: 15.jūnijs 2016, 10:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sirmais123

Sveiks Normund!Saki lūdzu kur var iegadāties licenzi, vārkalu kanals.Jo es vairs neredzu e-pakalpojumi.Varbūt tu zināsi.Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

tur licenzētā cope uz laiku ir atcelta, laikā netika noformēti visi papīrī, tādēļ licenzētās copes tur nav, spēkā ir parastie MN

Atbildēts: 15.jūnijs 2016, 10:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sandzeis

Sveiki, man radies šads jautājums par paternostera sistēmu, kā labāk, kad barotavas pavadiņa pa pamatauklu ir slidoša vai kad ir neslīdoša?

Atbild Normunds Grabovskis

klasiskais paternosteris ir bez slīdošas barotavas, barotava ir īsā pavadiņā, kas padara sistēmu jūtīgu, bet pie jaudīgākas copes ļauj arī zivij pašai piecirsties, kas nav slikti slīdošā sistēma ir radusies tāpēc, ka fīdera sportā nav atļautas sistēmas ar stacionāru barotavu, ja tādas būtu atļautas, tad slīdošo neviens neizmantotu :)

Atbildēts: 15.jūnijs 2016, 10:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Martinsh

Kāda ēsma jāliek uz āķa karpām? Biju izmēģinājis kukurūzu ar vanilīna aromātu, bet nekā.

Atbild Normunds Grabovskis

:))) kukurūza bija un ir vis populārākā un arī efektīvākā ēsma dīķa karpu copē, tikai ne tās aromatizētās, bet gan vis parastākā konservētā kukurūza no pārtikas veikala, uz āķa liekam vai nu 1 lielu graudu vai 2-3 mazākus, man pašam vispār patīk likt uz āķa 2-3 pusgraudus, tie labāk smaržo :), bet tas laikam ir vairāk ticības jautājums vispār klasikās karpu dīķu ēsmas ir - kukurūza vārīti un aromatizēti makaroni mušu kāpuri dažādas mīklas (mazes mīkstuma, mannas, miltu) ar dažādiem aromātiem agrāk arī vārītus kartupeļus diezgan daudz izmantoja, vajag pareizo šķirni un pareizi novārīt, bet karpām garšo :)

Atbildēts: 13.jūnijs 2016, 13:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Dainisznots

Labdien, Meistar !

Noskatījos Tavu video par karpu fīderēšanu un man radās daži iesācēja jautājumi:

1) Vai es pareizi sapratu, ka ejot uz karpām dīķī kukurūzas putraimi aizstāj zemi, ko pievieno pie barības ? Vai uz brekšiem arī tas noder ?

2) Ja zivis tik acīmredzami dzīvo virsūdenī, vai efektīvāka cope nebūtu ar pludiņu ?

3) Tu savos raidījumos daudz stāsti par kātiem un spolēm un paldies Tev par to. Bet saki, ja Tu izmanto dažādus kātus dažādos copes apstākļos, vai no tā mainās arī sistēma, ko Tu sien fīderim ? Būtu jau jauki, ja Tu vairāk pastāstītu tieši par sīkumiem - konkrētākām auklām un pat par āķiem. Piemēram, viena un tā paša izmēra āķiem ir dažādas formas (izliekumi, garums). Kas vairāk piemērots fīderim, ejot uz brekšiem vai citām zivīm ?

4) Mazās barotavas (20-30 g). Ko es daru nepareizi - man viņas nelido pietiekami tālu (kāts - Salmo Diamond 120g, citu atļauties nevaru). Otrkārt, viņu ietilpība liekas tik maza, ka vispār nesaprotu, kā to "galdu" uzklāt. Treškārt, klipsējot auklu, var iemest vienādā attālumā, taču, ja distance ir lielāka par metriem 30, tad sanāk stipra horizontāla izkliede. Ceturtkārt, ir tāda sajūta, ka pat 20g barotava dūņās nogrimst. Varbūt šajā gadījumā lietot irdenāku barību, kas izbirst no barotavas tai teju vai atsitoties pret ūdens virsmu ?

Atvaino, ka tik gari sanāca un paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

1. raidījums bija par karpu copi dīķī un barība tika taisīta tieši karpu copei dīķī..... nevis breksim u.t.t. dabīgos ūdeņos, atbilde ir NĒ 2. zivis, kas sildās ūdens virsējos slāņos nebarojās, ar dažiem izņēmumiem (ruduļi, karūsas reizēm u.t.t.), mūsu uzdevums ir panākt, lai zivis nolaižas uz baroto galdu, to darbu paveic barības aromāti 3. tas viss tiek aprunāts desmitiem, ja ne simtiem reižu :), raidījuma formāts ņeļauj iedziļināties šajos jautājumos pārāk dziļi, pietam .... bieži vien labai copei ir pilnīgi vienalga :) kādas formas āķis tev ir, piemeklē to, kas tev tur'zivi, uz kura tev nav tukšo coipju un viss notiekās :), es gana daudz par šo jautājumu rakstu arī CL žurnālā. fīdera sistēmas mainoties copes apstākļiem vai kātiem man nemainās, jo nav īsti pamata kaut ko mainīt :), droši vien, ka ir situācijas, kad viena montāža strādā labāk par citām, bet.... man to nav nācies piedzīvot :), es meklēju sistēmas\mont''ažas, kas mazāk pinās un kas man pašam iedveš lielāku uzticību, starp citu .... labākā un stabilākā montāža ir un paliek īsie 3-5-7 cm plastmasas pretsavērpēji :) 4. nu droši vien, ka aukla arī tev nav pati tievākā un tad ir tikai loģiski, ka tu nevari iemest vieglās barotavas :), bet neķer kreņķi, liec 40 gramu barotavu un copē bēdu nezinot :), nu būs nedaudz lielāks plunkšķis, bet tas nav nekas slikts, citu mīnusu nav, ar smagāku barotavu tev būs vieglāk trāpīt vienā punktā, galvenais ir pareiza iemetiena tehnika, patiesībā ir ļoti grūti netrāpīt, ja visu dari pareizi :), karpu dīķos, ja copē pēc manans teorijas, tad barību vispār vajag irdenu, lai tā neguļ klimpā, tad arī nekas dūņās neiegrims :)

Atbildēts: 13.jūnijs 2016, 09:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā EdgarsPriede

Sveiks, Normund.

Jautājums par vaglera tipa pludiem, vai tos var izmantot seklās vietās, vai padsmit gramus smags pluds, pie iemetiena, nebaida zivis?

Paldies..

Atbild Normunds Grabovskis

var ar vagleriem copēt arī metra dziļumā, bet tad vēlams piemeklēt īsākus vaglerus, lai tie gluži nedurās zivīm mugurās :), protams, ka tāds svešķermenis zivis var baidīt, tāpēc seklajām vietām izmantojam mazākus vaglerus, man tie ir 10-12 grami, lai gan parasti copēju ar 14-16 gramīgiem vagleriem, tur ir dažas nianses *jāpārmet iebarotā vieta un tad lēnām jāuzvelk pluds un ēsma uz galda * nevar gremdēt auklu * bieži vien līdz minimumam (atstājot tikai griezuli vai vienu 0.1-0.2gr skroti)jāsamazina izsvarojuma daudzums uz auklas, viss ir pludā vai tieši zem pluda ja ir vējš un ūdens kustība, tad pludu noteikti ir jāenkuro, tad izsvarojums jāpalielina un viss vai daļēji jāliek uz grunts, tad pārmetieni jātaisa retāk, lai zivis var paspēt nomierināties un pienākt pie ēsmas

Atbildēts: 13.jūnijs 2016, 09:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager