Sveiki!Man tāds jautājums,kur un pa cik var nopirkt to mikseri ko tu liec makitā lai samaisītu barību ar zemi?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiki!Man tāds jautājums,kur un pa cik var nopirkt to mikseri ko tu liec makitā lai samaisītu barību ar zemi?
tādi mikseri veikalos sanāk dikti padārgi, ap 30 eiriem, tāpēc sportisti un citi aktīvisti tos sūta kopā ar barībām, kad taisa sezonas specpasūtījumus, bet tas ir reizi sezonā Salmo veikalos ir vēl daži mikseri, varu uztaisīt labu atlaidi, bet tik un tā lēti nebūs... paskaties būvmateriālu veikalos krāsu jaucamos mikserus, art iem arī var itin labi visu sajukt un maksā neko :))), ja iepatiksies, tad nākamgad uzsūtīsi spec galu :)
Sveiks! Man tāds (gan jau atkal smieklīgs) jautājums - kāpēc nebrauc pēc vimbām uz Gauju? Es nojaušu, ka iemesls ir tāds, ka to tur ir daudz mazāk kā citās upēs, tā ir? :) Un vēl - tā varētu būt, ka vimbas jau izgājušas un ap Ādažiem to vairs nav vērts meklēt?
Gauju, protams var uzskatīt par vimbu upi :), bet, kad esi paķēris vimbas Ventā un Lielupes augštecē, tad .... uz gauju vairs diez ko braukt negribās :))), lai arī Gauja man ir mīļākā upe :), pietam es vimbu neuzskatu par kaut ko īpašu :)), ja ir iespēja, tad ēkru breksēnus daudz labprātāk :))), Gaujā tikai augštecē vimbu var ķert ar pludu pavasarī, bet gruntenes man ne pārāk patīk :))) visus par un pret savelkot uz Gauju braucu brekšos, raudās un baltajos sapalos, bet speciāli vimbās.... nē :))), jo uzskatu, ka normala vimbu cope ir 30-50-70+ vimbas un Gauja tik devīga ir reti :)))
Sveiks.Gribu zināt kādu zemi ir labāk likt pie barības.Kas ir labāks melnzeme, grants vai māli?
tu nosauci tieši tās trīs lietas, kuras nevajag likt klāt pie barības :))), melnzeme klasiskā ir viegla un nelīp, grants ir smilts ar akmeņiem, kas ir smagi, bet nelīp, māli ir smagi un līp, bet... slikti skalojās ņem vis parastāko lauka zemi, brūnganu, palēcīgu, labs rādītājs zemei ir tads, ka tu paņem to saujā, saspied un izveidojas bumbiņa, kuru vari pamest, bet uzspeižot tai ar pirkstiem tā izjūk...., tādu zemi biki piemitrinot var ļoti labi regulēt kopējo barības lipīgumu :)
Sveiks Normund . Gribu pievērsties nopietnāk pludiņam. Jautājums tāpēc tāds. Kur var iegādāties pavadiņu siešanai paredzēto instrumentu (krievu interneta raidījumos ,to sauc par kobru).Plastmasas štoks ar jocīgu āķi galā. Izmeklējos interneta veikalos LV .Neatradu.Vai tiešām neviens tādu nelieto ?
tu gribi pievērsties pludiņmakšķerēšanai vai tamborēšanai :)))??? tas ir ļoooti specifisks instruments, kas (iespējams) vajadzīgs, ja sezonā sien 1000 un vairāk pavadiņas :), Latvijā nav tādu sportistu, kas tik daudz sien, jo ... Latvijā arī pludiņa sports ir tads... kāds ir :))), musm ir 3-4 mači gadā, ja nebrauc pie leišiem un citiem kaimiņiem un nebrauc uz PČ un EČ, tad ... ir kā ir :)) tavā gadījumā šis instruments ir pēdējais par ko domāt :))), jo pludiņmakšķerēšanā, sevišķi ja ar domu par sportu, ir tik daudz citu svarīgāku lietu par ko domāt ...:)))) bet.... ja pietiks tev pacietības un naudas apgūt pludiņa copes nianses, tad būsi pakāpies vienu pamatīgu pakāpienu augstāk
Sveiks.
Gribētos paprasīt padomu uz ko varētu spiningot gaujā posmā Cēsis-Sigulda, maija sākumā paredzēts brauciens ar laivām, līdz šim divus gadus pa tukšo uz šūpiņiem(palieliem)....
Paldies!
nu maijā tajā posmā uz līdaku cerēt ir kā ir, jo nārsto nēģi un līdakas ir ļoooti paēdušas :))), vairāk cerību ir uz asariem un sapaliem, tiem prasās mazi rotini un voblerīši
Sveiks veelreiz. Aizmirsu ko pavisam svariigu uzjautaat. Braukshu uz Igaunijas upi emajogi copeet maijaa... Bet kaa ar to zvejosanas atlauju? Kur vinju nopirkt? Esmu dzirdejis, ka var vienas dienas atlauju nopirkt caur internetu, bet kur un kaa, nezinu... Varbuut zini un vari izpalidzet ar informaciju? Paldies!
Igaunijas copes atļaujas pērkas internetā pillet.ee, tur vajag piereģistrēties un visa informācija tur ir gan krievu, gan angļu valodās, process aizņem 3 minutes :)
Sveiks,vai der tagad pie barības sensas rauda un daudz zemes likt klāt saulespuku spraukumus,upē kur ir straume.
Un ja godīgi ko barībā dod sauleapukku spraukumi un kañepes?Un vai līme arī ir vajadzīga?
Paldies.
ehhhh kā tev gribās visu sabojāt :)))), atceries uz visiem laikiem, ka Sensas barībai NEKO citu izņemot zemi un tārpus likt klāt nevajag, tājā ir viss, kas nepieciešams saulespuķu spraukumi, kaņepes u.t.t. liekam klāt tad, kad paši tiasam savas barības no nulls vai uz kādās lētākas barības bāzes mēģinam uztaisīt spēcīgu barību, saulespuķu spraukumi , sevišķi aplieti ar verdošu ūdeni, ir laba lieta, tie jauc ārā bumbas, veido barības stabu u.t.t., BET vairāk tie piemēroti stāvošam ūdenim un lēnai straumei ja barību taisi pats, tad iespējams, ka tur vajag pielikt arī līmi, viss atkarīgs kurā vietā tu to barību gribi izmantot un kas barībā liktds iekšā gatavajām barībām, arī SENSAS, ja liekam klāt zemi, tad papildus līmi nevajag, tu ar zemi regulē barības lipīgumu un bumbu vai barotavas izskalošanās ātrumu
Sveiki!
Biju vimbās uz Ventu ar vairākiem večiem. Sēdēju ar diviem fīderiem, veči ar parastajām gruntenēm. Esmas vienādas, attālums plus mīnus tas pats, copes samestas rindā.
Veči mani izģērba vienā setā, pat uzsmēja par maniem fīderiem.
Jāatzīst, ka esmu iesācējs, bet nu tomēr...
sistēmas klasiskās- inline, ar vienu pavadu (ap 70 cm). Barība brekšu....
Ko darīju nepareizi, ka rezultāti šādi- nekādi?
man nāk prātā divas pirmās lietas, konkrēta vieta, iespējams, ka sēdēji mierīgākā ūdenī kā veči, tur daudz nevajag, vimba stāvošā ūdenī ieiet reti, pietam .... tie pāris metri attāluma (ja veči meta biki citā attālumā), var ļoti stipri mainīt copes rezultātu, jo vimbu takas var būt vispār tikai metru platas, sevišķi tas ir Ventā ap Kuldīgu un augstāk, ja tā nebija, tad šis atkrīt :) otrs, kas nāk prātā, reizēm, pie lielākas straumes un neaktīvas zivs, ja nav smagas mormiškas, tad ēsma vairāk plivinās virs grunts un vimba to neņem, pats šogad divas reizes tiku uz tādu copi, ka vajadzēja tieši smagu mormišku, nevis parastu āķi vai plastmasas mormišku ...., tikko uz;liku smago mormišku (kolēģis pielika svina skroti 3 cm no āķa) tā sākās copes :))) reizēm jau to kaunu jāmet pie malas un jāiet aprunāties ar tiem, kas ķer :))), jo ir lietas līdz kurām pašam ir grūti aizdomāties, ja neesi ar to nekad saskāries :) fīderis var zaudēt gruntenei lielajos pavasara palos, kad ūdens ir duļķains un auksts un metam makšķeri kaut kur upē :))), vai nu tad jau pavisam zemā ūdenī, seklās straumītēs, kur ar vieglu, soļojošu gruntenīti var vimbas salasīt daudz ātrāk un ērtāk, visos citos gadījumos fīderim ar atbilstošu barību un ēsmu būtu jābūt veiksmīgākam....
Sveiki, velejos pajautat vai nevarat ieteikt kadu baribas recepti, privatajam diki uz karpam. Keru es vinas uz naktiniekiem, baltajiem un makaroniem, bet ir loti neaktivas. Varbut tapec ka udens vel vess, bet ka vinas piesaistit?
pavasarī, tikko pamostās, karpas bieži vien izvēlās "gaļu", tas ir dažādus tārpus, jo ūdens ir auksts un nekāda dižā izvēle viņām tur nav, pietam pavasarī karpas ļoooti asi reaģē uz jebkurām temperatūras izmaiņām, tāpēc nebrīnies, ja vienu dienu bija laba cope, bet otru dienu, lai arī temperature pamainās vien pa 2-3 grādi, copes nav, šādā laikā man vis labāk ir strādājusi vienkārša, tumša barība ar stipru ķiploka aromātu, ķiploku liku klāt pats, barība var būt vis vienkāršākā un salīdzinoši maz, bez kādiem saldiem aromātiem biki vēlāk, kad iesils ūdens, tad perfekti strādā šāda barība - 1 kg Sensas Karpa + 2 kg parasite kukurūzas putraimi no pārtikas veikala, vienu kg kukurūzas putraimu aplej ar verdošu ūdeni,aptuveni 0,5l, ļauj putraimiem biki piebriest un atdzist, tad jauc klāt barību un otru kg putraimu, sanāk tāda ļoti irdena, aromātiska barība, ja vajag , tad biki vēl piemitrini to ar ūdeni, viss, ''sādu barību met ūdenī , bet skaties, lai bumbas tikai aizlido un atsitoties pret ūdeni izšķīst, tad barība uz grunts nonāks vienmērīgā slānī, nevis pikā, un karpas staigās un lasīs barības krikumus, tava ēsma uz šī fona būs vis lielākais un apetitlīgākais kumoss un karpa noteikti izvēlēsies to :) klasiskā karpu dīķu ēsma tomēr ir konservētā kukurūza, nu garšo viņa karpai :))), bet baltie tārpi un aromatizēti macaroni arī strādā labi :))
Sveiks!
Pēc ilgas izpētes un pārrunām esam nolēmuši ar mīļoto pievērsties fīdercopes jaukajai padarīšanai.
Lieta tāda, ka bijām izdomājuši ņemt divus Elite sērijas 90 gr. kātus un nomērķējām tos ņemt skaisto 8. marta atlaižu dienā, bet veikalos viņi nebija pieejami tajā laikā. Tā nu nācās gaidīt, kad viņi pārādīsies.
Tagad viņi ir parādījušies un tāpēc gribēju painteresēties, vai drīzumā būs kādas līdzīgas atlaides vai akcijas kā 8. martā elite sērijas 90 gr. fīderiem? Ar to 25% atlaidi to kātu cena likās nu jau ļoti patīkama un ņemama.
ja plāno iegādāties 2 fīdera komplektus, tad kaut ko varam padomāt, kā tev dzīvi vērst patīkamāku :), uz e pastu normunds#salmo.lv atsūti ko plāno iegādāties un es apskatīšos ko varu līdzēt šajā jautājumā :)