Labdien, cienījamais NFG! Nepieciešama maķ maķ sīkāka infa par barības līmes pievienošanu brekšupuiku brokastīm. Jāliek tāpat kā zeme (pēc tam, kad barība 3X samitrināta un uzbuhņījusi) vai jāmaisa iekšā jau no pašiem pirmssākumiem?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Labdien, cienījamais NFG! Nepieciešama maķ maķ sīkāka infa par barības līmes pievienošanu brekšupuiku brokastīm. Jāliek tāpat kā zeme (pēc tam, kad barība 3X samitrināta un uzbuhņījusi) vai jāmaisa iekšā jau no pašiem pirmssākumiem?
Nu es esmu tikai NG :)))), teikšu godīgi, barības līmi neizmantoju vispār un pat nevaru iedomāties nevienu situāciju, kur man viņa būtu vajadzīga :)))), jo barības parasti sev pērku upes, kur jau pēc formulas līmes ir vairāk kā klasikā, barības mitrinu ļoti stipri, Lorpio gadījumā starta mitrināšana man ir pus litrs šķidruma uz kg barības, kad barība biki padzer, tad prasās pat vēl un šāda barība līp izcili, ja ir vēlme, tad varu to saspiest barotavā pat tā, ka izturēs 3 iemetienus :)))
Pēc ražotāja ieteikumiem vispirms samitrina barību un tad liek klāt līmi, citādāk būs tas pats kā ar zemi, līme sadzers to šķidrumu, kas domāts barībai :)))
Labdien meistar. Saki vai ēsmas (sliekas un baltie) mērcēšana dipā uzlabo copi, copēju ar fīderi Daugavā starp hesiem? Vai vari ieteikt kādu labu dipu breksim,vai pats arī kādreiz izmanto ēsmas dipošanu breksim ? Paldies par atbildi
nevaru noliegt, ka reizēm , sevišķi copes dienas otrā pusē, ēsmas aromatizēšana\dipošana palīdz, par dipu der praktiski jebkurš šķidrais atraktors, var pat baltos tārpus kādu brīdi paturēt tādā šķidrumā(nebaidoties, ka viņi nomirs), bet… pārspīlēt ar dipošanu noteikti nevajag :), ir tā, ka sākumā zivis ieinteresējas par tavu barību un dabīgo ēsmu, ja tuvumā nav mega lielu zivju baru, skrienošie bari, kuri iet un ēd praktiski neapstājoties, tad tuvumā esošās zivis ar laiku pierod pie tavas barības un ēsmas, sevišķi, ja tu neko daudz nemaini, un zaudē interesi par tavu ēsmu, ja tā nokrīt blakus, vai pa ceļam, tad apēd, bet var arī neapēst :))), tādā gadījumā jebkura ēsma, kura ar kaut ko atšķiras - aromāts, krāsa, izmērs, krāsu kombinācija u.t.t uzreiz piesaista zivju uzmanību, līdz mirklim, kad tās atkal pierod :))).
Mans ieteikums ir nedipot katru iemetienu, tāpēc es arī pats vienmēr līdzi ņemu gan pinkus, gan lielos baltos, gan lielākas sliekas, gan mazākas, tad varu variēt ar ēsmām, bieži vien labi brekši paņem nevis 2 sliekas un 8 baltos, bet gan 3 pinkas (dzeltens, sarkans, dzeltens) un 1 balto galā vai 5 dažādu krāsu pinkas, vai 1-2 cm garu sliekas gabaliņu un pāris baltos u.t.t., tieši tāpat ar dipu, pamēģini tajā pamērcēt ēsmu, tas var atnest rezultātu, bet dari tā 2-3 metienus pēc kārtas, pēc tam atkal paņem dažu metienu pauzi, paspēlējies ar ēsmāma, tad atkal var izmantot dipošanu
es pats kā dipu izmantoju tās pašas ķīmijas ko izmantoju barībai, tagad tie ir Lorpio sīrupi, tur brekšu sīrups ir ļoooti garšīgs :)))),
aaaa, vēl viens knifs, tu vari to ķīmiju, sauso vai šķidro, likt nevis uz ēsmas, bet labu porciju tieši barotavā vai barībā, kuru uzreiz ielādē barotavā, tas arī reizēm ļoti labi nostrādā, biki atsvaidzina zivju uzmanību :))))
Sveiki!
Atvainojos par mazliet stulbu jautājumu, bet gribu pamēģināt pirmo reizi pacopēt ar feederi. Bet nesaprotu, kapēc fīderim liek pavadiņu? It sevišķi skatījos, ka pavadiņa visbiežāk ir tieva ~0.16mm fluorokarbona aukla. Vienmēr redzu, ka visi saka ka jāliek, bet tieši kāds ir tās mērķis? Cik saprotu tas nav dēļ izturības(tā kā līdaku copē), kam tad?
Paldies jau iepriekš.
pavadiņas (tievāku auklu par pamatauklu, fīderī, ikdienas copē, tas vis biežāk ir 0,14-0,18mm, sportā 0,08-0,12mm) pludā un fīderī liek tādēļ, lai :
1.tievāka aukla mazinātu zivs aizdomas
2. āķa aizķeršanās gadījumā tu norautu tikai āķi vai pavadiņu, nevis visu sistēmu
3. lai būtu vieglāk un ātrāk mainīt pavadas (garums, diametrs, āķa izmērs u.t.t.) kad meklē ceļu uz kaprīzas zivs sirdi
līdakas\sama gadījumā liek metāla vai resna flurokarbona pavadas, lai zivis nepārkostu\nepārberzētu pamatauklu ar zobiem, asaru un zandartu copē metāla pavadas neliek (ja iet speciāli uz šīm zivīm), jo pavadiņa var mazināt copju skaitu
Sveiks. Beidzot esmu saņēmies sākt makšķerēt ar pludiņu. Varbūt vari ieteikt komplektu pludiņam? Kāts+spole (budžets 80-100€)
nav slikts budžets, var nokomplektyēties ar visnotaļ labu makšķeri, bet pirms to darīt tev pašam vajadzētu saprast :
bet… tā kā es īsti nesekoju ko kurš veijkalnieks tirgo no makšķerēm, tad konkrētu kātu\spoli neieteikšu, varu tikai aprakstīt tev vajadzīgos tehniskos parametrus un orientējošo cenu
Sveiks, par to točkas izsmērēšanu straumē, kā tu to kontrolē? Straume mainās tātad točka arī nobīdās, ikdienas copē tas ir bīstami vai vienkārši nevajag lauzīt galvu? Barotavas svara palielināšana noteikti nedaudz palīdz, bet tāpat nobīde ir liela.
Neko daudz jau tur neizkontrolēsi, ja straume mainās neprognozējami, mainu barotavas svaru un visu laiku metu +- vienā vietā, tad copes procesā tas punkts tomēr , +- daži metri pas traumi uz leju, paliek vis vairtāk barotais punkts, plus tam es tādās vietās barību mitrinu ļoooti labi, tagad vasarā ar melasi vai kādu sīrupu vēl papildus salīmēju un vēl barotavā saspiežu stipri, tad barība mazāk izsmērējas grimstot un nokrītot uz grunts.
jautājums cik daudz barību vajag, lai zivis pienāktu ir atklāts :), sklaidrs, ka lai noturētu ejošo breksi barību vajag daudz, bet lai viņš pienāktu pietiek arī ar mazu krikumu, labs pierādījums tam ir metodfīderis, kur praktiski katrs metiens ir citā vietā :)))), jo vairāk par to domāju, jo mazāk saprotu ko daru :))), bet… brekšuki ir atsaucīgi uz eksperimentiem :))))
Sveiks meistar! Sen nekas nav jautāts, bet padomu vajag. Vai ir jēga pietīt auklu feederim straumē (palielā straumē)? Citi man saka ka nav jēgas, citi saka pēc metiena pāris abarotus jāpiemtin. Tavos video redzu ka tu pietin jebkurā gadījumā. Skatījos YouTube tavus baltkrievu krievu un ukraiņu kolēģus visiem arī viedoklis atšķīrās, kur taisnība:)?
es pietinu automātiski un viena iemesla dēļ, lai piecērtot aukla nedabū astisties pret klipsi, un arī, ja nu paņem zirgs :))), tad lai man ir vismaz teorētiska iespēja noreaģēt :))), sportisti, sevišķi gados jauni :))), ļoti koncentrējas uz “točku” , konkrētu punktu, kuru viņi ir atraduši un kur pēc VIŅU domām vajadzētu būt zivīm, es esmu lapuhs :))) un ļoti reti kad ar svinu baudu grunti, un ja to daru, tad pamatā, lai atrastu ķērājus un kantis, tāpēc fīderī uz to super precizitāti tik ļoti nespiežu, tas ir svarīgi, bet nepārspīlējot, jo barotais punkts ir daudz vairāk izsmērēts kā teiksim pludā, kur tu vari sabarot daudz precīzāk un lielākām porcijām
Sveiks!
2 jautājumi.
1) Vai Daugavā varētu teikt, ka ir sākusies aktīva brekšu cope? Biju Kalnciemā (Lielupē), visu nakti ne piesitiena :)
2) Brekšu cope Tavā pieredzē ir rezultatīvāka mazajā vai lielajā ezerā?
Ne asakas!
Sveiks,
Gribu braukt uz liņiem un ķert no laivas. Pēc tavām domām kāds ir minimālais attālums starp laivu un pludiņu?
ja polku nedejosi laivā, tad 5-7 metri jau ir ok, 10 jau ideāli :))))
Sveiks Normund!
Vai varētu ieteikt kātu un spoli samu copei, pamatā uz grunteni Daugavā.
Paldies.
nezinot ne paredzēto budžetu ne tavas prasmes es neriskēšu kaut ko konkrētu ieteikt :))
nekādus monstrus no krasta parasti neķer, līdz 5-10 kilogrami tādi trāpās un tie nav nekādi lielie cīnītāji, tik cik vajag pietiekoši jaudīgu kātu, lai vari droši stīvēt ūsaino augšā, iespējami maz dodot iespēju viņam trīties ap asajiem akmeņiem, tātad tie noteikti ir kāti ar testu virs 100 gramiem, tie var būt gan karpu kāti, gan jaudīgi fīdeir, gan surf (jūras kāti), cenas sākas no +- 25 eiro un uz augšu, attiecīgi jaudīgai jābūt arī spolei, es tomēr ietiektu spoli ar baitrunneri, lai vari droši sēdēt un sams neierauj makšķeri ūdenī, baitrunners (stāvbremze :))) ) ļauj zivij apēst ēsmu nesajūtot pretestību, spoli vajag palielu, ne mazāku par 5500-6000 izmēru, ar tādu varēsi vilkt zivi kā ar vinču, arī auklas ietilpība spoles kasetē būs lielāka, tomēr rezervi auklai vajag, ja nu tomēr piesakās VIŅŠ !!!
Sveiks ! Saprotu, ka par Salmo vairs negribi runāt, bet ... Man dāvanā ir nonākusi makšķere, kur pat ir uzrakstīts Tavs vārds un uzvārds. Extra Heawy Distance 3.60 150. Problēma - ar jebkuru savu fīderi pamazām karpu dabūju līdz krastam. Šis noķer, karpa nodilst vai nu pusceļā vai nedaudz pirms krasta. Brotava 100g, varbūt vajag smagāku. Pēdējā laikā izmantoju pretsavērpēju, kur galā ir gatava pavada. Gribas saprast, kāpēc tā notiek, ka karpa nodilst pusceļā vai pirms krasta.
Tā gluži nav, ka par Salmo negribu runāt :))), grozi kā gribi mums ir kopīgi 18 gadi pavadīti un varu par kompāniju teikt tikai tos labākos vārdus, inventāru gan īpaši nekomentēju, jo vairs nezinu kas ir paredzēts jauns, kas ir uz vietas u.t.t.
konkrēti par tevis minēto kātu varu teikt, ka tas ir viens no maniem mīļākajiem kātiem, izcils kāts, lietoju to brekšojot, zivi sien ideāli, metu barotavas no 70 līdz 200 grami, tā ka vainot kātu pie tā, ka tev dilst zivis galīgi negribās, vaina ir vai nu nenoregulētā bremzē vai āķī, jo kāts viens pats ar labas zivs nomierināšanu un rāvienu amortizēšanu netiek galā, ja tev ir monofilā aukla, tad jāskatās uz āķiem, jo aukla arī amortizē labi, ja pītā aukla, tad vaina ir tajā, jo aukla nestiepjas ne gramu, attiecīgi vai nu griežas zivs lūpa vai liecas\amortizē āķis un tāpēc zivis dilst.
šis kāts ir vidējas akcijas un zivi sien ļoti labi