Sveiks! Vai ir kaut kas zināms par šiem kātiem Browning Black Magic Feeder 3,6m/120gr.Ja ir kādas atsauksmes,ja nemaldos Jūsu sortimentā tāds bija.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks! Vai ir kaut kas zināms par šiem kātiem Browning Black Magic Feeder 3,6m/120gr.Ja ir kādas atsauksmes,ja nemaldos Jūsu sortimentā tāds bija.
fīderis parastais :), Diamond-Elite klases, notirgoti ap 10 gb, sliktu atsauksmju nav :), tātad viss ok :)
Sveiks meistar. vai tournament kati jau ir atnakusi?
Latvijā it kā ir, bet veikalos vēl nav
Sveiks meistar.man tāds jautājums par fīderi.Fīderim var likt pludiņu un izmantot kā pludiņmakšeri.Ja var tad kāds būtu tas ieteicamais kāts.
:))) fīdera kāts ir vis universālākais kāts, ar to var darīt praktiski visu :), pats iz,mantoju fīdera kātus ķerot ar pludu vējazivis, foreles protams, ka fīderis ir biki smagāks kā mačkāts, bet ... ja kāts stāv uz turētājiem un ķeram smukas zivis, tad ir ok nav ieteicamā kata, ir tads kāts kāds tev ir :))), tas arī ir īstais, ar to arī ķeram :)
Labdien! Vai Salmo veikalos būs nopērkams Browning feeder gum?
pasūtīta ir un Zebco pasūtījums nupat ienāca noliktavā, kamēr sadalīs visu, kamēr līdfz veikaliem tiks, nedēļas 2 paies..., domāju, ka tur ir feeder gum arī:)
Sveiks!
Ar ko atskirsies tik loti jaunie Team salmo tournament 100 no ieprieksejiem modeliem un kadas cenas viniem bus?!
Paldies.
cenas kā jau Tournamentiem :)), kāts pilnīgi citas akcijas, paraboliskāks, nu... tas ir cits kāts, pavisam cits :), bet tiem, kuri jau strādā ar Tournament vai līdzīga līmeņa kātiem, pērējiem tas liksies vienkārši kāts :)
Kuros i-neta veikalos varu skatīties Salmo fīderu produkciju, pagaišagad visu pirku caur neoshop, bet pašlaik viņiem tur nav nekā.
nezinu :), mans darbības lauciņš ir Salmo veikali :)
Paldies par skaidrojumiem Salmo sortimenta kontekstā iepriekš!
Tiešam esmu nosliecies uz vidējas klases kātu kā pirmo, visdrīzāk uz to Elite. Kādu no nākamajiem droši vien paņemtu nedaudz zemākas klases, lai kalpo dažādiem mērķiem.
Gribētu vēl nedaudz noprecizēt par detaļām. Cik saprotu tad universālākais tests iesācējam (bez konkrēta mērķa makšķerēt tikai viena veida ūdeņos vai viena veida zivis) varētu būt +/-90-100 g.
No sākuma šķita ka optimālais garums būs 3,9 (ņemot vērā citu ieteikumus ja paredzēts makšķerēt arī upēs), bet veikalā apskatot 3,6 kātiņu man liekas ka man ar to pilnībā pietiks. Aprunājoties ar ļoti izpalīdzīgu pārdevēju, viņš gan norādīja ka plānojot makšķerēt lielākajās LV upēs būtu vajadzīgs 3,9 kātiņš, jo būtiskākā atšķirība varētu būt tieši pie izvadīšanas no lieliem dziļumiem un attālumiem. Vai tiešam tā pretestība izvadot sistēmu var būt tik nozīmīga? Vai tas ir aktuāli ja makšķerē lielākā distancē? Tiešām 30 cm papildus kāta garumam var dot būtisku nozīmi vai tomēr nav vērts iespringt uz tādām niansēm kamēr pats nesaprastu tādas atšķirības praksē?
ja tu skaties pirmo kātu, tad tomēr es ieteiktu 120 gramu testu un 3,9 m garumu, ja paņemsi Elite sērijas kātu, tad pēc tam uz zemāku klasi vairs negribēsi iet :), bet tas ir tikai normāli, cilvēks ļoti ātri pierod pie labām lietām :) tie 30 cm ļoti daudz ko dod iemetienā, bet ir pat neaizstājami zivs uzcelšanā pāri krasta kantei, piemērs ir Lielupe, vieta netālu no Rīgas, kur visi brauc brekšos :), tur metrus 5-10 no copmaņa ir asa, stāva dziļuma kante, kur augšējā punktā dziļums ir vien kāds pus metrs, bet apakšējā ap 2,5-3 metri un veči ar nepiemērotu inventāru uz šīs kantes zaudē pusi, ja ne vairāk, smuko zivju, jo zivs jau arī saprot, ka tur ir iespēja atbrīvoties, citi , ar īsiem kātiem, brien zivij pretī, tur 3,9 m kātiņs ļauj pacelt zivi augšā jau pirms kantes un vieglāk to ir izšlepēt krastā :))) citās vietās ar lēzenu dziļuma pāreju tādu problem nav, tur var arī ar 3 m kātu copēt, bet fakts ir, ka garie kāti labāk met, ja jācopē lielā attālumā
Sveiks - uz šo droši vari neatbildēt, tas nav jautājums bet gan informācija zināšanai:) Iegāju Daugavgrīvas veikalā, nopirkt ēdamgumijas forelēm. Pērku tās precīzi neatceros - long john modeli (laikam) - divās krāsās - laša krāsa un balts. Smaka - šrimpis, jeb garnele. Es tās griežu uz pusēm un taisu mazākas. Pērku tikai izteiktās smakas un krāsas dēļ:) Strādā perfekti. Pārsteigums bija tas, ka šoreiz uz paciņas rakstīts, ka smaka makrele. Ar pārdevēja atļauju attaisīju, paostīju - nē - tomēr šrimpis. Joka pēc attaisīju paciņu ēdamajām vibroastēm, kur tagad rakstīts šrimpis, bet kuras man mājās ir ar makreles smaku un tiešām - tur ir makreles smaka, nevis šrimpis. Arvienvārdsakot, variet no saviem mazajiem austrumu cilvēciņiem iekačāt kādu bonusu, jo viņi daudzām paciņām ir sarakstījuši aplamus smaku nosaukumus - kur jābūt šrimpim, tur ir rakstīts makrele, kur jābūt makrelei, tur rakstīts šrimpis:))) Man jau pa lielam vienalga un pērku to ko zinu, bet ja kāds grib no jauna ko pamēģināt, var nākties vilties:)
Lai veicas!
Paldies par šo, nodošu Ingusam, viņš tieši brauc drīzumā pie viņiem :), lai parunā
Jautājums par tik ļoti populāru feedera tēmu un pamatinventāru.
Gribētu saprast kāds aprīkojums būtu piemērotāks pilnīgam iesācējam feederēšanā. Praktiski nekādas pieredzēs un zināšanu arī klasisko grunteņu makšķerēšanā līdz šim nav bijis.
Cik sapratu tad kātu pamatā vajadzētu izvēlēties atbilstoši apstākļiem kādos plānots to izmantot. Pāris vārdos par to. Līdz šim vairāk saistījusi makšķerēšana stāvošos ūdeņos, dīkos, ezeros, kanālos, retāk upēs. Bet pēdējos gados saistībā ar lokāciju biežāk sanāk būt arī pie Lielupes un Daugavas, kur makšķerēšanu gribētos apgūt sīkāk.
Būtu labi, lai makšķerēšana ir patīkama vismaz dēļ inventāra (kāts nav pārlieku smags ja sanāk ar to aktīvāk strādāt), bet pilnīgi noteikti gribētu saprast arī lietas ko labprāt uzlabotu ar laiku, lai zinātu atšķirību starp labu un sliktu. Principā doma ir iegādāties vienu vidēji labu komplektu un vienu rupjāku, ko var izmantot kā universālāku rīku iespējams arī citiem makšķerēšanas pasākumiem (pa kādai retākai reizei arī vimbu makšķerēšanai, mierīgam laikam jūrā no mola un tmldz), bet cik sapratu fīderis kalpo kā viens no universālākajiem aprīkojumiem dažādiem makšķerēšanas veidiem. Galvenais mēŗkis ir vispār saprastu no sākuma kas ir kas no teorētiskās puses.
Cik sapratu no komentāriem šai pat sadaļā jau iepriekš tad feedera kāts ar testu +/- 90 gr varētu derēt lielākai daļai apstākļu, bet ir vairākas neskaidrības gan par pašu kātu gan pārējo kopumā pat meklējot un izvērtējot dažādo informāciju.
Pāris jautājumi, kas izkristalizējušies:
#1 Vai kāta tests jāizvēlas tikai atkarībā no tā kāda svara barotas būs plānots izmantot?
#2 Kāda ir atšķirība starp kātiem, jo lielāks tests jo smagāks vai cietāks kāts (veikalā pamēģinot nekādu atšķirību starp vienas sērijas un 90/150 g kātiem diemžēl nejutu). Vai tiešam feederiem skaitās makšķere kur izmanto svarus lielākus par 150 g..?
#3 Kāds būs efekts ja lielāka testa kātu izmantos makšķerēšanai ar mazāk svara barotavām, piem. kāts ar testu 150 g., bet makšķerēšanai reāli nav vajadzības pēc vairāk kā 30-40 g barotavas?
#4 Vai barotavu svars jāplāno atkarībā no ūdenstilpnes veida kādā tiks makšķerēts, ūdens straumes stipruma? Barotavas svaram pamatā jābūt tādam, lai straume to nenestu un būtu iespējams nofiksēt spicītes pareizai darbībai?
Varbūt kādi citi apstākļi jāņem vērā?
#5 Spicītes domātas tikai jūtīgumam un tām nekādas saistības ar kāta testiem īsti nav?
#6 Vai ir kādas nianses attiecībā pret spolēm? Cik sapratu dēl standarta 4k tipa spolītes ar vidēju 5-5.2 apg., bet neesmu drošs arī par to. Vai obligāta spole ar baitrunner pretbremžu sistēmu?
#7 Pamatauklu izvēle pamatā atkarīga no izvēlētās ūdenstilpnes? Stāvošiem ūdeņiem varētu būt piemērotāka monofilā aukla savukārt straumei pītā?
Atvainojos jau iepriekš par daudzajiem jaut., bet domāju ka daļa no tiem varētu būt aktuāla arī citiem iesācējiem, kas gribētu interesēties par feedermakšķerēšanu.
1. gan jā, gan nē, plus vēl arī metamā distance ir svarīga, piemēram es ar savu vis mīļāko kātu Team Salmo Tournament 50 varu copēt arī savās vietās Gaujā, tur reizēm pietiek ar 44-50 gr barotavām, bet... kad uzkaru šim kātam 50 gr vidēja izmēra barotavu un piepildu to ar savu smago barību, tad kāts ir jau uz slodzes robežas un vienkārši vairs nemet barotavu tik viegli un tālu kā man gribētos, 'tāpēc ņemu copei Gaujā kātus ar testu 70-90 grami, Lielupē, kur metiens reizēm ir ļoti tāls ar to pašu 44-60 gr barotavu, izmantoju kātus ar testu 90-100 grami. Tieši tāpat irt copējot no mola, pašu svinu jau nevajag pārāk smagu, bet ir jāparedz kata jauda zivs celšanai augšā, tāpēc arī pašus mīkstākos kātus nevajag izmantot, tie paši 90-100 grami ir optimālais tests 2. atšķirība ir milzīga :))), vienkārši jāpacilā vienāda testa dažādas kvalitātes kāti, piemēram Diamond unTeam Salmo :), ir vietas, kur arī 150 gramu testa kāti ir pa maz, piemēram Kijeva, tur vis populārākie ir 180-200 gramu fīderi, viņi uz maniem 40-70 gramu kātiem skatās kā uz zobu bakstāmajiem :))) 3. pie tik lielas starpības kāts neizstrādās kā vajag, piecirtienā sitīsi nost pavadiņas, rausi zivīm lūpas, nāksies izmantot amortizatorus, mīkstāks kāts slāpē zivs rāviensuun tavas kļūdas :) 4.barotavas smagumu izvēlās no straumes stipruma, vietas dziļuma, copējamo zivju sugas, iemetiena attāluma, vēja stipruma un virziena u.t.t., tas ir vesels kopums, bieži vien ir tā, ka pat ezeros vilnis 30-40 gramu barotavu var kustināt un copes ir retākas, be tuzliec 50 gramus un viss notiekās ideāli, bet 60 gr jau iegrimst dūņās pa daudz..., jātausta un pat copes laikā ir jāmaina barotavas, arī izmērs, arī barotavas veids (sietiņš, truba) 5. jā 6. spolei ir jābūt paredzētai slodzei, tās ir lielās spiningu spoles, tās ir speciālās fīderu spoles, arī runneri, es pats izmantoju Salmo Diamond Feeder spoles un esmu ļoooti apmierināts, lai gan tās ir lētā gala spoles, šogad ir arī Elites sērijas spoles, tās ir pat labākas, bet man pagaidām pietiek ar Diamondu :), runneri vajadzīgi zandartu un karpu cope, es tos neizmantoju 7.NĒ , pamatauklas izvēlē skatamies uz savu maku un saviem copes paradumiem, es teiktu tā, rauda-plicis-asaris labāk tomēr pītā, jo tur copītes ir tādas smalkas, kuras reizēm uz monofilo nemaz neredz, breksim 50|50, karpai tikai monofilā, ir tā, ka ja tev tā ir atpūtas-hobija cope, tad vari izmantot monofilo un necepties :), ja tomēr gribi visu redzēt un just, tad liec 0.12-0.13mm pīto, tālākiem iemetieniem uzliksi 0.16-0.18mm pitas šoklīderi, es tādu lieku arī monofilajai auklai, tad viss strādā perfekti un nekas pats no sevis neraujas :)))
Sveiks, vai Sensas kauss Ventā plānojās tur pat kur iepriekš, vai citā vietā??????
pagaidām nav neviena iemesla to parcel kur citur :), tur pļavas izgulētas un lauki izbraukāti :))))