Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā ralsss

Kādēļ mājaslapā www.copeslietas.lv kādu laiku jau neievieto raidījumu Makšķerēšanas noslēpumi ??

Atbild Normunds Grabovskis

vari tos noskatīties LTV7 mājas lapā, Edgaram vienkārši cilvēcīgi nav laika, solījās gan salikt drīzumā, bet... daudz raidījumu priekš Krtievijas pat reiz montēšanas stadijā ir

Atbildēts: 11.jūlijs 2014, 14:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā JanKa_K

Moins. Ir doma breksi vienviet(Lielupe) piebarot kā cūku un lai tur arī viņš grozās. Ko saki par tie Dobeles vai Straumes izstrādājumiem ? Un kā viņam viņus pasniegt?

Atbild Normunds Grabovskis

'vari tātiem mērķiem izmantot jebkuru grimstošo kombikormu, pietam zivju pat nevajag, tas ir dārkāks un vairāk paēdina zivis, ja ir labas granulas, tad vari tās copes vietā vienkārši iesēt :):), ne 100 kvadrātmetros, bet tieši copes vietā, ja tā ir pie krasta, ja tālāk no krasta, tad tev vajag kombikormu dabūt tādā pusjukušā stadijā, tad to var saspiest bumbās ūdens ir silts un granulas sāks jukt pēc minūtēm 5-10, bet grimstot nepievilks sīkzivis, kas arī nav slikti

Atbildēts: 11.jūlijs 2014, 08:39 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā cements

Vai makšķerējot ar barotavu nelielā straumē, nevarētu sanākt, ka tā barība vai pati sistēma neaizpeld kautkur?

Atbild Normunds Grabovskis

tu vispār fīdera barotavu rokās esi turējis ???/ vai kaut vienu rakstu žurnālā par barībām lasījis, it kā jau teici, ka copēt patīk un mācies, bet mācīties nozīmē kaut ko arī lasīt vai vismaz video ska'tīties, nupat jau tu sāc uzdot jautājumus tādus, kādus varētu uzdot beduīns , kurš pa tuksnesi klīst un ūdeni nav redzējis vispār...

Atbildēts: 11.jūlijs 2014, 08:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā cements

Uz gruntsmakšķeres bez barotavas var likt mazu āķi ar mušu kāpuriem?

Atbild Normunds Grabovskis

bet protams, ka var :):), visu var darīt, visu, kas tev ienāk prātā :)

Atbildēts: 10.jūlijs 2014, 15:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eds_edis

Sakiet lūdzu vai zandars ņem karūsu?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

reti un ļoti nelabprāt, ausleja, raudiņa,plicītis, ķīsis ,mazs asarītis tie viņam patīk

Atbildēts: 10.jūlijs 2014, 15:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Dark_Side

Čau Normund!

Klau, a uz Mangaļsalas mola drīkst mētāt mikrodžigu. Cilvēki iet garām, kaut ko burkšķ par zaļo zonu utt...Vakar baigi smuki ņēma pašā vakarā!

Visus laidu vaļā, jo nezināju vai varu ņemt zivīti...Es tur varu reāli makšķerēt, un visus prātvēdērus sūtīt nahren? :)

Atbild Normunds Grabovskis

Makšķerēt jūras pusē drīkst, upes pusē nedrīkst, tos burkšķētājus sūti ...., tur PP regulāri piebraukā MK pārbauda, pats tur reizēm pārtikas programmu pildu :)

Atbildēts: 9.jūlijs 2014, 13:10 | 1 komentārs | Adrese atbildei

Pievienot komentāru

Komentāri

Dark_Side

Ko Tu tur pildi?

Tu gribi pateikt, ka tagad aizejot uz Mangaļsalas molu, nosēžos ērti un mētāju mazo mikrodžigu (ēdamgumiju) un tur nāks asaris un cits plēsējs? Tas man ir jaunums ;)

Un kas tur mīt? Asaris? Kas vēl?

Man iet uz mola galu vai kaut kur pa vidu stāties?

Vai arī Tu no mola fidero? Ja jā, tad kāda tur ir jāņem vērā specifika?

Atbild Normunds Grabovskis

Nu jau mola epopeja iet uz beigām, upes pusē vēl asari ir, bet tur NEDRĪKST makšķerēt, jūras pusē jau ir sabāzti murdi :) un asaris ir paklīdis, reņģes un salakas vairs nav tik daudz, tāpēc arī asari vairs nav baros es tur bieži necopēju, lai varētu daudz kaut ko komentēt, es priencipiāli nemakšķerēju tur kur nedrīkst, tāpēc ... mols mani interesē tikai pavasara pusē, kamēr tur ir reņģes un pēc tam asari, kad tās zivis izklīst, tad tur paliek tikai veči, kuri cope upē un like mīksto uz visu ko drīkst un ko nedrīkst..., iespējams, ja es nebūtu Grabovskis :):), es arī tā darītu :):), bet es esmu es :):)

Atbildēts: 10.jūlijs 2014, 15:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dziivniex

Atvainojiens ka visu nesaliku vienā jautājumā..

Kā īsti ir ar to zemes jaukšanu klāt pie barības? Mērķa zivs: breksis. Skaidrs ka zemi jauc klāt, lai tā teikt "atšķaidītu" barības aromātu (vasaras periodā), iegūtu masas svaru un zivis mazāk saēstos.. Bet.. Pavisam nesen, šeit pat tika runāts par to, ka kādā ezerā zivis barojot un nevarot pierunāt atrasties copes vietā. Jūsu ieteikums bija taisīt tumšāku barību, vai pat pilnīgi melnu, jo ezera gultne esot tumša un zivis baidās no gaišas barības un tāpēc tur arī nenāk.

Skaidrs, ka ezers un upe ir pilnīgi dažādas lietas.

Piemēram Lielupe: salīdzinoši gaiša gultne. Jaucot klāt barībai zemi, tā paliek tumšāka vai tumša (atkarībā no zemes daudzuma).

Upē strādā citi "likumi"? Nevis 'gaiša gultne - gaiša barība' un otrādi. Upē brekši nav tik 'bailīgi'?

Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

gultnes krāsai vienmēr ir nozīme, bet reizēm, kad zivis ir ļoti aktīvas vai ir duļķains ūdens , tad tas ir mazāk svarīgi, jo kaprīzāka zivs, jo dzidrāks ūdens, jo vairāk barībai vajadzētu pietuvoties grunts krāsai barību var krāsot ar speciālām barības krāsām, var ar melases \ūdens maisījumu 1:1, var ar zemi ir tā, ka gaiša barība var nostrādāt ideāli, bet var aizbaidīt visu dzīvo no tās vietas, tumša barība jebkurā gadījumā ir universālāka zeme visupirms ir balasts, zeme arī ir uzskatāma par iebarojamo barību, zemi upēs var un vajag likt klāt vienmēr, ezeros uz breksi arī, bet jau jāskatās uz dūņu daudzumu ezerā, dziļumu u.t.t., ezeram parasti ņem mazāk smagu barību, vairāk tādu, kas rada duļķi

Atbildēts: 10.jūlijs 2014, 15:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā cements

Uz parasto grunteni, kurai nav barotavas man ķeras tikai mazi sami, šausmīgi reti. Vai ir vērts ieguldīt visā barotavu padarīšanā?

Atbild Normunds Grabovskis

bet protams, kā tad tās baltās zivis zinās, ka tu tur sēdi, tev viņas ir jāpasauc pie sevis, bet to var izdarīt tikai ar barību

Atbildēts: 10.jūlijs 2014, 15:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dziivniex

Sveicināti!

kura no šīm spolēm būtu labāka feeder makšķerei Team Salmo ENERGY Feeder 120? 5130FD Spole Diamond FEEDER vai 7430BR Spole Diamond BAITFEEDER

Varbūt arī argumentāciju kāpēc tieši vienu vai otru.

Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

es saku, ka Diamond Feeder 40. vai 50. izmērs, kāpēc .... tāpēc, ka šīs pole ir ļoti veiksmīga fīdera spole pa sa vu cenu, viss strādā labi un ilgi, man uz VISIEM fīderiem, kopā ap 10-12, stāv tieši šīs spoles un ... šogad, pirms PČ, nopirku vēl 4 :):), jo jāņem līdzi jaudīgie fīderi reāli Baitfeeder spoles arī nav sliktas, bet klasiskajam fīderim, ja tu neķer karpas - samus-zandartus tas runneris nav vajadzīgs, ja gribi tomēr ķert arī tos, tad labāk ņem Baitfeeder

Atbildēts: 10.jūlijs 2014, 15:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā green24

Sveiks!

Gribēju jautāt vienā no Makšķerēšanas noslepumu raidījumiem tev bija komplekts ar mazajiem tvisteriem cik apmēram tāds maksā?

Atbild Normunds Grabovskis

ui tas bija sen, ļoti sen, no tā laika ir daudz kas mainījies :), prmkārt jau pazuduši paši tvisteru komplekti :), ienākušas ēdamās gumijas, kas pamatīgi izmainīja asaru un zandartu ķeršanas tradīcijas :) ja tomēr gribi mazu tvisterīšu kolekciju, tad labāk nopērc ērtu, izturīgu kastīti ar nodalījumime un salasi kādas krāsas un izmēra tvisterīšus pats gribi, attiecīgi arī cenu pieregulēsi savām iespējām :):) starp citu tam komplektam bija ļoti slikta kastīte, kura ātri vien izjuka :) un komplektā aptuveni puse krāsu nestrādāja ..., bet tā jau vienmēr komplektos ir :)

Atbildēts: 10.jūlijs 2014, 15:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager