Sveiks, Normund!
Lai arī cik muļķīgs un dīvains jautājums šis nebūtu, tomēr gribu pajautāt. Kāds ir tas pareizais mezgls pirms auklas uztīšanas uz spoles kasetes? Man ir sajūta, ka man tur kaut kas nav pareizi, jo aukla bieži vien piņķerējas.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks, Normund!
Lai arī cik muļķīgs un dīvains jautājums šis nebūtu, tomēr gribu pajautāt. Kāds ir tas pareizais mezgls pirms auklas uztīšanas uz spoles kasetes? Man ir sajūta, ka man tur kaut kas nav pareizi, jo aukla bieži vien piņķerējas.
tur nav pareizo mezglu, sevišķi monofilajai auklai, vienkārši aptin auklu 2 reizes ap kaseti un uzsietn 3 parastos mezglus, viss :):):) pītajai vajag stingrāk savilkt, lai aukla nesāk griezties ap kaseti, to vienkārši izdarīt ir uzmetot pareizā virzienā (lai tinot auklu cilpa savelkās )cilpu kasetei, iespējas ir tikai 2, vai nu pareizi vai nepareizi :):) un viss notiekās kas tieši tev pinās, cik tad tev ir auklas uz spoles, ja tu vaino šos mezglus :):)
Sveiks, Sensej!
Jau 5. gadus dziivoju pashos Norvegijas ziemeljos - pilseetaa Hammerfesta. ~ 20. gadus esmu zveerinaats spiningotaajs. Bet nu laikam buus jaapieveershas Tavai ticiibai - pludinjmakshkereeshanai! Raugi - apkaart ir desmitiem kalnu ezeru, kas ir pilni ar foreleem un arktiskajaam paalijaam. Choms Norgs ieraadija ljoti vientuljus ezerus - vinja rekords 3,6 kg. Man gan uz pusi mazaakas. Vieteejie paarsvaraa copee uz to saukto laivinju - nu dikti garlaiciigi. Jautaajums - kaadus shtrumus Tu ieteiktu? ( kaats, spole, pludi, aukla un t.t.)Situaacija - iemetieni jaaveic nu LJOTI TAALU ! Udens ir kristaaldzidrs un ziveles ljoti uzmaniigas. Dzilumi no 2m lidz 25 m. Kaa eesma - garnele. ( Ziemas cope pieraadija superiigi ) Visu laiku shanceeju ar spiningu, bet nu sagribeejaas ar gimeni kaadreiz paseedeet uz pludu - ainavas jau fantastiskas! Jau ieprieks paldies par atbildi! Ne asakas! Reinis.
pālija un foreleg nav īstās pludiņa zivis, tavos apstākļos vairāk prasās pēc bombardes jeb sbirulino, tie ir caurspīdīgi pludiņi-svariņi, kas palīdz vieglu ēsmu iemest ļoooti tālu, bet paši paliek zivīm nemanāmi vajadzīgs 3,6-3,9m kāts,der vai nu vidējie fīderi ar testu līdz 80-90 gramiem vai speciālie sbirulino kāti, paliela spole ar seklu kaseti, 40. izmērs ir ok, uz spoles pita aukla 0.12-0.13mm (lieto arī monofilo ), caurspīdīga monofilā aukla vai flurokarbons pavadiņām, 0.20-0.25-0.30mm, dažādu svaru bombardes - sbirulino, bet notiekti dārgā gala, ar noapaļotiem galiem trubiņai, kurai iet cauri aukla (ir tādas ar metāla ieliknīšiem, kuri pasargā pīto auklu no pārgriešanās), dažādi āķi (forelei un pālijai cieti), es izmantoju karpu āķus 8.-4. tad garnele uz āķa un tu met savus 60-70 metrus, bombardes ir peldošas un grimstošas, tad tu vari ļaut tai garnelei pakarāties - lēni grimt vienā vietā, vari to pavilkt un zivis pakacināt... bimbardes izmanto arī mušām un mazajiem rotiņiem...
Sveicināts, ekspert.
Gribēju jautāt par Līņu makšķerēšanu.
Ar ko labāk iebarot?
Ko likt uz āķa?
Un kādās vietās viņi pārsvarā uzturās?
Ar cieņu: murmulis :)
es piebilstu slinkais murmulis :):):), kuram ir slinkums pašķirstīt forumu un šo tēmu, kur tas viss ir simtiem reižu jau izrunāts :) baro ar barību līņiem - tumša, bez spilgtiem aromātiem uz āķa slieka, naktstārps, mušu kāpuri, retāk kukurūza un citas ēsmas līņi dzīvojas pa zālēm, reizēm arī 30-50 cm dziļumā, retāk tie sastopami vietās dziļākās par 1,5 m
Sveiks!
Ir tāda situācija.
Līnis un karūsa ir zālēs kur taisās nārstot un karūsas mugurām ārā sauļojas un spēlējas bet līnis pa reizei rok.
Ar kādiem aromātiem varētu piesaistīt šo līni?
Vai vel kaut kādīgi viņu apmānīt.
aromtāti te nepalīdzēs, ja līnis rok, tātad viņš ēd, ja viņš ēd, tātad tev viņam jāiedot tas ko viņš ēd un tur kur viņš barojas ... ieleic barībā nedaudz kapātas sliekas vai baltos tārpus, lai puikiņiem uzsit apetīti, noliec barību nevis kaut kur blakus, bet tieši tur, kur viņi staigā un viss notiksies, galvenais svaigu un kustīgu kumosu viņiem pasniegt, sadurta slieka arī smaržo, līnim pat ļoti tīkami...
Sveiks Normund.
Atkal iesācējs. Divi jautājumi: vai ir laba doma, rīt tā agrāk, nu teiksim ap 4.00 rītā jau sēdēt Varkaļu kanālā ar pludiņmakšķeri un baidīt skaisto dabu cerībā kaut ko noķert?; un kādu varētu mājas apstākļos pagatavot piebarošanas "bumbu" nepērkot veikalos jau gatavos maisījumus? Un trešais - ja gadījumā pērku veikalā, ko tieši pirkt Varkaļu kanāla manu zivju iebarošanai? Paldies, ceru, ka beidzot kaut ko noķeršu...
:):):) Varkalī nenoķert zivi ir neiespējami :):), pliču un raudu tur ir ļoti daudz, arī brekšusku un līņu pietiek, bet... zivis ir jāķer tur, kur viņas uzturās :):), tur, kur viņām ikdienā ir ko ēst, Varkalī ir izteikta krasta kants, aiz kuras, tad nu arī pamatā zivis uzturās, citur tas ir 6-7 m no krasta, citur 10-12, bet kants ir visur, jāmēra dziļums un jāmeklē, jābaro dziļums aiz kants, ēsma jāliek uz grunts, tad sīkzivis mazāk traucēs ar vienu iebarošanas bumbu ņepietiks gan :), nopērc paku vidējas aromatizācijas barības, piemēram Salmo breksis vai lielais breksis, samitrini, tā, lai var samīcīt bumbu, pieleic klāt 1-2 kg zemes , tieši zemes, nevis Varkaļa krasta smilts, no starta vietā, kur makšķerēsi iemet aptuveni pusi barības, tas būs bumbas 3-4, zivis pienāks uzreiz, sākumā pliči un raudas, vēlāk arī kāds palakanais, BET Tev ir jāmakšķerē tieši tur, kur sabaroji un no vai biki biki virs grunts, lielākā kļūda parasti ir tā, ka sabaro vienā vietā, bet makšķerē citur :):) zivis uz barības nostāsies 100%, jautājums ir vai tu viņas mācēsi paņemt agrie rīti ir nepieciešami tikai tad, ja viņi patīk tev pašam, makšķerēšanai tie nav nepieciešami :), es ikdienas cope ātrāk par 6-7 no mājas ārā nemaz nebraucu :)
Sveiks, Normund!
Jautājumi šoreiz sekojoši, šodien radās copes laikā. Skatoties Jūsu raidījumus Jūs minējāt, ka fīderus var izmantot bušu copē, kāds tests kātam vajadzīgs un vai ar 3,9 m pietiek?
Otrs, dažos sižetos makšķerējāt ar fīderi karpas (gan uz pluda, gan ar barotavu), kāds tests iesakāms šim fīderim?
Jūras cope (vējenes, butes, buļļi) var izmantot fīderu kātus sākot no gramiem 90-100, bet tādi kārtīgi tālmetēji ir kāti ar 150+ gramu testu, viss atkarīgs no laika apstākļiem jūrā, pie mērena viļņa un bez straumes man pašam dikti patīk strādāt ar 100-120 gr kātiem, tad visas copes redz perfekti tas pats attiecās arī uz karpu copi, ar tādu 100 gramu kātu tu jau vari vadīt kqarpiņas tīri labi un kāts labi atstrādās visus karpiņas ŗāvienus, tā, ka pat spolei vajadzēs pieslēgties daudz retāk.... 3,9 m ir ļoti ok tāliem metieniem, 'ja speciāli jūrai pirkt, tad var ņemt arī 4,2, tālmešanai būs labāks, bet ja ir jau 3,9 m, tad arī ir ok
Sveiks!Ir doma iegādāties jauno Salmo Elite fīderi 90.g.Kādu labu,budžetā līdz 70Euro,Tu ieteiktu spolīti šim verķim un numuru 30vai 40?
pašam man uz visiem kātiem stāv Diamond Feeder spolītes, šogad ir arī 40. un 50. izmēri, manā skatījumā 40. izmērs ir vis veiksmīgākais, katrā ziņā šonedēļ, pirms mačiem, komplektēšu sev un puikam vēl kātus 4-5 un visiem tikšu šīs spoles, pat neapspriežot citas iespējas, jo pa tiem saviem 40 eiriem spolītes man jau ir kalpojušas pa 2 pilnām sezonām (Zviedrijas foreles ieskaitot) un kalpos vēl vismaz pāris sezonas, pietam tas ir bez apkopēm, esmu pa slinku tās aiznest uz servisu :):), labas, ļoti labas vidējās klases spoles fīderim
Moins. Kā lai pasniedz līnim ēsmu no grunts , ņemot vērā ,ka grunts ļoti nesmuka ar visādiem brīnumiem un ķērājiem?
tad liec biki biki virs grunts, vai tomēr centies atrast vai uztaisīt mazu pleķīti, kur var nolikt ēsmu uz grunts, jo ja būs vējš, tad noturēt uz vietas ēsmu, kura nav uz grunts, būs grūti ...
Kā ar tiem brekšiem gāja no Daugavas raidījuma - ir iznārstojuši?
Varētu būt, ka pēc šitiem pērkona negaisiem brekšiem vajadzētu kļūt aktīvākiem? Pagājušo gadu biju vasarā tajā pašā vietā Daugavā, tiesa pa nakti, un kā veči teica, kad Hess ir ciet, tad copes nav.
neparsīju :):), jo zinu, ka pats turp kādu laiku nebraukšu, man pašam tads kārtīgs brekšošanas laiks sākās ap Jāņiem, šajās brīvdienās mēģināšu Gaujas breksi paķert :)
Sveiki! Takā uz feederīti lietoju sistēmu ar slīdošo sistēmu kā tu rādīji vakar tevē, gribētu izmēģināt ar to resno auklas galu. Cik resmu aukliņu likt, mājās atradu 0,32 un cik garu ieteiktu.
es teiktu, ka vajag 0.40-0.45 mm auklu, tā nepīsies vispār, 0.32mm vēl var pīties, liec 15-20 cm garu auklas gabalu un būs ok, tikai mezglus savelc stingri un nogriez līdz pašam galam, vai uzliec silikona kembrikus, tad pat teorētiski nebūs kam pities :)