Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā Mr.Wolf

Sveiks, meistar!

Šoreiz jautāšu sakarā ar brekšu copi.

1)Vai Jāņos brekšu cope varētu būt laba?

2)Kad īsti ir pati aktīvākā brekšu cope?

3)Kur breksi labāk meklēt - Dziļumā aptuveni 3,5m, ezerā, vai aptuveni 2m dziļumā pie zālēm?

4) Vai brekši labi ķerās uz naktstārpiem vai labāk uz vidēji lieliem tārpiem?

5)Ar kādu barību Tu ieteiktu piebarot brekšus?

6)Cik garu pavadiņu Tu ieteiktu likt, ja ķeru uz 0,25mm auklas?

7)Vai pītā aukla varētu nākt par ļaunu ķerot brekšus?

Tas arī pagaidām viss, paldies jau iepriekš par atbildēm.

ne asakas.

Atbild Normunds Grabovskis

1. jā, uz to laiku puiki ir iznārstojuši un aktīvi barojās 2. kā kurā vietā, ir kur tieši vasaras vidus, ir kur augusts, septembris 3. ap jāņiem tuvāk zālēm, bet ne zālēs, sākot no vasaras vidus - otras puses dziļumā 4. neieciklēties uz vienu ēsmu, sevišķi uz sliekām, tās strādā, bet ne vienmēr, vajag arī baltos tārpus, makaronus, mīklu līdzi, brekšu ēdienkarte mainās 5. ja cope ir vietās, kur nav liels copmaņu presings, tad ar videjas aromatizācijas barību, kura vēl kārtīgi atšķaidīta ar zemi, piemēram Salmo Lielais Breksis 1\1 ar parastu dārza zemi 6.ieteiktu nomainīt auklu vismaz uz 0.20 mm, tādas aukla sizturība, pat sausā mezglā ir ap 3,5 kg, ūdenī tie ir vismaz 4-5 kg, tādu brekši te nav...., pavadiņas garums 20-50 cm, upē līdz metram 7. fīderim nē, pludiņam jā, precīzāk tai nav neviena plusa, tikai mīnusi

Atbildēts: 19.maijs 2014, 11:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marix1

Vasals! Kā ar jauniem video copeslietu sadaļā? Sen nav neviens jauns manīts!

Atbild Normunds Grabovskis

nu jau Edgars visu ir salicis :):), bija biki iekavējis :)

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:48 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Upic

Kā pareizāk rīkoties ja nelielā 30 ha garenas formas ezerā visa krasta līnija līdz kādu 3m dziļumam ir aizaugusi ar zemūdens zāli, tīrīt to zāli no krasta, līdz kādam dziļumam? Līdz kantij kur mainās dziļums būs grūti iztīrīt. Pleķi kur tās zāles nav ir tikai krastā, kur ir sekls un smilšains. Mērķa zivs breksis, ir dzirdēts, ka tīklā ir bijuši 2kg eksemplāri.

Kāda iespēja ar ieriekšēju piebarošanu, ka breksis visu laiku uzturēsies šīs vietas tuvumā, jo breksim nav daudz kur migrēt?

Kā pareizāk sākt vietas sagatavošanu?

Atbild Normunds Grabovskis

breksis nārstos un pēc tam kādu laiku barosies pa seklumu, bet dziļuma tuvumā, uz vasaras vidu viņi nostāsies dziļumā, bet breksis nekad ilgi zālēs nestāv, viņš var stāvēt zāļu tuvumā, bet ne zālēs, tāpēc meklē attālumu no krasta, kur uz grunts vairs nav zāļu, tur arī sāc klāt breksim galdu, regulāri (cik vari regulāri, ideāli reizi dienā, reizi divas dienās)ieber tur pa kādam pus kilogramam kilogramam grimstošo kombikorma granulu, nav obligāti zivju kombikorma, jebkura zivis ar laiku pierod pie tās vietas, sevišķi jau breksis un līnis tur tusēs tuvumā, kad nāc copēt, tad iedod nelielu porciju ar kaut ko garšīgāku, kas savāks brekšukus un rosinās viņu apetīti protams, ka to var darīt tikai tajās vietās, kur tu zini, ka tiksi pie sava barotā galda pats, nevis tu pus vasaru barosi, bet pēc tam tur būs dzīvā rinda ar copēt gribētājiem :):)

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā keda1988

sveiki.mēs parasti iebarojam pie zālēm un vēl nost no zālēm..gribam līņus vai ko lielāku ,barību forši sataisam,bet nāk sīkie,bet pēdējā laikā vispār negrib ķerties..pagājušogad mums ap šito laiku baigi labi ķērās.varbūt mēs kko daram ne tā?

Atbild Normunds Grabovskis

:):):) grūti ko piebilst, ja viss ir tik forši un pareizi izdarīts :):) bet ... šogad sākums pavasarim bija super, bet turpinājumā viss, kas sākās vienkārši apstājās...,uznāca aukstums un viss, siltumu mīlošās zivis, līņi tajā skaitā, daudzās vietās uzvedās pavisam savādāk kā citus gadus, arī ūdens līmenis šogad vairumā ūdeņu ir ļoti zems šim laikam un zivis uz to arī reaģē savādāk, bet nu jau sākās silts laiks un visam nedēļas laikā vajadzētu nostabilizēties

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Copmanis10

Sveiki ekspert es gribētu uzzināt kādas ēsmas lietot vēdzeļu copē? Kur meklēt vēdzeles?

Atbild Normunds Grabovskis

ēsmas - sliekas, naktstārpi, zivs gala, putnu gala, vēzis u.t.t., BET vēdzeles jāķer ir rudenī, ziemā un agrā pavasarī, siltā laikā viņas guļ un aktīvi nebarojās, tāpēc tagad labāk skatīties uz citām zivīm

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā letinsh

Sveiks, Meistar!

Saki lūdzu, kā Tev šķiet, vai breksis piemēram Daugavā, Ogres upē jau tā kā būtu noskaņots uz aktīvu copi vai vēl nē? Jautāju tādēļ, ka jau otro nedēļu ar asti cenšos šamējo samedīt pa dažādām ikgadējām vietām, kur šajā laikā (pēc datumiem) kad ievas tikai sāka ziedēt citus gadus viss notikās - aber šogad, kad ievas jau tā kā finišē nekā! Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

vakar tieši Ogres tuvumā, nedaudz zemāk, sēdējām 5 cilvēki ar labām barībām, ar daudz tārpiem, bet.... pa visu dienu 3 brekšu copes, divus ap un virs kg izvilkām, vēl ducis pliču, cope ļoti saraustīta, nesakarīga, brekši pumpaini un ragaini, ūdens tikai sāk iesilt, izskatās, ka puikiņi tik tagad sāks dipadu dapadu, tā, ka līdz normālai brekšu copei nedēļas divas noteikti Daugavā, citur, kur siltāks un seklāks, varētu sākties ātrāk :)

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā chukuu

Labdien! saslimu gadu atpakaļ ,bet nav kas piepalīdz ar padomu tāpēc viss jāatklāj pašam.Jautājums droši vien smieklīgs.Kāda nr. āķi ņemt un kā uz viņa likt naktstārpu (dižslieku)? Paldies!:)

Atbild Normunds Grabovskis

jocīgi, ka tu veselu gadu meklēji šo sadaļu :):) naktstārpam ņem 4.-2. numura āķi ar garu kātiņu, naktstārpu vajag reizes 3 -4 caurdurt, saverot to uz āķa un atstāt asti (5-7 cm) karājoties

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:27 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā goga68

Tu jau 2;5 gadus nepīpē'.kā tas atsaucas uz copi,jo pats pīpēju

Atbild Normunds Grabovskis

un 2 gadus nedzeru arī, visu šo laiku diezgan aktīvi sportoju pa svaru zāli, tāpēc es jūtu daudz pozitīvu pārmaiņu:), bet tieši uz copi tas neattiecās nekā, zivis kā ķērās, tā ķerās :):), tik cik vairs ar cigareti auklu nededzinu nepiemērotos mirkļos :):)

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Sveiks, Normund! Dzīvoju pie Gaujas, jūras tuvumā, pēdējā laikā te sakušas cirkulēt pretīgas baumas - ka it kā copēt pašreiz no iztekas līdz pat šosejas tiltam esot aizliegts. Visiem tenkotājiem saku - copes noteikumus esmu šogad pārlasījis vairākkārt (arī šajā forumā), nekādas jaunas izmaiņas par copi Gaujā neesmu redzējis.

Bet tagad, saņēmis jauno CL žurnāla numuru, lasu (Alda Jermaka raksts par vimbiem) - copēt Gaujā no 1. aprīļa līdz 31. maijam liegts līdz Tallinas šosejas tiltam. Tad ko man darīt ar inspektoru, ja šis nāks virsū sūtīt uz tupambūdiņu jeb slīcināt nost?

Atbild Normunds Grabovskis

nedēļu nebiju Latvijā, tāpēc atbildu tikai tagad :), nekādu liegumu makšķerēšanai Gaujā šajā posmā nav, tādi bija sen sen, gadus 10 atpakaļ..., Jermaku Aldis ir foršs vecis, bet ļoti tāls no visām MN aktivitātēm, tāpēc šoreiz viņš ir palaidis pīli, kā reizēm gadās visiem rakstītājiem un filmētājiem :):) tā, ka copē droši un kad parādās breksis, tad dod ziņu :):)

Atbildēts: 19.maijs 2014, 10:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kungsr

Es pat nevaru iedomāties to līkumu yo tur ir divi viens tieši pirms krācītēm un nākošais bišķ uz priekšu uz stūra:)

Atbild Normunds Grabovskis

starp trošu tiltu un krācītem ir divi līkumi, tuvāk pie krācēm ir labajā pusē dziļums, metrus 300-400 augstāk dziļums ir kreisajā krastā :)

Atbildēts: 8.maijs 2014, 16:10 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager