Sveiks, salmo akcija skolēniem un studentiem - kas īsti ir jāuzrāda pārdevējai lai tiktu pie atlaides? paldies!
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks, salmo akcija skolēniem un studentiem - kas īsti ir jāuzrāda pārdevējai lai tiktu pie atlaides? paldies!
jāatnāk uz veikalu :))) un jāuzrāda skolēnu vai studentu :), ar vārdiem, ka man mājās ir skolnieks īsti nepietiks :)
Sveiks, Normund! Jautājums par breksi ezerā augusta beigās. Kur viņu varētu atrast? 7m dziļumā, kas ir lielākais dziļums ezerā, vai vairāk seklākās vietās ap kādiem 3-4 metriem?
nu vēl jau ir silts, es sāktu barošanu ar tiem 3-4 metriem....
Sveiks Meistar .skatos būs lv čempionāts pludiņā.ka tur var piedalīties,,?
nu LČ pludiņā notiek katru gadu :))), LČ notiek 4 kārtās, šajās brīvdienās būs 3.kārtā, notiks Piņķu ūdenskrātuvē, šajā kārtā visa ķeršana tikai ar makšķerēm ar spolēm, nolikums atrodams LMSF lapā Facebook, pieteikties var līdz trešdienas vakaram pa e-pastu - normunds@salmo.lv
Sveiks vai ir iespejams iegadaties atsevišķi spiningam Shimano Beastmaster otro daļu?
to jums jāprasa Shimano, tiesa viņiem tuvākā pārstāvniecība tagad ir Polijā..., Salmo servisā ir tikai Salmo kātu rezerves daļas
Sveiks!
Tev rakstīts zem bildes, ka "eksperts iesaka Heinola"- tad nu jautājums, bet galīgi ne augustam))))
Man ir krievu tonar nero(vai kaut kā tā saucas, tumši zils tāds) 150nieks- štukoju varbūt paņemt no labāka plaukta?- kāda ir starpība starp heinola speedrun comfort un speedrun sport urbjiem? Nezinu, kad ziemas precēm ir lielāko atlaižu laiks, bet ik pa brīdim kaut kas uzpeld, tāpēc aizdomājos). Doma ir par 115nieku, varbūt vēlāk piepirktu arī 135.galvu. Kāds viņš ir salīdzinājumā ar tiem pašiem tonariem? Ja neskaita cenu, tad internetā atsauksmes arī dalās. Vieni par skandināviem, citi- "ai, priekš kam tērēties, kas tur tads īpašs, tonar lučšij!" uttt))
Ar tām galvām(asmeņiem)- vai tiešām ir tik kritiski, ka kaut kur dažas reizes nedaudz trāpot, asmeņi fiksi vien notrulinās un tikai vairs "laiza" ledu? Esošajam es asmeņus smuki un prātīgi asināju pats, bet heinolas sfērisko asmeņu asināšanai laikam būs jāmeklē kāds normāls speciālists?
Jau iepriekš paldies!
atbilde būs pavisam vienkārša :))), HEINOLA urbju vairs nav un nebūs, Somijā rūpnīca ir slēgta, tāpēc..... aizmirstam šo tēmu :)
Sveiks, skatoties tavus video iedvesmojos feedera copei , un pirms nedēļas beidzot iegādājos savu pirmo feeder makšķeri ļoti iepatikās jau pēc pirmās copes, un radās pāris jautājumi . 1. Cik liela nozīme ir barotavas izmēram, formai un svaram?
2. Cik daudz vajadzētu piebarot pirms copes un vai nepieciešams pēc laika atkal kārtīgi sabarot?
3. Plānoju copet Gauja, Daugava un Lielupe un kā tādās vietās pareizi uzjaukt barību , vai likt klāt zemi, vai kaut ko kas satur barību kopā lai neaiziet viss pa straumi un piemēram vai likt sliekas uzreiz klāt barībai vai ik pa brīdim pievienot svaigas ? Paldies :)
^)))) tas labi, cope tiešām ir interesanta 1. viss atkarīgs no konkrētas vietas un zivju aktivitātes, tādēļ pat viena svara barotavas vajadzētu turēt ar vismaz 2 dažādu izmēru groziem, jo teiksim sākot copi , kādu stundu, pastŗadājam ar lielāku barotavu, uzklājam galdu, pēc tam pārejam uz mazāku, lai zivis ātrāk ierauga mūsu pasniegto ēsmu, nevis ēd barību, svaram stāvošā ūdenī nav pārāk liela nozīme, tik cik pārtāk smaga barotava vairāk grims dūņās un ar skaļāku plunkšķi kritīs ūdenī, ar pārāk vieglu barotavu būs grūtāk nospriegot auklu un vējā to pūtīs nost metienā, formai lielas nozīmes nav, tik cik tālajiem metieniem ieteicamāk izmantot lodes vai djuzas, tās nevērpj auklu, precīzāk lido un labāk uzpeld 2. viss atkarīgs kur un ko tu copē, breksim un karpai biki lielāku galdu vajag, arī stāvošā ūdenī, ja gribi pasaukt lielu baru zivju, tad vajag starttā iemest biki vairāk, bet vispār tas ir katrā gadījumā savādāk, es parasti sāku ar 3-5 barotavām, tad lieku āķi un sāku copēt, vienkārši pirmos metienus 10 pārmetu reizi 1-2 minūtēs 3. copējot upē barību vajag samitrināt labi, tad viņa nekur neliksies, tur pat vien izbirs uz grunts, es pats zemi lieku praktiski vienmēr klāt, pirmkārt jau tas palīdz uzklāt stabilu galdu, otrkārt aukstā ūdenī nepārbaro un ar aromātirm nepārsātina zivi, dzīvās piedevas NEKAD navajag likt uzreiz visai barībai klāt, tās porcijām liekam barotavā, pietam NEPĀRSPĪLĒJAM ar dzīvo piedevu daudzumu, atceries vienu, ka jebkura dzīvā piedeva rada konkurenci tavai ēsmai, biki dzīvo vajag, lai zivs sajūt garšu, bet nevajag pārāk daudz, ar dzīvajām piedevām ir kā ar sāli , bez tās ir negaršīgi, bet kad tās ir pa daudz, tad ir pavisam slikti :))) skaties Yotube manu kanālu Normund TV, tur ir video atskaites par visām manām copēm, tiesa krievu valodā, jo kanālu skatās no vairāk kā 30 valstīm
Sveiks, Normund!
Es makšķerēju ar fīderi ezerā kur dzīvo gan brekši, gan līņi.
Jautājums cik garu un kāda diametra pavadiņu ieteiktu likt un ja var tad āķa vēlamo izmēru arī.
Domāju vai ar smalkajiem āķiem sanāks izvilkt līni ja nu pēkšņi pieķeras. Paldies :)
āķa resnums un forma bieži vien ir svarīgāki par āķa izmēru, abet āķa izmēru mēs parasti piemeklējam vadoties pēc ēsmas, kuru izmantosim :), nu nav pareizi 3-5 baltiem tārpei likt tādu pašu āķi kā naktstārpam :), tavā gadījumā (aptuveni nojaušot ēsmas) vajadzētu pamatā skatīties uz 10.-8.numura vidēji resniem āķiem, kurus tad siet pie 0,16-0.20mm pavadas, pavadu garums gan ir ļoti mainīgs lielums, sāc ar +- 40-50 cm, bet ja jūti, ka zivis ir, bet viņām kaut kas dikti nepatīk, tad vari pamēģināt arī metrīgu pavadu uzlikt, kas tai zivei būs galvā uzminēt ir pagrūti, bet sākumam un vairumam gadījumu tie 40-50 cm strādās
Labdien, gribētu saprast vai gaujā ( ap Carnikavu) vajag licensi, ja plānoju fīderēt?
nē nevajag, fīderējot Gaujā licenzi nevajag nevienā rajonā, licenzes vajag TIKAI spiningojot\mušojot laikā no 1.janvāra līdz maijam
Sveiks Normund!
Fīdera pirmajā ievarojumā pavadu nav jāliek liek tikai kad ir iebarots?
Kuras barības no BB tu izmanto tagad?
Kuru Sensas atraktoru tu izmanto priekš BB?
Pludiņā arī gaļu liek pie barības?
Paldies iepriekš!
1. Tas mačos tā ir, ikdienā var gan gan, es pats arī, ja taisu startu, tad bez pavadas, lai nepinas lieki 2. Lielais Breksis, Fīderis smagais, Melnais breksis - izcilas barības 3. Neizmantoju ķīmiju ikdienas copē 4. nav starpība kāda makšķere, tu taču ķer konkrētu zivi un viņai vienalga kā tu savu mietu sauc :))), viņai svarīgi, lai garšīgais kumoss būtu smuks un neliktos aizdomīgs :)))
Sveiki!
Jautājums itkā vienkārš, bet vairākus vakarus vandoties pa internetu atbildi neatradu.
Kurš Latvijā no ezeriem skaitās zivīm pats bagātākais? - interesē bagātākais asaru ezers:) zinu, zinu-ka ir arī jāmāk noķert, bet gribas mācīties, kur tā zivs tomēr ir:D
Paldies!
tādas viennozīmīgas atbildes arī nebūs tev, jo ziema no vasaras dikti atšīrās, bet ja tā vidējo izvilkt, tad es teiktu Alūksne un Ķīšezers no tādiem zināmajiem ezeriem, ir jau vēl daudz citu, tādu kā Augstrozes ezers starp Limbažiem un Valmieru, kur ir ļoti laba asaru populācija, bet tādas ir praktiski jebkurā ezerā :)))) un latrs copmanis aizstāvēs savu ezeru :)