Kāda un cik smaga ir Jūsu lielākā zivs kādu esat noķēris?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Kāda un cik smaga ir Jūsu lielākā zivs kādu esat noķēris?
es nespiežu uz zivju lielumu, bet gan uz daudzumu :), tāpēc man lielākais pagaidām ir samiņš uz 25 kg, tādu 20-25 ir diezgan, bet lielāku nav , vai nu viņ9iem no manis vai man no viņiem ir bailes :)
Sveiciens! Mna tev kā fīdera krusttēvam Latvijā viens jautājums. Visu laiku darbojos ar jakson cantara fīderi, kuram tests ir 40-80 gr. Gribējās kaut ko smalkāku un tāpēc jaunajai sezonai piepirku klāt pikerīti ar testu līdz 40 gr. Pītā 0.13 var palikt, vai labāk likt smalkāku?
pikerītim noteikti prasītos pēc 0.10mm, ja ne vēļ tievakas pītās auklas, iemetienam var uzlikt šoklīderi, bet jūtība ar smalko aukliņu būs pavisam cita
Sacensībās kuras ir CL sadaļā sacensības ir ar kkādām kkur reģistrētām komandām jāpiedalās, vai var savākt savus draugus un nosaukt to pa komandu ?
Un kur un vai vispār ir tāda iespēja kā komandu reģistrēšana ?
ja runa iet par Latvijas čempionātiem, tad ir daži sporta veidi, piemēram zemledus cope, kur var piedalīties tikai 5 cilveku komandas, ja ir vēlme piedalīties, tad ir divi ceļi, viens ir caur šejieni, vai mani, vai fishing.lv meklēt tādus pašus, kuri grib piedalīties, otrs ceļš ir savākties draugu kompānijai, izdomāt nosaukumu un pieteikt komandu mačiem, ja process iepatīkas, tad pavisam viegli var nodibināt klubu, katrā gadījumā vispirms vajadzētu aprunāties un saprast, kza tass viss ir nopietni
Sveiks, Normund!
Pēdējā MN raidījumā par fīderēšanas čempi viens copmanis pateica aptuveni tādus vārdu: "Es ar barību aizdzinu mazās un pievilināju lielās". Nu kaut kā tā aptuveni.
1.Vai tu saprati, ko viņš teica, un ja saprati, paskaidro lūdzu smalkāk.
2.Un vēl - cik tu pats dziļi ej iekšā tēmā, piemēram, par barību, pēti tās ķīmisko sastāvu, kaut ko maini, vai paļaujies, ka pakā uzjauktais ir ok un baigi tur neko zem mikroskopa nepēti un kaut ko jaunu negudro?
1. ļoti labi saprotu, ko viņs teica, jo daru to jau gadus padsmit :), runa jau neiet par ķīmiju vai slepenām piedevām, jo ar tām mačos ir bīstami eksperimentēt, runa iet par barības sastāvdaļu rupjumu, par krāsu, par to kā baŗība uzvedas ūdenī, es jau sen baŗības taisu pēc viena principa, smalkā zivs pienāks tik un tā, arī pie lielam zivīm domātas barības, bet rupjā zivs pie smalkajām zivīm domātas barības var arī nepienākt, arī man mačos nebija smalko zivju, redzēju, ka veči cīnās ar mikro pličīem un ķīšiem, man tādu nebija, visas zivis plauksta un lielākas
2. to visu darījam agrāk, pašos pirmsākumos, kad barības gatavojā paši, tagad to darīt nav nekādas vajadzības, pieejamas ir jebkura ražõtāja barības, ja tam pieiet nopietni, tad nedrīkst mētāties, vajag apstāties pie kāda konkrēta ražõtāja un strādāt ar konkrētām barībām, tad tu tās vari atkost pilnībā, pat tik talu, ka jau zini, kad kādos apstākļos tās sāķs strādāt u.t.t., es piemēram mačõs jau gadus 4-5 lietoju tikai 3 Sensas pamat barības un viss, pielieku klāt kādu irdinātāju, kādu saistvielu, ja nepieciešams, toties zinu, ka šīs barības strādā vienmēr un visur, par barõību varu neuztraukties, varu domāt par pašu copi vairāk
Sveiks! Kā piesiet mušu sakabi, monofīlajai pavadiņai, ķerot asarus uz pavadiņas sistēmu?
tieši tapat kā jebkuru citu karabīni vai griezuli......, bet vispār labāk izmanto pierastās karabīnes, mušu karabīnei reālu plusu nemaz nav, paņem mazākās Owner karabīnītes un viss notiksies ļoti labi
Labrīt! Ļoti noilgojos pēc sava purva ezeriņa un nolēmu pasēdēt klusumā ar fideri. Zinu, ka melnās raudas uz mahu es savilktu tur daudz, bet gribu pacīnīties ar fideri. Es sastādīju barotavas maisījumu (pagaidām teorētiski) un būtu priecīgs, ja Tu pakomentētu. Ņemšu Salmo Rauda vai kādu smaržīgu Sensas + zeme + nedaudz kukurūzas putraimu (dzelteni graudiņi uz melnā fona) + krāsainās kokosriekstu skaidiņas (vertikālai kustībai). Dibens kūdra (barotava negrims), dziļums 1,5 m, straume tikai pie vēja.
es gan darītu biki savādāk, Salmo Rauda vidēji mitrināta, lai ir viegli irstoša + 1/1 viegla, kūdraina zeme, der arī klasiskā melnzeme, jo tā ir viegla un ļoti smalka, klāt vari likt kokosa skaidas, vari likt maltu saulespuķi, bet.... uzmanies no parbarošanas, tāpec ideēli, ja ir barotavas ar maziem groziņiem, vai groziņiem, kurus vari uzlādēt nepilnus, raudojot jaizvēlas ļoti smalki āķīši, lai ēsma plane pēc iespejas ilgāk, ja viss normāli, tad copes būs pirmajās sekundēs 10-30 kā barotava sasniegs grunti, bet ar tiem vieglajiem irdinātājiem nepārspīlē, jo tie aizies pa vējam un līdzi tiem arī daļa zivju, barībā jau ir diezgan irdinātāju,es kukurūzas putraimus klāt neliktu :)
Sveiks,
Kā var pievilinat lidakas makšerejot uz dzīvām karusam?
karūsa jau pati pievilina līdaku, tu vari tikai piemest to kaŗūsu tuvāk līdakas slēptuvei, ezerā no laivas to ir pagrūti izdarīt, bet mazākos ūdeņos to vajag darīt, līdakas ļoti bieži paņem tikko iekritušu zivtiņu, tapēc ir vērts līdaku makšķeri ik pa minūtēm 5-10 pārmest
Sveiks,Normund!
Varbūt pastulbs jautajums,bet tomer...Kas ir noticis ar brekšukiem sonakti nekera :(
Cik bumbu bariba jamest cik ilgi laika?
Kadu tu lieto aukle breksi..
Es lietoju Kati Salmo supreme 4m,pludini 5gr
spiedziens piem 741-746mm labs vai slikti?
es brekšus pa nakti neķeru, man pietiek ar dienu, pa dienu ķerās :)
viss ir atkaŗīgs no copes vietas, zivju aktivitātes u.t.t., pateikt iepriekš cik vajadzēs barību ir grūti
pamataukla 0,20mm, pavadiņa 0,12-0,16mm
Sveiki.
Vēlos aizbraukt ar Fīderi uz kādu dīķi vai ezeru.
Bet ne vienmēr braucu tur kur kādreiz esmu bijis.
Runājot par barībām vai zivīm patiktu ja kopā būtu sajaukta piem. Līņa,Karūsas,Raudas,Brekša un Karpas barības.(pa drusciņ no katras).Vai tas neazbiedētu piemēram karpu ja viņa sajustu kautko kas patīk citai zivij . Noteiktā vietā kur iemestas divas vai varākas makšķeres ar barotavām.
barības miksēt var, bet... ar mēru, drošāk ir jaukt divas, maksimums trīs barības, bet no tevis minētā ķīseļa var nesanākt arī nekas labs, jo aromāti ir tik dažādi, ka vienkāršī apēdīs viens otru, līnis iet kopā ar breksi, rauda ar breksi, karpa ar breksi,, nav jau tā, ka uz karpu barību nāks tikai karpas, nāks visas zivis, kuras tur ir tuvumā :), vienkārši raudu barībai ir cita struktūra un karpa pie raudu barības var aŗī nepienākt :).
es visam pieeju no citas puses, uzskatu,. ka jātaisa barība rupjai zivij, jo smalkā pienaks tik un tā :)
Sveiks Normund.
Tā kā es esmu tālu no pludiņmakšķerēšanas (ar katru gadu aizvien tālāk), tad tāds jautājums par barību:-). Šogad jau tikai 2 reizes makšķerēju...lai gan reizēm patīk.
Briest mazi mači Burčā...es netaisos tajā zampā braukt iekšā:-), palikš Sedas upē.
Man ir puspaka Salmo karpa...ko vinai vai bez viņas vajadzētu Sedas upē. Mana doma ...sajaukt to pus karpu ar lielo plaudi (Salmo), bet(manuprāt un kā pats kaut kad sen minēji....viņš atbaida mazās zivis....,bet ja lielās nav:-)). Alternatīva Salmo rauda, upe, breksis universāls.
Bet pats galvenais...ko masai gāst klāt....zemi? Cik daudz uz 1,5kg barības...nekad neesmu sapratis cik kam vajag (zeme...lerkna no dārza ar visām sliekām:-)). Tu parasti aģetē par to zemes likšanu, varbūt kaut kas alternatīvs.
Sedā labākās vietas ķeršanai ar pludu būs pie pasa ezera, kur upe sadalās divas daļās, tur ir i dziļums i zivītes visādas, zivis tur ir badā, tāpēc droši vari maisīt to kas ir, vispirms samaisi sauso barību, tad to samitrini, dziļumi nav lieli, tapēc man domāt, ka uz 1,5 kg barības pietiks ar 0,7-0,8l ūdens, BET lej to 3 daļās, tas atmaksāsies, kad barība ir samirkusi, tad ber klāt irdenu zemi, ber aptuveni 3 litrus, visu kārtīgi samaisi, no starta makšķerēšanas vietā iemet 3 apelsīna leiluma bumbas, copes sāksies no pirmā iemetiena, sakumā būs raudas, ruduļi, pliči, lai tie ņemtu labi, regule dziļumu kādus 5 cm virs grunts, jāķer uz baltajiem, ik pa minūtem 20-25 uzmet taja pašā vietā pa 2 mandarīna lieluma bumbiņām, ja zivis ņem tikai pēc bumbu iekrišanas, tad met reizi 10-15 minūtēs vienu pikuci, kad kāds bŗīdis ir copēts, nu teiksim stunda, uzliec slieku-divas un palielini dziļumu tā, lai sliekas un pus pavadiņa gulētu uz grunts,ļauj ēsmai ta kādas pāris minūtes pagulēt, ja brekšūki būs tuvumā, tad paņems, to pašu vajag darīt, ja zsīkie copē, copē, bet tad kā ar nazi nogriež, liec lielu kumosu un pārbaudi, tur breksuki reizem pieskrien bariņā pa 50-100 galvām, ja viss ok, tad var paspēt kādu čupu izravēt.
Starp citu, ja paņemsi līdaku makšķeri līdzi, nenožēlosi, jo līdakas uz sīkzivju tusēšanos viena vietā sanāks ...