Sveiks. Atceros kaut kad sen vienā raidījumā tīri sev vietu ar izlaižamo izkaptīti, un šķiet arī grābekli. Jums veikalos tādi ir pieejami un kādās cenās?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks. Atceros kaut kad sen vienā raidījumā tīri sev vietu ar izlaižamo izkaptīti, un šķiet arī grābekli. Jums veikalos tādi ir pieejami un kādās cenās?
regulāri tīru sev vietu ar izkaptīti, kura skrūvējas pie garā uztveramā tīkliņa roktura, garie rokturri veikalos ir, izkaptīšu diemžēl nav, pats tādas reizi pa reizei nopērku kaut kur mačos, paziņās sūta no anglijas interneta veikaliem, cena smieklīga, ap latiem 5 ::)
Sveiks! Kādu numuru āķus izmantot pliču un raudu copei ar fīderi?Un vai var izmaontot kukurūzu copei ar fīderi.
āķa izmērs atkarīgs tikai un vienīgi no ēsmas lieluma, ja 3-5 baltie uz āķa, tad 14.-12. numurs, ne lielaks, ja slieka, kukurūza un līdzīgas ēsmas, tad 12.-10. numurs, kukurūzu likt var, bet labāk tā strādās uz pludiņmakšķeres, raudai patīk pludināta ēsma tomēr labāk
ja padziļā vietā (ap 4-5m) brekši laiku pa laikam izlec no ūdens ... sanāk ka pa virsu peldas vai...
Ko tas nozīmē? Ko viņi tur dara? Mušas ķer vai tāpat ālējas? Kā viņus tad ķert? Vai varbūt viņi nēd vispār kad pa virsu grozās?
tas ir tas, ko esmu teicis, ka breksis sevi parādīs :):), viņš nevis lec, bet gan klusiņām iznāk un pazūd atpakaļ ūdenī, skaļi lec karpas, arī pusauga līņi lēkā, karūsiņas, breksis vai nu klusām parādās, vai pats nerādās, bet uzit ar asti, ar ļoti raksturīgu plunkšķīti, to gan vairāk dara finieri
kāpēc viņi tā skalojās nepateikšu, bet dara to regulāri, un ja gadās redzēt baru ar lielajiem brekšiem, tad bezmiega naktis ir garantētas :):), viennozīmīgi pateikt, ka breksis tajā brīdī nebarojas nevaru, jo ir ķerti arī skalošanās laikā, bet savu atrašanās vietu puikas parāda gan, es gribu teikt, ka viņi skalojas virs savām ierastajām uzturēšanās vietām.
breksis parasti barojas, no grunts, tomēr kad viņam nav apetītes, tad viņi pamatā stāv pusūdenī, vismaz ta rāda ehalots :), rudeņos bieži gadās, ka copē 4-5 metros raudas un citus brīnumus, bet velkot āra tukšu aķi kaut kur pusūdenī aizķer breksi aiz vēdera
ja tas bija Lielupē, tad brekšu bari ir lieli, vienlaicīgi daļa var mazgāties, daļa ēst un daļa gulēt :):):)
sveiks:) ko lai dara ja dīķī ir lielas karuusas un līņi bet viņi neķeras jo mazās karūsas saskrien un visu noēd,, tārpu vai vienalga kadu citu ēsmu....kā lai tiek pie lielajiem?
te tev var līdzēt tikai lielās ēsmas un barošana ar granulētu barību ļoti nelielos daudzumos, pietam mana dīķū cope pieredze tomēr rāda, ka ne visur mazās karūsas ir vienādi biezā slānī, domā, ka līņiem un lielajām karūsām tās mazās patīk un netraucē, viņi arī meklē citas vieetas
es ieteiktu mēģīnāt āķa peletes, veikalos ir specialie pelešu pumpji, kas ļauj piebriedināt peletes ātri, aromātiem jabūt noteikti ne saldiem, ja tas ir pa sarežģītu, tad naktstārps, 5--7 kukurūzas graudi, ķirša izmēra maizes mīkstuma bumba ar to pašu WD-40 vai petrolejas aromātu, paliels kumoss mannas mīklas ar ļoti stipru ķiploka aromātu un nekādas barošanas, varianti ir, ja esi pārliecināts, ka tur to lielo zivju tiešām ir pietiekoši, zinu vairākus mikro ezeriņus-dīķus, kur arī mazo karūsu, nu tadu līdz 100 gramiem, ir miljardi, it kā tīklos večiem ir pa kādai lielai karūsai un līnim, bet tie ir ļoti reti, tajos dīķos ir daudz motiļa un es pieļauju, ka lielās zivis pamatā pārtiek no tiem, tā, ka ja zivis ir, tad tikai un vienīgi ar kumosu un notiekti jāmēģina ķert bez barošanas, vienkārši ar lielu, aromātisku kumosu
Sveiks! Man ir tādi 2 jautājumi.
1. Ķerot brekšus, ja pie nopirktas barības piemaisīt melno maizi, grubas un auzu pārslas, efekts būs labāks, vai nav jēgas to darīt?
2. Copējot ar gruntenēm, kādā veidā labāk sabarot to vietu, ja diezgan tālu(30-40m) jāmet no krasta?
1. labāk noteikti nebūs, barība nebaro, bet tikai sakārdina breksi, rupjmaize un putras piesātina zivis, pietam ātri
2. ja tā ir klasiskā gruntene bez barotavas, tad daudz variantu nav, ja cope nav Daugavas dziļumos, jāmet bumbas ar roku vai jāšauj art kaķeni, Daugavā un vispār dziļās vietās bartot ar roku ir ļoti bīstami, jo barība grimst taisni uz leju, bet iemesta gruntene , iemetot tajā pašā vietā un aiztaisot spoli, grmstot nak uz krasta pusi - fizika :), dziļas vietās es tomēr ieteiktu virs svina uz auklas uzvērt parasto spiralveida barotavu un barot ar tās palīdzību
fīderī ir speciālas barojamās barotavas, tad sabaro tieši ķeršanas vieetu, liek mazo ķaramo barotavu un viss notiekās
Sveiks Normund,paldies par sniegtajām atbildēm.Par vagleriem daudz maz ir skaidrība,jo arī skatījos vairākkārt raidījumu Tavu par tiem.Ir vēl šādi tādi jautājumi.
1.Kādu auklu Tu ieteiktu izmantot(pīto vai monofilo un kādu diametru),runa ir par mačkātu Diamond Competition Match 4.2m ar Diamond speed match spoli,ko Tu ieteici,esmu izlēmis to pirkt visu,tikai ar auklu nav līdz galam skaidrības un pārliecības?
2.Kāda ir cena spolei (Diamond feeder), par kuru teici ka esi izmantojis pagaidām reizes trīs?
3.Kādu Tu kātu(teleskopa 5vai 5.5m) ieteiktu ņemt ar testu ne augstāku par 20-25g?(doma vecajam nopirkt ko jaunu,ne pārāk dārgu,bet ne no lētā gala arī,lai šim prieks he he)?
Un runājot par tām copes vietām,kad jautāju Tev par mačkāta izvēli ir Buļļupe,ezers Latgales pusē neliels salīdzinoši, bet nu dziļš diezgan,vietējie saka ka patsmit metru esot vietām,kā arī Dubna(pa atvaļinājumu laukos esot).Doma šovasar arī uz Daugavu aizbraukt starp Jēkabpili un Līvāniem,kreisajā krastā,kolēģis zinot dažas vietas labas it kā,kaut kā tā.Ne asakas.
1. monofilā un tikai monofilā, diametrs 0.20-0.22mm,
2. precīzi nepatiekšu, bet ap 23-25 latiem bija
3. ja no Salmo kātiem, tad Diamond Competition Bolognese, šie kāti ir ar testu līdz 30 gramiem, garumi 4,5 un 5,3 m, cena ap 30 ls,
nu tad tev stāv priekšā vagleru apgūšana, pieļauju, ka tā var būt problēma upē, ja kas, tad sestdien svētdien liela daļa labako sportistu trenēsies Varkaļu kanālā, tur pēc divām nedēļām būs 3. LČ kārta, tieši mačkātu kārta, Varkalī ir mainīga straume, copēsim i ar vagleriem, i slaideriem i ar citādiem brīnumiem :):)
Sveix, Normund.. Vai zini kā efektīvi iztīrīt pleķīti no zālēm līņu copei, neizmantojot grābekli, jo cope ir no laipas un vietiņa ir 5 m uz priekšu, respektīvi tālāk par manu garāko grābekli :) Esmu mēģinājis ar improvizētiem lieliem āķiem, bet zāles neaizķeras, tikai izslīd cauri.. palīdzi :)
laivas tev nav?????????
, garā uztveramā tīkliņa, kuram pieskrūvēt izkaptīti arī nav,
nu tad atliek tikai brist ūdenī un tīrīt vietu, ja vieta ir ļoti dūņaina un iebrist tur arī nevar, tad jācērt 5-6 metrus gara bērza maiksts, jātin ar skoču grabeklis klāt un j°ātīra, ja neesi 1,5 metrus garš un 25 kg smags mikro vīrelis, tad varēsi arī ar 6 un 7 metrīgu grābekļa kātu pastrādāt, bet nu laiva, kaut vai kaimiņa :), tomēr ir labakais risinajums
Gribētu zināt kādu labu un efektivu baribu uztaisit šajā vējainā laikā?Un baribas ēlos nekādas sarezdzītas kas parastākaja veikala būtu nopērkamas!Nevis specjāli pirk jau gatavu barību.
man domājas, ka tev jāsāk ar to, ka jāiemācās rakstīt un arī lasīt , tad varēsi daudz labas lietas atrast gan šeit, gan forumā
un.... ja godīgi pie šādas tavas attieksmes man pie kājas ko tu vēlies un ko nevēlies :):):)
sveicināts....
Esmu no Talsu puses un makšķerēju Sasmakas ezera jau 10.gagus .jautajums būs par breksi...ezers ir bagāts ar zivīm it īpaši ar breksi.ķeru viņus ar fīderi,baroju ar visdažādākajām baribām,salmo breksis,kā ari no SENSAS bariibam.un ne tikai....visu šo gadu laikā neesu noķēris lielāku par 1,6kg.vīriem tīklos iet eksemplāri lidz pat 3-4.5kg lieli un ogļu melni..esu mēģinājis ezera visu sēdēt,nu visu iespejamo,bet bez rezultatiem.ir veči kas izvilina viņus pa retam,bet kā viņiem tas izdodas ir viņu noslēpums kuru negrib atklāt...VAI VARI KO IETEKT KĀ VIŅU PIEVILINĀT....
es te tādu garu peršu biju uzrakstījis par to kā lielos brekšūs ķer viens vecs leitis, par gumijas grunteni u.t.t., bet.... šai sistemai nepatīk, ja gari raksta un tā manu rakstīto vienkārši nodzēsa un izmeta, otru reizi vairs nerakstīšu :):)
man domāt, ka jāsāk ar vietas, kur vis biežāk lielie ir redzēti, meklēšanu, atrast viņu taku vai ganības ir jau puse no veiksmes, labi tie 4-5 kg, to ir maz un tie ir retums°un viņi dzīvo citu dzīvi, bet nu 2-3 kg brekšu ta ir diezgan daudz, ja tev lomos tādu nav, tad es to norakstu uz tikai uz vietu, iespējams, ka tu vienkārši netiec līdz vietām, kur viņi dzīvo, tā ir mana teorija, jo līdzkilo finieri nedzīvo kopā ar opiem un omām :)
es domāju, ka pagaidām jāsāk ar vietu, jo ja lielie būtu blakus, tad kāds pa laikam tev kaut ko norautu :)
Sveiks!
Es par Pirmo Maiļšota raidijumu...
cik garš kāts bija tavam laivas biedram?
un kādi testi jums tur bija???
es domaju ka mana parastā vimbu gruntene bus par cietu,bet plaužu pluds par īsu...
tu vēl uzprasi kas viņam bija mugurā :):):), ja es censtos atcerēties visus sīkumus, tad man jau sen vajadzētu galvai piestiprināt rezerves atmiņas moduļus :)::), strādajot ar maiļšotu visss jadara tā, lai zandarts copes sākumā nejustu neko aizdomīgu, ar cietu kātu, kuram spice pirksta resnumā diez vai tu redzēsi copes sākumu, tad jau labāk strādāt vispār ar roku, bez kāta, kā to dara Arvis raidījumos par Ķīšezeru un Daugavu