Labdien!
Es gribētu braukt uz Babītes ezeru pirmo reizi uz karūsām, bet es īsti nezinu kurā vietā ezerā tās uzturās un var copēt, vai tu man varētu to pateikt.
Kādu barību jaukt un ēsmu izmantot.
Paldies!!
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Labdien!
Es gribētu braukt uz Babītes ezeru pirmo reizi uz karūsām, bet es īsti nezinu kurā vietā ezerā tās uzturās un var copēt, vai tu man varētu to pateikt.
Kādu barību jaukt un ēsmu izmantot.
Paldies!!
novembra beigās uz Babīti karūsās :)))????? gaidi vien nākošo vasaru, tad varēsi braukt karūsās un līņos, bet tagad tur var ķert tikai plēsējus, baltās zivis var ķert kanālos ap Babītes ezeru, bet tur daudzos ir copes liegums, citur privātas zemes un ierobežota piekļuve u.t.t.
Labdien, jautājums vai Feeder Concept ir Latvījā izveidots zīmols?
Jā, tas ir Latvijā radīts zīmols, kurš nu jau tirgojas +- 20 valstīs
Sveiks!
18.novembrī jūtūbā izliktajā raidījumā "ФИДЕР или ПОПЛАВОК"- tev kātam uzlikta elite match8 spole, tāda oranžīga. Sev priekš river heavy 5m arī tādu esmu paņēmis 2000.izmērā. Smuki uztinu 0.22mono un pēc neilga brīža pirmajā copē atklāju, ka viņai ir viena konstruktīva īpatnība, kurai nepievērsu uzmanību- tur vienā brīdī pat ne zem kasetes, bet gan zem tām "ribām", kam pievienots lociņš, var tikt apakšā aukla, iekšā pašā spolē un tad laukā nedabūt. Jo tur nav noslēgta konstrukcija-tā sprauga abās pusēs- nezinu vai var saprast no mana skaidrojuma)) Krietni nočakarējos, kamēr izdabūju laukā. Pārtinu auklu uz tās plastmasas rezerves kasetes, atstājot lielāku attālumu no kantītes, lai samazinātu iespēju, ka leks cilpas nost un paskries zem tās spraugas korpusā. Un tagad padomāju- varbūt uzlikt atpakaļ metāla kaseti, virsū 0.10~0.12 pīto un likt uz sava džiga (3-12g) kātiņa, bet pludam paņemt kādu diamond/elite spin7, kaut ko tādu?
Cieņā.
praktiski visām spolēm, lietojot cietu mono auklu, tā var pakļūt zem kasetes, ar šo spoli, tiesa 3000 izmēru, strādāju otro sezonu, ļoti ok spole.... , mani gan vairāk izbrīna, ka 2000.spolei uztini 0,22 auklu, kas jau pats par sevi nozīmē, ka aukla reizēm leks nost no kasetes un tad copējot pret vēju vai nenostiepjot auklu pēc metiena tā var biežāk kaut kur aptīties... var būt tiešām īsti nesaprotu kas tev notika..., tev tā gadījās 1 reizi vai vairākas ? katrā ziņā kā spolē bolonēzei un mačam šitā ir ļoti ok, tiesa man gribās uzlikt DIamond Feeder 5 spoli 4000.izmērā, man nepatīk mazas spoles :))) un Diamons Feeder 5 ir ļoti veiksmīga spole tavā gadījumā vajag saprast kur ir problēma, ja tā gadījās 1 reixzi, tad problēmas vēl nav :))), jo vienreiz gadīties var jebkas un ar jebko, bet ja ir kaut kāds brāķis, tad gan to vajag novērst , vienu vārdu sakot dod ziņu
Labdien!
Sveicu valsts svētkos!
Man ir jautājums par brekšiem, vai vari pateikt kurā vietā uz fīdera varētu rudenī ķert brekšus?
konkrētu vietu gan neteikšu :))), tajās vietās copmaņu jautāpat pietiek :))) rudeņos zivju meklēšanā, vismaz man, ļooti palīdz Deeper ehalotiņš, jo zivis migrē un tas, ka citu rudeni ķēri brekšus tajā vietā nenozīmē, ka breksis tur būs arī šogad..., diemžēl, arī zivju "nostāšanās" laiki ļoti atšķirās, teiksim šogad daudzās "ziemas" vietās zivis tikai tagad sāk parādīties, jo ūdens vēl ir silts, sevišķi Kurzemes pusē un zivis daudzviet aktīvi barojas viens gan ir fakts rudenī tikt pie lielajiem brekšiem ir daudz grūtāk kā vasarā, vismaz lielo upju lejtecēs, to var izskaidrot ar to, ka mēs no krasta netiekam klāt vietām kur uzturas lielie, iespējasm, ka viņiem arī ēdienkarte uz šo laiku stipri pamainās, bet nu tādi līdz kādam +-1,5 kg ir ķerami visu vaļējā ūdens periodu, tiesa.... viņi ir ziemas režīmā un ļoooti kaprīzi parasti brekšoju šajā laikā 7-11 metru dziļumā
Labdien.
Vai FEEDER CONCEPT DISTNCE 100 būtu pieļaujama izmantot bušu copē?
ar svariem līdz 120 gramiem jā, droši, metīsi tālu un viss būs ok, ja liksi 140+ gramu svinus, tad metiens var nesanākt vairs tik tāls kā ar 100 gramiem un mēģinot ielikt metienā vairāk spēka kā vajadzīgs var sanākt šmuce
Labdien, jautājums par vēdzeļu makšķerēšanu, kāda izmēra āķis būtu visi piemērotākais vēdzelēm. Otrs jautājums par vedzeļu atrašanās vietu vai viņas vairāk pie krasta meiģināt ķert vai tālāk upes vidū. Paldies!
Āķa izmērs vairāk atkarīgs no ēsmas ko izmantosi, teiksim 2 naktstārpus var uzlikt uz 2.-1.-1\0 āķa, bet ķīsim vai zivs gabaliņam pietiek arī ar 4., bet tā vidēji 4.-2. āķis būs ok vieta... tas arī jāskatās kur copē, ja ir augsts krasts, kurā ir alas, kur ir akmeņi koki u.t.t., tad vēdzeles būs vairāk krastā, ja bedre ar akmeņiem u.t.t. ir upes vidū, tad zivis būs vairāk tur, bet tās ir viņu mājas, baroties viņas iziet tur kur var atrast\noķert kaut ko ēdamu, tāpēc arī sēklī var būt vēdzeļu iznāciens, tāpēc arī katra makšķere jāmet citā attālumā, lai ātri saprastu kas notiek tajā vietā un laikā
Sveicināts, Normund!
Vai Salmo veikalā iegādātajām precēm ir garantijas laiks? Pirms nepilna pusgada iegādājos izreklamēto Feeder Extreme kātu un pirms dažām dienām tas izdomāja uztaisīt plaisu savienojuma vietā starp pamata un vidus daļu. Izmantoju vieglās barotavas, līdz ar to man ir grūti saprast, kādēļ tas neizturēja.
garantija, protams, ir , bet... tā nedarbojas, ja cilvēks apzināti vai netīšām pats sabojā lietu, plaisa savienojuma vietā, ja ieplaisā tā daļa, kura uzmaucas virsū, var rasties tikai tajā gadījumā, ja kāts nav salikts līdz galam, tad rodās neliela brīvkustība un metienā kāts var salūzt līdz ar apakšējo daļu vai var parādīties garenā plaisa bet es noteikti neesmu ekstrasenss un attālināti nevaru pateikt bojājuma iemeslu, kāts ir jāredz, lai saprastu kā tālāk risisnāt problēmu, bet noteikti to vajag risināt tā, lai tev ir ar ko makšķerēt un abas puses nav apvainotas viena uz otru :))) atved kātu uz Skandu ielu 7 un noteikti piesaki, lai parāda man, apskatīšos un tad domāsim :)
Sveiks! Kā fīdercope uz breksi rudenī atķirās no vasaras copes? Tikai šovasar sāku mācīties, vasarā diezgan veiksmīgi sanāca barojot uz kantēm, ja nav kantes, tad meklēju gliemežus. Pārmetu ik pa 2-5min ar super saldu barību bez zemes. Ēsma bija slieka, baltais vai motilis ar dažiem atraktoriem. Cik saprotu, breksis tagad ir kaprīzāks. Kā tagad piesaukt baru, kur meklēt, kā barot? Nesen biju uz Kalnciema Lielupi, Varkaļu kanālu un Loču kanālu, nu pilnīga nulle, nezinu vairs kā noķert. Paldies jau iepriekš!
rudens.... nekas nezied, nekas nesmaržo, ūdens dziest, zivis pārslēdzas uz ziemas barošanās režīmu, tas nozīmē, ka ēd mazāk, mazāk kustās, biežāk vispār karājas pusūdenī un ne uz ko nereaģē'... šajā laikā ar fīderi brekšus veiksmīgi var ķert reti kur, vēl tādus finierīšus 300-600 grami var, tai pašā Varkalī, Daugavā, Salacā, Lielupē, bet arī konkrētās vietās un ar smalku pieeju, vis biežāk tikai uz motili es barību vienmēr jaucu ar zemi, šajā laikā barība vienmēr ir tumša, lai nebūtu gaiša pleķa uz grunts, tas var baidīt zivis, Sensas barībām zemi lieku ne mazāk par 2,5-3 kg uz 1 kg barības, Salmo barībām 1 : 2 (barība :zeme) rudenī vecais labais Dīperis ļoooti palīdz atrast zivi, jo zivis stāv blīvos baros un ja copes vietā zivis nerāda, tad ļoti iespējams, ka viņu tur arī nebūs..., vismaz es jau Dīperim ticu un laika taupības dēļ tādās vietās, kur viņš zivi nerāda nemaz nesāku copēt.
Sveiks meistar!
Ko teiksi par "jaunumu" Salmo Extreme BP FEEDER 90?
Vai kātiņš pietiekami labs , lai dažreiz Daugavas krastos breksi pamedītu?
Vai nepieciešams nedaudz vairāk piemest klāt un uz kaut ko citu aci uzmest?
šis kāts tikai radīts kā viens no lētākajiem, priekš tiek copmaņiem, kuriem ar naudiņām ir pavisam š'vaki, bet kāts sanāca visnotaļ lietojams, es pats ar 3,6-120 kātu nocopēju riezes 10 šosezon, uz brekšiem un karpiņām, pilnīgi normāls kāts, protams, ka resnāks un smagāks par augstākajām klasēm, bet... arī reizes 5-7 lētāks.... skaties kas tev svarīgāks, bet vispār jauna inventāra pirkšanu, ja meklē ko lētāku, bet labu labāk pārcelt uz pavasari, tad visur būs laba izvēle un būs no kā izvēlēties
Labdien, jautājums par līdaku makšķerēšanu uz pluda, kādu āķi un pavadu izmantot priekš sistēmas.
Kā pareizi būtu jāuzdurv zivtiņu uz āķa.
Paldies!
trīsžubura āķis noteikti būs rezultatīvāks, vismaz sākumā, kamēr tev radīsies savas teorijas, es teiksim gan ziemā gan vasarā līdaku copē izmantoju trīsžuburi, kuru duru mugurā ēsmas zivtiņai, jo līdaka vis biežāk savu upuri sagrābj šķērsām, tātad āķis bieži nonāk līdakas mutē jau pirmajā grābienā. copei uz dzīvo vajag trīsžuburus ar lēzenu liekumu, lai zivtiņa labi "uzsēžas" liekumā, ir trīsžuburi ar asāku liekumu, uz tiem zivtiņa sliktāk turās, tie plēš zivtiņai muguru iemetienā gatavojoties copei zu dzīvo cenšos trīsžubura āķus pie pavadiņas likt bez karabīnes bet caur vidēji lielu\mazu izturīgu riņķīti, pavadiņu garums ne mazāks par 30 cm zivtiņu dur aiz muguras, zem muguras spuras, jo tur ir biki izturīgāka miesa, tikai nedur pārāk zemu, lai netraumētu mugurkaulu, tad zivtiņa iet bojā