Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā DanielsB

Sveiks. Cik lielai iegrimei jābūt pludiņam? izmantoju waggler tipa pludu, bet nezinu cik garu anteni atstāt? garāku vai isāku?

Un kādu pludu izvēlēties upē ar straumi lai nevilktu tik ātri prom?

pluda iegrimei jābūt tādai, lai zivij to pavelkot zem ūdens būtu jāpielieto minimāls spēks, lai zivs nesajūt neko aizdomīgu, bet arī par savām acīm ir jāpadomā, tāpēc copei vidējā un tālā distancē jāizvēlas pludi ar resnām antenām, labu redzamību un izcilu jūtību nodrošina pludiņi ar resnām, bet tukšām antenām, parasti tās ir maināmas, tādai antenai var atstāt no ūdens ārā 0.5 cm , bet redzamība būs izcila arī 50-60 metros

straume ir straume, tai ir jānes pludu, cits jautājums ir par konkrētu zivju copi, breksim nepatīk skriet pakaļ ēsmai, sevišķi jau aukstā laikā, tāpēc jācenšās ēsmu vadīt maksimāli lēni, straumē to var mēģināt darīt ar velkonīti, vai vienkārši uzliekot lielāku pludiņu kā vajag un noliekot svinu uz grunts, reizēm tas nostrādā, sanāk tāda pludiņa gruntene

raudai patīk skrienoša ēsma, te var likt pludu pat mazāku kā vajag, jo raudas ņem kustībā

katrā ziņā variāciju par tēmu ir daudz, ir jāmeklē optimālais pluda lielums, kuru tu jau vari vadīt, ja tas ir nepieciešams, nav jābaidās ne no 3 ne no 13 gramu pludiem :)

Atbildēts: 17.oktobris 2012, 12:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager