Sveiks, Normund!
Mazliet paturpinot vēl par smagajiem fīderiem-gruntenēm:
Pavisam noteikti pašmērķis NAV obligāti lietot pēc iespējas smagāku svinu un priecāties, kā tas ar lielu plunkšķi krīt ūdenī un baida zivis!!! TOMĒR ...3 gadu pieredze uz Ventas pavasarī (aprīļa sākums-vidus) liecina, ka kaut vai 100g svinu straume nes labu gabalu līdz tas nogrimst! -Metot apmēram 45 grādu leņķī pret krastu (virzienā pret straumi), svins nogrimst un aukla nostiepjas labu gabalu lejpus pa straumi (būs tie paši 45 grādi pret krastu). Ja parēķina, ka iemetiens ir 50m tāls, sanāk, ka pa straumi tāds 100g svins kūleņo ~70 m! Tā, lūk!!!
Es lietoju gredzenu formas un trijstūra formas svinus ar cauriem vidiem un tādām mazām kājiņām uz abām pusēm pie katras trijstūra malas. Varbūt pie vainas ir nepareizas formas svini, vai tomēr , kā jau mēģinu paskaidrot, tie vnk jālieto ir smagāki? Te Tev arī atbilde, kāpēc mēģinu iemest 150g kluci! Bet jūras kātu, kas ir īsts bomis, es gan negribu lietot, nu, sorre- iepatikās tas fīderkātiņš, jo ir daudz jutīgāks un viņu, protams, var izmantot arī tam patiesībā paredzētam mērķim- ar barotavu.
JAUTĀJUMS : kādas tad ir labākās svinu formas stiprā straumē un, cik smagus Tu pats lieto gruntenēm Ventā agrā pavasarī???
Cieņā,
Moss
Pievieno savu komentāru