Par brekšiem.
Esmu izpētījis kārtējo perspektīvo vietu Ventā, kuru pēc vietējo aborigēnu ziņām biezā slānī apdzīvojot brekši. Pētniecība notikās ar eholota un PC palīdzību, rezultātā ir uztapusi precīza un vizuāli baudāma interesējošās vietas gultnes karte, saistībā ar kuru arī jautājums.
Labprāt karti nosūtītu uz Tavu epastu, tad varbūt saruna sanāktu konstruktīvāka .. īsā versija - plata upes vieta (100+ metri), bez izteiktas straumes, ar vairākiem sēkļiem (sēklis = 0 līdz 0,5m dziļums). Starp sēkļiem iegarena ap 20m gara bedre, līdz 4m dziļa, ar stāvām kantīm .. sēkļi ir bedrei trijās pusēs (abos sānos un lejpusē), augšpusē dziļumu izmaiņa salīdzinoši lēzena.
Kur būtu pareizāk iebarot un tēmēt ar fīderi? Pašā bedrē (vidū), uz kants (nereāli, pārāk stāva), kants augšpusē / lejpusē .. citur? Varbūt atsūtīt karti .. varbūt arī Tev noderēs, ja vieta liksies intersanta - varu privāti nosūtīt arī precīzākas koordinātas ;)
Par zivs dabūšanu pāri kants malai - jā, tā diemžēl ir problēma un vairākas zivis ir aizķērušās un aizgājušas .. par krastmala ir nedaudz paaugstināta un paceļot kātu izstieptā rokā uz augšu var mēģināt kko izmānīt .. bet ja pieķertos lielāks - tad būtu auzas :(
Papētīju ideju par barošanu pirms bedres un varbūt arī bedres augšdaļā .. tur izskatās lēzenāks un kaut ko varētu arī noorganizēt, vismaz nav tik stāva kants.
Vietējie aborigēni iesaka tēmēt taisni bedrē pašā vidū. Nez, it kā īsti loģiski neliekas, īpaši ņemot vērā, ka tur visticamāk sanāk zem termoķīļa un ir krietni vēsāks .. diez vai breksīc gribēs sēdēt aukstā ūdenī, ja ir iespēja padzīvoties pa siltāku.
No otras puses - pašā bedres vidū ķerās ļoti skaistas raudas, turpretī pie bedres izejas - neķeras praktiski nekas. Augšdaļā vēl neesmu mēģinājis.
Pievieno savu komentāru