Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā andrizz

Par brekšiem.

Esmu izpētījis kārtējo perspektīvo vietu Ventā, kuru pēc vietējo aborigēnu ziņām biezā slānī apdzīvojot brekši. Pētniecība notikās ar eholota un PC palīdzību, rezultātā ir uztapusi precīza un vizuāli baudāma interesējošās vietas gultnes karte, saistībā ar kuru arī jautājums.

Labprāt karti nosūtītu uz Tavu epastu, tad varbūt saruna sanāktu konstruktīvāka .. īsā versija - plata upes vieta (100+ metri), bez izteiktas straumes, ar vairākiem sēkļiem (sēklis = 0 līdz 0,5m dziļums). Starp sēkļiem iegarena ap 20m gara bedre, līdz 4m dziļa, ar stāvām kantīm .. sēkļi ir bedrei trijās pusēs (abos sānos un lejpusē), augšpusē dziļumu izmaiņa salīdzinoši lēzena.

Kur būtu pareizāk iebarot un tēmēt ar fīderi? Pašā bedrē (vidū), uz kants (nereāli, pārāk stāva), kants augšpusē / lejpusē .. citur? Varbūt atsūtīt karti .. varbūt arī Tev noderēs, ja vieta liksies intersanta - varu privāti nosūtīt arī precīzākas koordinātas ;)

izklausās interesanta vieta, jautājums vai lejas gala arī ir stāva siena, vai tomēr lēzena izeja uz seklumu, parasti jau zivis koncentrējas tuvāk lejas galam šādās vietās, pietam attālumi nav tik lieli un ja tur brekšuks būs, tad viņš par sevi dos ziņu arī tad, ja tu apsēdīsies kādu metru sāņus, tāpēc mans ieteikums būtu sākt copēt ap bedres vidu, bet....., ja tā kants , kā tu raksti ir tik asa, tad fīdera aukla tur uzgulsies , attiecīgi aukla griezīsies gruntī, griezīsies pret gliemežiem u.t.t., zivij pieķeroties to dabūt pāri kantij būs pagrūti, ja tas viss ir patālu no krasta...., iespējams, ka šādā vietā daudz rezultatīvāk ir copēt no laivas un ar pludiņu

ja tomēr no krasta, tad pareizāk būtu galdu klāt pirms bedres, barību taisīt smagu un lipīgu, lai tikai neliela daļa ieskalojas bedrē, breksis sagribēs ēst un nāks ārā no bedres , parasti gan paiet kāds brīdis, līdz zivis saprot, kur ir uzklāts galds, bet p[ēc tam puiki tur nostājas diezgan stabili un ja vien kāds laivotājs neaizbrauks pāri viņu galvām, tu varēsi smuki paķert

Atbildēts: 26.jūnijs 2013, 12:53 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Pārsūtīju karti vēlreiz uz normunds@salmo.lv, cerams - īstais epasts.
27.06.13
 
izskatīju e-pastus, neesmu neko no tevis saņēmis, arī spamā nav ...., bet no tā savas domas nemainīšu, ir redzētas visādas bedres un arī zivis tajās stāv dažādi, bet vairumā gadījumu dziļākajās vietās zivis ir tuvāk rudenim, vasarā tās ir seklumā un tā tuvumā, tas ir, ja runājam par mazajām un vidējām upēm, Lielupes leja un Daugava ir savādākas, iespējams arī Ventas leja ir savādāka, maz tur esmu copējis, nevaru komentēt
27.06.13
 
Pirms svētkiem karti nosūtīju arī uz epastu (cerams - pareizo), būtu forši, ja Tu varētu nedaudz pakomentēt arī redzot pašu karti.

Par zivs dabūšanu pāri kants malai - jā, tā diemžēl ir problēma un vairākas zivis ir aizķērušās un aizgājušas .. par krastmala ir nedaudz paaugstināta un paceļot kātu izstieptā rokā uz augšu var mēģināt kko izmānīt .. bet ja pieķertos lielāks - tad būtu auzas :(

Papētīju ideju par barošanu pirms bedres un varbūt arī bedres augšdaļā .. tur izskatās lēzenāks un kaut ko varētu arī noorganizēt, vismaz nav tik stāva kants.

Vietējie aborigēni iesaka tēmēt taisni bedrē pašā vidū. Nez, it kā īsti loģiski neliekas, īpaši ņemot vērā, ka tur visticamāk sanāk zem termoķīļa un ir krietni vēsāks .. diez vai breksīc gribēs sēdēt aukstā ūdenī, ja ir iespēja padzīvoties pa siltāku.

No otras puses - pašā bedres vidū ķerās ļoti skaistas raudas, turpretī pie bedres izejas - neķeras praktiski nekas. Augšdaļā vēl neesmu mēģinājis.
27.06.13
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager