Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā zivotaajs

Sveicināts! Nu jau ceturto gadu (šogad gan vairāk sanāk tikai mēģināt) ķeru līņukus lauku nelielā ezerelī...2004 gada vasarā (jūlija otrā pusē un augusta sākumā pa 2 nedēļām uz pludiņmakšķeri nomakšķerēju 86 smukuļus - lielākais ap 1,5 kg, tādi, kas copēja standartā - ap 700-800grami; 2005.gadā – 29; 2006.gadā – 13; šogad, pagaidām tikai 5, i ta viens peld, jo bija sprīža garuma. Tā i nesaprotu kas atgadījies.... zivis slāpušas nav....ar tīkliem un cita veida uzpariktēm arī it kā uzpasē un nevienu nelaiž (2004.gadā savācām naudiņu ielaidām 2000 karpu mazuļu. Šogad jau 3 uzķērās tādas ap pus kg, bet visas peld.....) ...nav jau tā, ka galīgs Antiņš būtu tajā copes padarīšanā, kādi gadi 25 tā stāža ir, katru gadu tīru logus.... baroju...pamatā zivju kombikorms plus līnis/ karūsa, tā kā ūdens ir ļoti silts tad sevišķi daudz nemetu....fakts, ka tajā vietā, kas ir iebarota.... trāpās pa kādai raudai (bet nav vairāk tādas kā bija).. gan arī pa līņukam, karpiņai....arī karūsai.... tātad.. secinājums, ka zive atnāk....uz āķa arī atkarība no iepriekšējo gadu pieredzes vis kaut kas.... slieka, mušinieks, kukurūza. maizes bumbiņa.. visvisādās kombinācijās..... ja 2004 gadā vislabāk copēja uz mušinieku pušķīša.... 2005.gadā pa bikim uz viskaukā, bet visvairāk uz viena liela kukurūzas grauda.. pagājušogad vislabāk bija uz palielas rupjmaizes (parastā ķieģelīša bumbiņas).... šogad...viens uz mušinieka... 3 - uz kukurūzas grauda un mušinieku kombinācijas un pats mazākais, kas peld uz kukurūzas grauda.... tā i nesaprotu... to, ka viņi tur ir....un labi sivēni, tas ir fakts, pēdējos gados lielākais dabūtais 3,800 rudenī uz mailītes copējot asarus.....pirms tam 98.gadā 5.800.....varbūt ir kas tāds, ko esmu palaidis garām?

Apbrīnojama precizitāte, cik var noprast, tad tu pieraksti savus lomus copes dienasgrāmatā, zinu, baigi labā lieta, arī pats agrāk rakstīju, kādus gadus 6, vēl tagad ar baigo patiku pārlasu reizēm.

Par līņiem, nu nekas sevišķi revolucionārs līņu copē nav atklāts pēdējos gados, tāpēc tavu lomu sarukšanas iemesls jāmeklē ūdenstilpnē, ja vēl runa būtu tikai par vienu gadu, tad vēl nekas, tā notiek, dabā ir ražas un neražas gadi, bet tik ilgi tam nevajadzētu vilkties. Vai nav tā, ka kādas citas sugas zivju ir palicis vairāk, lai gan līņu populāciju tam nevajadzētu ietekmēt, ar plēsējiem tā var būt , arī brekši ir kaprīzāki, manā līdzšinējā praksē ir bijis tikai viens gadījums, kad līņu kaut kur paliek mazāk, bet tas bija ezerā, kurš vispār šausmīgi aizauga, tad vairāku gadu garumā līņi gāja no ezera iztekošajā upītē, kur tie arī ķērās, ezerā to bija stipri mazāk. Cik noprotu, tad runa nav par kādu vecu dzirnavu vai pils dīķi, kuru kāds no viena gala sāk tīrīt, tad arī varētu būt runa par to, ka zivis pamazām maina dislokācijas vietu.

Par ēsmu vai barību varētu runāt tikai tad, ja citi apkārt vilktu labus lomus, un ja tu jūti, ka uz tavu galdu atnāk līņi, bet neņem, ja tā ir, tad varam mēģināt lietu risināt, dod ziņu.

Atbildēts: 21.augusts 2007, 20:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager