Sveiks, Meistar!
Biju vakar Strenčos pie tilta ar domu noķert jeļčikus un citu zivīti, kas nu ķersies, bet sanāca paliels aplauziens, tādēl gribēju jautāt varbūt vari dot kādu padomu par iespējamām kļūdām no manas puses. Resp. nosēdos pirms izejas no bedres, baroju - Salmo(fīders+karpa)+aromix biku+zeme 1:1. 3 bumbas neliela ābola izmērā. Uz āķa(Nr14, 0.15 pavada, apm 35cm) 4-5 baltie, mačkāts, dziļums ap 3m. Rezultātā baltos plosīja tikai mailes. Blakus(~7m pa straumi uz augšu) sēdēja vīriņš, nebaroja, uz āķa mīklas bumbiņas - vilka raudiņas, kādu jeļčiku diezgan tekoši. Vīriņš aizgāja, metu viņa vietā uz balto, raudiņa jeļčiks, 2-as bumbas uzbaroju - mailes, bļin :-( Nu tā kā šamējie negrib paiku, jeb paikai kāda vaina, jeb kas? Paldies par padomu...
Milzīgs paldies, Meistar!
jeļčikam Gaujā man ir labi strādājušaspraktiski visas ēsmas, reizēm grūba, reizēm rupjmaizes bumbiņa, citu reizi pietiek ar baltajiem, slieciņa viņiem patīk arī, motilis protams arī
man jau arī šie dikti patīk :)
Es eksperimentēju ar velkonīša principu. Palēnām to apgūstu.
Par to vēl viens neskaidrais jautājums par sviniem - Tu liec tik cik ir pludam norādīts svars, vai mazāk vai vairāk?
Es savukārt reizi nedēļā tajā pusē mēdzu būt, bet darba dienā, kas ir forša iespēja, jo tad publikas ir mazāk. Kā saka - iesācējs var izpildīties nesarkstot :-)
Priekš manis rudens cope Gaujā ir kaut kas galīgi jauns, tādēļ arī biku kuļos ar "puniem" :-) bet gribas šo konkrēto copi apgūt, jo jeļčiks garšo :-)
par pavadu, kurš tad tev ir teicis, ka šīm zivīm ēsma jāslidina pa grunti ??? tu ar velkonīti strādāji vai pludināji klasiski?
uz pavadas, arī 1,5 m garas papildus skrotis nelieku NEKAD, tad zūd garās pavadas jēga :):)
tu biji zemu, tur pie krasta vēl kaut kāds padziļinājums bija, tur reizēm breksis stāv, es raudas iun jeļčikus parasti ķeru biki augstāk, tieši izejā, pus upē, pat pāri pus upei, reizēm rauda stāv metrus 15-20 no barības pa straumi uz leju, jeļčiki parasti ir vai nu tieši uz barības vai , ja nav īsta ņēmiena, tad kādu 1-2 metrus pirms barības, tur ar garo pavadu pa kādam var pierunāt
redzēs ko ar puiku sadomāsim, var būt, ka brīvdienās aiz;liksimies uz turieni
Vispār par par to uzbarošanu Tev laikam taisnība, jo kad atnācu sēdēja vīriņš un žēlojās ka neņem. Tad es iemetu tās dažas bumbas(tiesa pa straumei uz leju) un vīriņam 10 min laikā riktīgi sāka ņemt - ļoti tekoši. Man kāds 7. prāts teica, ka tas ir loģiski, jo ir aizvākta maiļu orda prom, bet tā kā pats to nebiju nekad pieredzējis... nostrādāja tas par ko Tu raksti, kad grūti atturēties.... :-(
Gribēju pajautāt, kura barība tad ir neitrāla vai rūgtena - kā lai to zina? Tā loģika par neitrālumu/rūgtumu attiecas uz auksto laiku arī ziemu?
Šai laikā baltais varbūt nemaz nav laba izvēle uz āķa likšanai? Ko par to domā, jeb katru reizi tomēr jāeksperimentē ar visām ēdmaņām?
Beidzamais jautājums - tik garai pavadai uz pavadas Tu neliec skrotīti? Jo citādi sanāk, ka tā paika ar āķi tomēr plivinās pa gaisu(sevišķi baltais - pie krasta pamēģināju - nu grimst ļoooti lēni) nevis smuki šļūc pa grunti?
Nākošnedēļ mēģināšu vēl :-) Kaut kā jāiemācās šo zivi noķert:-)
Pievieno savu komentāru