Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā andrizz

Par Zviedriju, Storuman un sīgām. Situācija vienkārša - esam pašlaik Storumanā, jau ceturto dienu brauksim ķert sīgas. Vieta zinātājiem zināma, Ankarsund. Jautājums - praktiski vienā vietā sēž vairāki desmiti cilvēku no dažādām valstīm (mēs, leiši, krievi utt), kā arī bariņš somu. Visi, izņemot somus, praktiski pie loma netiek, protams ir izņēmumi, bet uz visu baru pa dienu labi ja desmit sīgas virs 1kg. Somiem, kas sēž nekustīgi teltīs jau nedēļu, no mums 5m (esam viņus netīšām apurbuši no visām pusēm) - katru dienu katram pa vairākiem desmitiem skaistu sīgu, kaut arī ķeram praktiski vienā punktā.

Barojam ar foreļu granulām, visi ķeram uz dažādām mormišku sistēmām vai vienu mormišku, uz āķa baltie/motilis/slieka. Sēžam diezgan koncentrēti, pa lielam - vienā dziļumā, 3m seklāk/dziļāk.

Varbūt ir kāda ideja, kur slēpjas problēma? Somi savu taktiku, protams, neatklāj. Ir idejas par barošanu, varbūt foreļu granulas nav īstais ēdamais .. ir pāris idejas par vēl citiem mormišku sistēmas veidiem, piemēram - līdzīgi kā uz butēm tikai miniatūrāk (sviniņš un augstāk pavadiņas ar tārpiem) .. varbūt vari vēl ko ieteikt? Barību savādāku, pasniegt savādāk, pasniegt mazāk/vairāk, citādāku sistēmu āķiem .. kaimiņi no lietuvas un krievijas arī netiek ne gudri kā somiem izdodas mērķtiecīgi jau trešo dienu pēc kārtas apķert visus pārējos gribētājus 10:1 ?

ir pāris varianti, kuri reizēm tur ir strādājuši, ja esat pārliecināti, ka somi necemmerē .... ko viņi var darīt... * eksperimenti ar barībā,, foreļu kombikorms ir ļoti sātīgs un domāts, lai zivis ātri pieēstos, man parasti līdzi bija dažādas karpu granulas, dažādas barības un tas strādāja, cik redzēju, tad somiem bija lielas vannas ar salīdzinoši gaišu barību, līdzīgu brekšu barībām * tur ir tik daudz barības sagāzts, ka ļoti iespējams, ka barot nevajag vispār, vai tikai no augšas iebērt pa mazai šķipsniņai * tievas auklas un mazas mormiškas, man tur vienmēr labāk par mormišku ir stŗdājis pavadiņā āķītis virs mormiškas, visur esmu rādījis kā to uzsiet, tas strādā perfekti ne tikai tur * jāmēģina mušas bez papildus ēsmas * jāķer tikai no grutns, divas makšķeres blakus(1-1,5m, lai nepinās) un sēdi, ēsma guļ uz grunts, līdzīgi kā ziemas pludiņmakšķerē uz brekšiem sēžot, tur zivis ir nervozas, visu laiku kaut ko viņām ber, kaut ko rausta, no grutns viņas ēd drošāk * nepārspīlēt ar mānekļu, āķu un ēsmu izmēriem, arī ar auklas diametriem, ļoti iespējams, ja vajag 0.12mm aukliņu, mazu āķīti ar 1-2 baltiem un 1-2 motilīšiem - nebarotā āļiņģī nolikt uz grunts....

Atbildēts: 7.marts 2014, 09:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager