Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Bandito

Sveiks!

Šogad, beidzot, plānoju iepirkt somu (puscieto tubusu) makšķerēm. Tādas, kur var salikt divas/trīs pīckas, ielikt vēl uztveramā tīkliņa kātu, lai būtu vieta žāklīšiem.

Biju Jugla Salmo, viena tāda ir divām pīckām ar spolēm, bet pārdevējs teicās, ka būs pievedums un būs plašāka izvēle.

Vai vari pateikt kad būs veikalos šo somu pilns sortiments un ko vari ieteikt pats?

Vēl viens jautājums:

Cik kritiski nepieciešams ir sietiņš caur kuru izspiež gatavo barību? Ja pareizi saprotu - vajag tādu tikai mačos, tad, ja apkārt liels spiediens un šāda barība nodrošina to, ka nav lielu kumosu un labāk izšķīst ūdenī.

Paldies!

nu cietajās, lielajās somas nekādu dižo jaunumu nebūs gan, jo tādas somas ir padārgas un pieprasījuma pēc tām nav liela, pats izmantoju SENSAS zaļos kātu tubusus, nēsāt lielus gabalus gan nav ēti, jo paliels un pasmags tas tubuss sanāk (4 rāvējslēdzēji, var ielikt pat 6-7 kātus), bet pārvadāt un glabāt ļoti ērti tie 2 kātiem paredzētie ir labi, ja ņem spoil nost vienmēr, es tā nemīlu darīt, tāpēc to izmantoju tad, kad kaut kur pa krūmiem jāiet un negribās stiept lielo somu līdzi, tad iestūķēju tur 1-2 kātus, to labi ņemt līdzi, ja jālido, kātus aizsargā diezgan labi barības siets, ja nopietni pieej procesam, būtu vajadzīgs vienmēr, ja nemaisa barību ar mikseri, caur sietu, kaut vai rupjo sietu, izdzīta barība strādā un uzvedās pavisam savādāk , bet cilvēcīgais slinkums dara savu, tāpēc es bieži maisu barību ar urbjmašīnu, tad sietu nevajag :):) protams, ka var iztikt arī bez sieta, var, bet ... ja tiecamies uz pilnību, tad .... vajag sevi piespiest, vismaz reizēm :):)

Atbildēts: 21.marts 2014, 10:09 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Mirtins
Vai tik siets nav paredzēts tikai smalkām barībām? Pats ar fīderīti copēju reti. Un tās pašas reizes izmantoju rupjās barības.
22.03.14
 
Kā ir ar gaisu? Vai caur sietu izlaista barība nepaņem vairāk skābekļa, kas barībai ļauj labāk uz grunts izirt un darboties?
Nav pieredzes ar sietiem, bet zinu, ka pie tā, cerams, šogad nonākšu, jo patīk tiekties uz pilnību.
21.03.14
 
Siets ir kritiski nepieciešams:) Un to var ievērtēt tikai tad, kad siets ir un to sāc izmantot. Pirmkārt, pat ļoti rūpīgi ar rokām samaisīta barība ir nesalīdzināma ar to, kāda tā paliek kad ir izlaista caur sietu. Siets arī ļauj pievienot barībai zemi, ja tas ir nepieciešams. Uz aci, barība var izskatīties perfekta, bet laižot caur sietu var redzēt, ka realitātē, tā ir pilna ar kunkuļiem. Arī zeme no kurmja rakuma izskatās perfekta un šķiet, ka izlasot laukā tos divus - trīs akmentiņus, un zāles stiebrus viss ir štokos, taču kad to izlaid caur sietu, ieraugi to, kas tur patiesībā ir iekšā:))) Un tur parasti ir labi daudz visādas drazas:)

Iesaku ņemt vidējo sietu. Tikai sākumā izdomā, kurā spainī maisi barību, lai tas siets atbilst izmēriem. Lai gan sākotnēji šķiet, ka sietu vazāt līdzi ir sarežģīti, tomēr, tas neaizņem daudz vairāk vietas, nekā zivju tīkliņš, bet ir vieglāk kopjams. Pēc barības izsijāšanas, es parasti iemetu pie krasta ūdenī, lai barības un zemes paliekas noskalojas nost. Pēc kādas piusstundas izņemu laukā un nolieku blakus zālītē. Līdz copes beigām siets ir sauss un smuks... ja nelīst lietus:)))
21.03.14
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager