Sveicināts! Ir plānos aprīlī nobraugt uz Zviedrijas lediem, nau īsti skaidrs par štrumiem kādu auklu lietot un kādu ēsmu utt... Doma ir uz pālijām, sīgām, forelēm.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveicināts! Ir plānos aprīlī nobraugt uz Zviedrijas lediem, nau īsti skaidrs par štrumiem kādu auklu lietot un kādu ēsmu utt... Doma ir uz pālijām, sīgām, forelēm.
nu visām zivīm vienus rīkus lietot nesanāks, jo tās ir stipri dažādas zivis, arī izmēra un spēka ziņā :))), sīgai der parastās ziemas makšķerītes, tikai jārēķinās, ka brīžiem var vajadzēt copēt arī 20-25 metru dziļumā, tāpēc labāk ņemt makšķerītes ar ērtām un ne pārāk mazām spolītēm, lai nav pus dienu aukla jātin :))), auklas diametrs no 0,14mm sliktai copei līdz 0.18mm labai copei un lielām sigma (līdz 3-4+ kg), mormiškas 5-6-7 mm, galvenais vidēji lieli, bet stingri āķi, ēsma mušu kāpuri, motilis pālija var būt gan 15-20 m dziļumā, gan arī 3-4 metru dziļumā, izmēri parasti 0.5-2-3 kg, reti lielākas, auklas 0.18-0.20mm mormiškai, 0.25-0.30 mm speciālajam zviedru pāliju vizulim (pimpelmiķelis vai kaut kā līdzīgi saucās :))) ), ēsma tie paši baltie tārpi, forelei vai nu jāliek ūda ar peldošo pastu uz āķa vai tad jāstaigā ar mormišku, es pats izmantoju mormiškai 0.30mm auklu, jo foreles ķeru seklumā un ja tādā 1-2 metru dziļumā paņem tāda 3-4-+++ kg forele, tad ar tievu auklu tur nav ko darīt, jo spēka tām zivīm pietiek :))), foreļu makšķeres vispār labāk apricot ar bezinerces spolītēm un copēt ar garākām makšķerītēm, lai var zivi izvadīt ar ka'tu un spoil, tas cīņā ar lielāklu foreli palīdz vietējos zviedru copes veikalos ir nopērkamas mormiškas, kas atgādina kombikorma granulas, jo lai vai kā, tomēr vairumā ūdeņu zivis tiek papildinātas no audzētavām un viņām tāda forma ir pazīstamāka :))), arī barošanai labāk no Latvijas ņemt līdzi foreļu kombikormu, to ēd visas zivis :)), attiecīgi arī barotavas, ar kurām granulas nogādāt līdz sigma :), forelēm var bērt granulas āliņģī :)))
Pievieno savu komentāru