Jautājums par tik ļoti populāru feedera tēmu un pamatinventāru.
Gribētu saprast kāds aprīkojums būtu piemērotāks pilnīgam iesācējam feederēšanā. Praktiski nekādas pieredzēs un zināšanu arī klasisko grunteņu makšķerēšanā līdz šim nav bijis.
Cik sapratu tad kātu pamatā vajadzētu izvēlēties atbilstoši apstākļiem kādos plānots to izmantot. Pāris vārdos par to. Līdz šim vairāk saistījusi makšķerēšana stāvošos ūdeņos, dīkos, ezeros, kanālos, retāk upēs. Bet pēdējos gados saistībā ar lokāciju biežāk sanāk būt arī pie Lielupes un Daugavas, kur makšķerēšanu gribētos apgūt sīkāk.
Būtu labi, lai makšķerēšana ir patīkama vismaz dēļ inventāra (kāts nav pārlieku smags ja sanāk ar to aktīvāk strādāt), bet pilnīgi noteikti gribētu saprast arī lietas ko labprāt uzlabotu ar laiku, lai zinātu atšķirību starp labu un sliktu. Principā doma ir iegādāties vienu vidēji labu komplektu un vienu rupjāku, ko var izmantot kā universālāku rīku iespējams arī citiem makšķerēšanas pasākumiem (pa kādai retākai reizei arī vimbu makšķerēšanai, mierīgam laikam jūrā no mola un tmldz), bet cik sapratu fīderis kalpo kā viens no universālākajiem aprīkojumiem dažādiem makšķerēšanas veidiem. Galvenais mēŗkis ir vispār saprastu no sākuma kas ir kas no teorētiskās puses.
Cik sapratu no komentāriem šai pat sadaļā jau iepriekš tad feedera kāts ar testu +/- 90 gr varētu derēt lielākai daļai apstākļu, bet ir vairākas neskaidrības gan par pašu kātu gan pārējo kopumā pat meklējot un izvērtējot dažādo informāciju.
Pāris jautājumi, kas izkristalizējušies:
#1 Vai kāta tests jāizvēlas tikai atkarībā no tā kāda svara barotas būs plānots izmantot?
#2 Kāda ir atšķirība starp kātiem, jo lielāks tests jo smagāks vai cietāks kāts (veikalā pamēģinot nekādu atšķirību starp vienas sērijas un 90/150 g kātiem diemžēl nejutu). Vai tiešam feederiem skaitās makšķere kur izmanto svarus lielākus par 150 g..?
#3 Kāds būs efekts ja lielāka testa kātu izmantos makšķerēšanai ar mazāk svara barotavām, piem. kāts ar testu 150 g., bet makšķerēšanai reāli nav vajadzības pēc vairāk kā 30-40 g barotavas?
#4 Vai barotavu svars jāplāno atkarībā no ūdenstilpnes veida kādā tiks makšķerēts, ūdens straumes stipruma? Barotavas svaram pamatā jābūt tādam, lai straume to nenestu un būtu iespējams nofiksēt spicītes pareizai darbībai?
Varbūt kādi citi apstākļi jāņem vērā?
#5 Spicītes domātas tikai jūtīgumam un tām nekādas saistības ar kāta testiem īsti nav?
#6 Vai ir kādas nianses attiecībā pret spolēm? Cik sapratu dēl standarta 4k tipa spolītes ar vidēju 5-5.2 apg., bet neesmu drošs arī par to. Vai obligāta spole ar baitrunner pretbremžu sistēmu?
#7 Pamatauklu izvēle pamatā atkarīga no izvēlētās ūdenstilpnes? Stāvošiem ūdeņiem varētu būt piemērotāka monofilā aukla savukārt straumei pītā?
Atvainojos jau iepriekš par daudzajiem jaut., bet domāju ka daļa no tiem varētu būt aktuāla arī citiem iesācējiem, kas gribētu interesēties par feedermakšķerēšanu.
Pievieno savu komentāru