Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Morbidejs

Sveiks, Normund!

Jautājums par ūdenstilpnes gultnes reljefa izpēti, distances atzīmēšanu ar pludiņmakšķeri.

Pats esmu nonācis līdz šādam algoritmam (runa ir par copi ar vagleriem Lielupē virs 3 metriem):

1) Pēc sistēmas uztaisīšanas, pludiņa nosvarošanas, nokabinu vagleri nost, āķa galā uzlieku dziļuma mērītāju un metu 40-50 m no krasta;

2) Sagaidu, kad dziļuma mērītājs sasniedz grunti, tad lēnām to velku pa grunti un cenšos saprast, kāda ir grunts, kur ir kantis;

3) Izdaru to vairākas reizes, lai izprastu reljefu;

4) Kad esmu atradis potenciālu vietu un +/- iegaumējis to, kabinu klāt pludu un atkal sameklēju to vietu - paralēli katrā metienā regulēju dziļumu, kamēr pluds parādās;

5) Kad esmu vēlamajā vietā atradis dziļumu, auklu ielieku spoles kasetes klipsī, lai atzīmētu distanci.

Sanāk tā, ka iemetiens ir līdz vēlamajai vietai, daži spoles apgriezieni, lai nogremdētu auklu, spoles kasete vaļā, lai ļautu svinam nogrimt - parasti, svinam grimstot, arī visa aukla līdz klipsētajai vietai iziet, tāpēc copēju atrastajā vietā.

Parasti copes sākumā nākas pieregulēt dziļumu, jo straume tomēr, mērot dziļumu, pludu nones.

Skatoties MN raidījumus, esmu sapratis, ka krietni efektīvāk un precīzāk būtu darboties ar marķiera makšķeri. Līdz tam gan vēl jātiek.

Kā Tu pats ikdienas copē ar pludu atrodi vēlamo vietu, kā atzīmē distanci (aizklipsē auklu, iezīmē auklu ar marķieri vai uzsien mezglu uz auklas) un vai izmanto marķiera makšķeri ārpus sacensībām?

1. :))) neticēsi, vienkārši metu pludu un mēru dziļumu maksimālajā iemetienā, kuru varu veikit reizes 3-4 pēc kārtas, pietam nepārslogojot makšķeri, tur auklu aizklipsēju, pēc tam pa metriem 5-10 velku tuvāk un pārbaudu kāds tur ir dziļums, ja dziļums ir lielāks, tad aizklipsēju un atrodu dziļumu, tad atkal eju tuvāk krastam, parasti līdz 10 iemetieni aiziet, kamēr izmēri un noregulē dziļumu pēdējos gados aizvien populārāki paliek slaideri, tiem var sakārt daudz svina uz auklas :), ar tiem ir vieglāk darboties, tikai montāžā gan ir pāris nianses jāievēro, bet visādi citādi ļoti labi viss notiekās, biju šo pludu pretinieks, bet pamazām padevos :)))

Atbildēts: 10.aprīlis 2015, 13:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager