Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Karuusis

Sveiks! Vēlējos vaicāt pēc padoma attiecībā uz pludiņmakšķerēšanu upēs. Tā nu sanācis, ka pa lielam makšķerēju tikai ezeros, bet par upēm īsti neko nesaprotu. Šī gada pirmais mēģinājums bija galīgi garām :D Jautājums ir - kādu un cik lielu pludu jāizmanto, un vai īsumā nevar apskaidrot kāda ir makšķeres sistēma. Izmantojot to sistēmu, ko lietoju ezerā, pluds skrien pa straumi kā traks, lai gan straume nav tā lielākā un sistēma ar nav tā smalkākā. Un otrs jautājums ir par mazajām upēm, raidījumos bieži braucat uz mazajām upītēm, bet tām, kas ietek jūrā. Vai iekšzemes mazās upītes arī šobrīd var būt potenciāli labas makšķerēšanas vietas? Runa iet par Aivieksti un tās pietekām.

nu Aivieksti nekādi nevar nosaukt par mazo upīti Latvijas mērogos :))) tu zini ..., šeit aprakstīt kā copēt upē būs pagrūti..., jo to nianšu ir dikti daudz, pateitk cik tev vajag smagu pludu neredzot straumi, vietu ,dziļumu un vēju nevar, ļoti jau gribētos, lai tava vēlme copēt upē ar pludu nepāriet, bet... ja ezerā vari copēt ar viena stiprinājuma pludiņiem, tad upē ar tādiem pacopēt ir ļoti grūti un daudzviet pat neiespējami, vajag divu stiprinājumu pludiņus, tā saucamos bolonēzes pludiņus der arī cigārveida "vimbu" pludiņi bet pats galvenais ir atrast vietu, kur copēt, jo pašā lielākajā straumē copēt nevajag, utr arī zivīm nemaz tā nepatīk :), meklē lēnākus posmus, krasta aizstraumītes, bedrītes, tur jau būs biki vieglāk saprast kas notiek pat reiz normal upju cope vēl ne visur ir sākusies, jo zivis vēl ir ziemas režīmā un pavasara aktivitātes'vēl nav sākušās un nesāksies vēl nedēļas 2-3 vis maz, tāpēc var būt, ka mācību stundas jāatliek uz brīdi, kad viss notiekās, jo pat reiz var sanākt, ka tu visu dari pareizi, bet zivis vienkārši negrib vēl kustēties :) vis labāk jau būtu, ja tu atrastu kādu copmani, kurš cope upē ar pludu un dabā visu kārtīgi apskatītu, tad mācīšanās process notiekās stipri ātrāk un labāk :))), tā vispārinināti copei upēc parasti izmantojam 6-8-10-12-14 gramu pludiņus, mazākus un lielākus jau retāk un specifiskos apstākļos

Atbildēts: 9.marts 2016, 12:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager