Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā jurciks66

Sveiki! Uzreiz atvainojos, ka tik daudz jautājumu, bet man biš sakrājies un copes lietas ir vienīgā vieta, kur man iegūt noderīgu informāciju, jo pazīstamu copmaņu nav un pie upes sastaptie veči nav nemaz tik daudz zinošāki par mani - galīgu iesācēju :)

1) Pēdējā "Makšķerēšanas noslēpumi (26.03.2016.)" video minējāt, ka barotavu "biš nones" - vai tad tas nebojā visu copi un kāpēc nelikāt smagāku? :)

2) Cik bieži pārmetat fīderi? Neesmu piefiksējis, ka raidījumos to pieminētu. Šur tur esmu lasījis, ka iesaka ik pa 1..2 minūtēm, citādi tā vairs neesot fīderēšana. Ko par to sakat? Vai ikdienas copē arī tā iesakat darīt ?

3) Tad vēl par vimbām - cik saprotu, tad barība der arī brekšu/karpu, tā ir? Bet vai fīderi arī ir vērts pārmest tik ļoti bieži?

4) Vai veikalos jau ir papildināts fīderkātu piedāvājums?

5) Kādas spoles lietojat fīderējot?

6) Tad vēl varbūt smieklīgs jautājums - priekš kam ir domāti fīderi ar lielajiem testiem - 180 grami un vairāk? Es nesaprotu - ja vajag tik lielu barotavu, tad jau straume ir tik spēcīga, ka barību momentā izskalo. Un jūrā tik lielus smagumus vajadzētu, ja baigais vējšs, bet tad jau uz spicīti diez vai kāds visu laiku skatītos.

7) Kādas ir smagākās barotavas kādas vispār izmantojat? Un vai veikalos vispār ir pieejamas virs 100gr? Esmu ievērojis, ka veikalos pat 100gr ir retums. Jautāju tāpēc, ka tikko provēju Gaujā ar 100gr, bet bija par vieglu un nesa nost. Bet man fīdera tests 90gr, nācās grunteņot :)

Paldies!

tāpēc jau es te esmu, lai atbildētu uz jūsu jautājumiem :), jo daudzās lietās man ir sakrājusies gana liela pieredze un būtu grēks ar to nedalīties :), vismaz es tā uzskatu :) 1. lielāku barotavu tur nevajadzēja :), pietam katram kātam ir komforta metemais svars, tur viss bija tā kā vajag, straumīte nostiepa auklu, bet barotavu no galda nost nestiepa, nonesa tikai grimstot, jo tur bija gana liels dziļums, brekšojot nav labi, ja barotavu nes pa grunti, tad gan jāliek lielāku, barotavai grunts ir "jātur" 2. to minu ļoti bieži, ja konkrēti par brekšošanu, tad sākumā, pirmos metienus 10-15, pārmetu reizi 1,5-2 minutes, lai noliktu uz grunts vairāk barības, pat neskatoties uz to, ka pirmās barotavas 7-10 iemetu un izlādēju uzreiz, pēc tam pāreju uz gaidīšanas režīmu ar pārmešanu reizi 7-10 minutes, ja kaut kas patirina vai nošūpo kātu, tad pārbaudu biežāk, jo var gadīties, ka sēž ķīsis vai ēsma ir noēsta 3.vimbai patī brekšu barība, ja nav pārāk salda, tad arī karpu u.c. barības, vasarā viņai nekas nav arī pret saldu barību, ņem par nomu pārmest makšķeri reizi minutes 10, sliktāk no tā noteikti nebūs, I barību papildināsi I ēsmu pārbaudīsi un atsvaidzināsi I zivij krītoša ēsma var patikt vairāk kā guļoša, 7-10 minutes fīderim ir ļoti ok starp pārmetienoiem, JA ĶERMA BREKSI VAI VIMBU :))) 4.šis tas ir :))) 5. personīgi es lietoju Salmo Diamond Feeder un Elite Feeder spoles, man fīderu ir padaudz, tāpēc jāskatās arī uz cenu :) 6. lielie testi paredzētu lielām upēm :))), Latvijā nav vietu, kur vajag 200 gramu testa kātus, bet Eiropā un citviet pasaulē 150-180-200 gramu testa kāti ir populārāki kā mūsu 60-100 gramīgie :)))), liela straume, tāli metieni 7. Latvijā, Igaunijā un Lietuvā barotavas līdz gramiem 140-150 reizēm nākās izmantot, reti, bet nākās, tomēr 100-130 grami nav retums, ja pameklē, tad tādas barotavas var atras :)))

Atbildēts: 7.aprīlis 2016, 09:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager