Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā badapiicka

Sveiks!

Vakar ar pludu un parastu bolonēzi(kad savulaik pirku, pat nezināju, ka kāti vispar ir kaut kā iedalāmi) tiku pie smukiem brekšiem, uhh.

Pluds ir mūžīgs, bet kaut kā domas sāk domāt par pikeri- teiksim, vienkāršs salmo elite picker 270 40- ja pareizi saprotu, tad pikeris ir mazo attālumu fīderis pilnīgi stāvošiem ūdeņiem, mazas barotavas, tāda smalka viltīgu/kaprīzu zivju dancināšana. Kā pikeris uzvedas, ja uzsēžas 1-2kg plaudis(pieņemot, ka pašam rokas nav līkas)? Es paštukoju/salīdzināju ar pludu- attālumi līdzīgi, var iebarot ar roku, pikerim vienāds attālums un punkts- arī pludu var sariktēt precīzi+mainīt ēsmas dziļumu, ar pluda kātu var ātrāk aizvākt lielāku trakojošu plaudi no iebarotā punkta un nost no zālēm- ar pikeri jādancina ilgāk, pikerim pilnīgi nekas neiespaido auklu un barotavu, pludam var paraut auklu zem ūdens, pludam variē ar pludiem, pikerim ar spicēm. Nu man sanāk visai līdzīgi tie rādītāji. Kā tu izvēlies, ko kurā reizē ņemt līdzi, ja tajā vietā iespējams copēt abos veidos- pec noskaņojuma, vēl kaut kā? Es vienkārši prātoju- gribēšana ta' ir, bet vai man viņu vajag vai nē. Atvainojos, ka tik gari, ne tikai teoretizēju, makšķerēju arī ;)))- cenšos domāt līdzi notiekošajam procesam. Pakomentē, lūdzu, kaut ko šajā sakarā.

Paldies!!

es īpaši nenodalu pludu no fīdera, ir situācijas un vietas, kur un kad var copēt tikai ar fīderi, ir kad labāk ir strādāt ar pludu, tāpēc ikdienas copē dodoties man makšķeru somā parasti ir 2 fīderi un 2 pluda kāti :), lai arī esmu zvērināts pludiņmakšķernieks, tomēr nevaru neatzīt, ka itin bieži ir situācijas, kad fīderis strādā labāk, piemērs ir lielie dziļumi un lielās straumes, Duagavas HESi, Lielupe, Ventas lejtece, tāpēc gribu tev ieteikt sākt apgūt arī fīdera copi :) Elite Picker ir ļoti labs kātiņš, es gan tev ieteiktu skatīties uz 3 m, ar to i iemetiens i zivs izvadīšana būs veiksmīgāki, it kā liekās kas tur ir 30 cm, bet dabā starpība ir liela :) ar brekšukiem un vidējiem līņukiem\karpuļiem kātiņš tiks galā bez problēmām ar fīderi\pikeri tu tomēr vari copēt tālāk no krasta, bieži vien ar pludu aizmest tu tik tālu vari, bet pacopēt nē, vējš, straume u.t.t. neļauj zivs izvadīšana un novilkšana no barība sgalda ir abiem copes veidiem vienāda, arī iebarošanas doma un principi ir vieni un tie paši nekas tev ar fīdera\pikera spicēm nav jāvariē, ieliec tievāko un viss, jāvariē ir ar barotavu svariem un veidiem (sietiņš vai truba, lode vai parastā u.t.t. ) dari pavisam vienkārši - velti fīdera apgūšanai 1-2-3 nedēļas, citas makšķeres nemaz neņem līdzi, tad gribi negribi nāksies sākt domāt :))), bt tici, ir to vērts :)), breksim jau ir vienalga ar kādu makšķeri tu viņu ķer :))), viņam galvenais, lai ēsmas gulētu un nekustētos un lai barība būtu tur, kur viņam patīk :)))

Atbildēts: 10.jūnijs 2016, 09:29 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies, Normund! Es ar fīderi draudzējos no pagājušā gada, tikai smalkajam galam vēl neesmu ķēries klāt, strādāsim!
10.06.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager