Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Dainisznots

Labdien, Meistar !

Noskatījos Tavu video par karpu fīderēšanu un man radās daži iesācēja jautājumi:

1) Vai es pareizi sapratu, ka ejot uz karpām dīķī kukurūzas putraimi aizstāj zemi, ko pievieno pie barības ? Vai uz brekšiem arī tas noder ?

2) Ja zivis tik acīmredzami dzīvo virsūdenī, vai efektīvāka cope nebūtu ar pludiņu ?

3) Tu savos raidījumos daudz stāsti par kātiem un spolēm un paldies Tev par to. Bet saki, ja Tu izmanto dažādus kātus dažādos copes apstākļos, vai no tā mainās arī sistēma, ko Tu sien fīderim ? Būtu jau jauki, ja Tu vairāk pastāstītu tieši par sīkumiem - konkrētākām auklām un pat par āķiem. Piemēram, viena un tā paša izmēra āķiem ir dažādas formas (izliekumi, garums). Kas vairāk piemērots fīderim, ejot uz brekšiem vai citām zivīm ?

4) Mazās barotavas (20-30 g). Ko es daru nepareizi - man viņas nelido pietiekami tālu (kāts - Salmo Diamond 120g, citu atļauties nevaru). Otrkārt, viņu ietilpība liekas tik maza, ka vispār nesaprotu, kā to "galdu" uzklāt. Treškārt, klipsējot auklu, var iemest vienādā attālumā, taču, ja distance ir lielāka par metriem 30, tad sanāk stipra horizontāla izkliede. Ceturtkārt, ir tāda sajūta, ka pat 20g barotava dūņās nogrimst. Varbūt šajā gadījumā lietot irdenāku barību, kas izbirst no barotavas tai teju vai atsitoties pret ūdens virsmu ?

Atvaino, ka tik gari sanāca un paldies jau iepriekš.

1. raidījums bija par karpu copi dīķī un barība tika taisīta tieši karpu copei dīķī..... nevis breksim u.t.t. dabīgos ūdeņos, atbilde ir NĒ 2. zivis, kas sildās ūdens virsējos slāņos nebarojās, ar dažiem izņēmumiem (ruduļi, karūsas reizēm u.t.t.), mūsu uzdevums ir panākt, lai zivis nolaižas uz baroto galdu, to darbu paveic barības aromāti 3. tas viss tiek aprunāts desmitiem, ja ne simtiem reižu :), raidījuma formāts ņeļauj iedziļināties šajos jautājumos pārāk dziļi, pietam .... bieži vien labai copei ir pilnīgi vienalga :) kādas formas āķis tev ir, piemeklē to, kas tev tur'zivi, uz kura tev nav tukšo coipju un viss notiekās :), es gana daudz par šo jautājumu rakstu arī CL žurnālā. fīdera sistēmas mainoties copes apstākļiem vai kātiem man nemainās, jo nav īsti pamata kaut ko mainīt :), droši vien, ka ir situācijas, kad viena montāža strādā labāk par citām, bet.... man to nav nācies piedzīvot :), es meklēju sistēmas\mont''ažas, kas mazāk pinās un kas man pašam iedveš lielāku uzticību, starp citu .... labākā un stabilākā montāža ir un paliek īsie 3-5-7 cm plastmasas pretsavērpēji :) 4. nu droši vien, ka aukla arī tev nav pati tievākā un tad ir tikai loģiski, ka tu nevari iemest vieglās barotavas :), bet neķer kreņķi, liec 40 gramu barotavu un copē bēdu nezinot :), nu būs nedaudz lielāks plunkšķis, bet tas nav nekas slikts, citu mīnusu nav, ar smagāku barotavu tev būs vieglāk trāpīt vienā punktā, galvenais ir pareiza iemetiena tehnika, patiesībā ir ļoti grūti netrāpīt, ja visu dari pareizi :), karpu dīķos, ja copē pēc manans teorijas, tad barību vispār vajag irdenu, lai tā neguļ klimpā, tad arī nekas dūņās neiegrims :)

Atbildēts: 13.jūnijs 2016, 09:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager