Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā zhivs

Jautājums sekojošs, kā ar fīderi mērķtiecīgi, vai vismaz kaut cik sekmīgi ķert raudas? Jautājums rodas pēc tava raksta feisbukā par copi Liepājas kanālā, kad mēģināji fīderēt brekšus, bet viņi neatnāca, tad ņēmi pludīņmakšķeri un ķēri kas ir, t.i. raudas. Ar fīderi nevarētu? Pašam fīderējot raudas gadās reti, ne vairāk kā dažas katrā copes reizē...

tur ir vesels pasākumu kopums, lai ar fīderi varētu ķert raudas uz metienu, cita barotava - raudai patīk mutulis, viegli āķi un ēsma, lai kumoss maksimāli ilgi planē virs grunts, jo tieši tad arī ir raudu cope, kaprīzai raudai reizēm uz grunts guļoša ēsma nepatīk, pavadas garums jāpiemeklē, tas var būt no 30-40 cm līdz pat 1-1,5 metriem, pašā copes procesā svarīgi ir maksimāla jūtība, tātad pītā aukla un vis svarīgākā fāze ir pirmās 15-25 sekundes pēc iemetiena, kad arī vis biežāk ir raudas cope, kas var izpauzties kā viegls trrr pa spicīti, ja to neievēro vai gaida kārtīgu copi, tad var sēdēt ilgi :))), bieži vien viss kumoss ir tikai 1 baltais tārps, pietam reizēm ir svarīgi kā tu viņu uzspraud, tikai aiz gala var būt daudz tukšu copju, uzliekot zeķītē tukšās copes pazūd :))) ja skatās no copes kā sporta puses, tad tīra raudu cope ir ļooooti interesants un sarežģīts pasākums, runa iet par normālām raudām :), ikdienas copē večiem parasti nepietiek pacietības un gribēšanas meklēt atslēgu pie raudām, lai gan bieži vien viņu tur uz barības ir daudz, mēs tikai viņas nemākam\negribam paņemt :), es pats vēl tikai mācos ar fīderi ķert raudas, jo ne vienmēr tas izdodās tā kā gribētos :)

Atbildēts: 12.jūlijs 2016, 10:09 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Ja runā par raudām, man arī gribas kaut ko ierakstīt:)
Es pie barības pielieku nedaudz sezama sēklas un krāsainās kokosriekstu skaidiņas. Kad barība brūk kopā un veļas ārā no barotavas, šie krikumi atbrīvojas un ceļas augšā. Raudu pievelk ļoti labi. Arī mazas putuplastas bumbiņas uz āķa neļauj tam pasīvi gulēt uz grunts... kaut čakars liels, kamēr sabalansē :)
12.07.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager