Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā jurisQWERz

Sveiks,

Ar čomu šogad sākām starp foreļu copi nodarboties ar fīderi. Visādi mums ir gājis, bet šonakt bija fenomens.

Parasti mēs gājām ar fīderi uz ezeru pēc darba līdz tumsai. Gājām uz brekšiem bet pārsvarā ķērām mazas raudiņas un ruduļus... Šad tad gadījies pa kādam ko varētu nosaukt par breksīti (pliču nevienā Smiltenes apkārtnes ezerā nav...). Visu laiku domājām nu kā tas ir, ka Grabovskis aizbrauc uz pāris stundiņām copēt un velk brekšus bet mēs nekā.

Nu tad izdomājām iet uz nakti uz ezeru Niedrājs. Abi meklējām gruntī vietas kur nav zāļu "nosēdumi" pavelkot barotavu pa grunti un velkot ārā skatoties. Abi copējām no vienas laipas. Man vieta bija tālāk (30-35m) un pa kreisi, viņam - tuvāk (20-25m) un palabi. Abi izmantojām vienu un to pašu barību. tad nu nakts pagāja tā, ka es vilku brekšus visu laiku, un čoms noķēra vienu ķīsi!!! Nu kā tas ir iespējams!?!?

Bet galvenais jautājums nav par to. Jautājums ir vai ezeros var iet brekšos piemēram vakarā pēc darba līdz tumsai, jo nākošā dienā darbs. Un kā tad izvēlēties vietu? Tavos raidījumos brekši tiek ķerti upē, bet Smiltenē Abula upē diezvai būs brekši :) - tapēc gribas uz ezeru...

Ar cieņu,

Juris

PS

Brekšu cope sākās ap 2:30 un ilga līdz 5:00.

ja ezerā brekši ir, tad viņus noķert var, jūsu puses ezeros nekādu lielo monstru nav, jo nav jau arī lielu ezeru :), bet tāpat pa kādam kilo -pusotra -divniekam kaut kur var izsēdēt :) copē gadās visādi, ir arī mums ar paziņām bijis, ka viss ir vienāds,stāvam blakus, tāpus ņemam no vienas bun'dzas, vienam ķerās, bet otram nē :))) jūsu gadījumā es tomēr ieteiktu nemētāties ar haotisku vietu izvēli, ja gribat ezerā ķert brekšus regulāri, tad galvenais ir regulāri barot vienu vietu un radināt zivis (breksis, līnis) pie tās vietas un barošanas laika, ja atradāt vietu, kur brekši trāpās, tad vai nu ielieciet tajā vietā boju(pudeli ar svaru) vai vēl labāk, lai nepiesaistītu lieku uzmanību vietai :), vienkārši uz mietiņiem piefiksējiet iemetiena attālumu, paņemiet precīzu orientieri pretējā krastā (tumsā to izdarīt ir pagrūti :) ), lai vienmēr copētu maksimāli precīzi vienā vietā, tad arī viss notiksies daudz biežāk :))) ezeros, ūdenskrātuvēs zivi ir vieglāk "piesiet" vietai, ir pagrūti vai neiespējami piespiest zivi ieiet tur, kur viņas takas neved :)), bet ja ir atrasta vieta, kur brekši ganās un copējat daudz maz bieži, tad zivīti tur piesiet var, ja ne piesiet, tad vismaz panākt, ka viņa regulāri tur iepeld pārbaudīt vai nav svaiga porcija barības iedota :) tas, ka tu metot tālāk ķēri, bet čoms pa krastu neķēra mani nemaz neizbrīna, tur var tikai teikt, veči ! taustiet dibenu :)) un mēriet dziļumu, meklējiet izmaiņas, ļoti pieļauju, ka tu meti jau "brekšu" dziļumā, bet čoms meta vēl seklākās vietās, kur breksis tagad, tuvāk rudenim, nemaz vairs neieklīst

Atbildēts: 29.augusts 2016, 09:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager