Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā valdis1

Sveiks.

Neiznāk tomēr piešauties un saprast kur barot un pie kā "palikt".

Vieta daugavā.

ar dziļumiem: kants kas nav kraujas tipa, bet 100m no krasta kants beidzas ar dziļumu +/-10m un tad ļoti lēni slīdz līdz 12m.

Kas sajauc galvu.Tuvumā nav kādu plauktu vai citu interesantu vietu kas piesaista un atvieglo ticību vietai. Kā iet no m 2 tā līdz šiem 10 metriem taisna kants.

Kur ir jautājums. Līdz šim barojām uz kants ap 5-6m kas ir no krasta 40-50 metrus tālu.

Zivis ķērās, pārsvarā jau rīta pusē, un izmēros līdz 800gr. Pārsvarā breksis, plicis. Lielāks par 1.100kg nav bijis jau 12 reizes tai vietā copējot.

Pēc Jūsu pieredzes varbūt būtu jāmeklē zivs uz šiem 10m kur beidzas kants? Otrs varinats tuvāk jo zivis nāk uz krastu vakaros, rītos cik dzirdēts...

Ja runa ir kādēļ nemēģinu uz šiem 100m, tad ir mēģināts bet saprasts, ka komfortabli, un vienmēr u šiem 100m aizmest nevaru + vējš.

Pēdējais varinats ir meklēt citu vietu.

Atradu divus varinatus. Kur no krasta ir nevisai stāva kants līdz 6m, kur tālāk iet ļoti lēzena dziļuma maiņa

Un otrā vietā tas pats varinats tiki kants līdz 4 m.

Kādēļ nepamēģinu citu vietu? Jo tomēr līdzšinējā vietā ir intensīvi barots. Kā arī vieta ir daudz mierīgāka tākā cik jau zināms pie Daugavas ir sabūvēts ar mājām viss un to vietu ir ļoti maz. Plus tomēr mētāties pa vietām katru reizi paņem laiku, kas man nav ļoti daudz.

Pie visa beigās lasīju, kaut kur ka esi minējiska zivs iet dziļāk uz rudeni, vai tas jau ir sācīs kā arī kas ir zem vārda dziļāk, no 4m uz 6m? :)

Visi dziļumi sīki ir mērīti ar eholoti, kā arī attālumi ar spoles apgriezieniem.

Vieta Daugava. Barots 1:1 salmo breksis zeme.

Sanāca baigais palags, bet paldies jau iepriekš.

tad tu esi baigais monstrs, ja vari aizmest 100+ metrus ar fīderi ....., es toč nevaru, man pat tādu kātu nav :))), man makšķerējamie griesti ir kaut kur pie 70-75 metriem, ko noteikti nevar nosaukt par komfortablu makšķerēšanu :))), ok cope ir līdz metriem 50, ap 60+ jau ir baigais metiens :), bet nu katram savs :) redzi, tu jau pats arī atbildi uz savu jautājumu :), zivis tur, kur copējat, nestāv un nestājas, bet gan tikai pienāk kādā noteiktā brīdī, kad viņām ir rīta barošanās gājiens, vietās, kur tu tiec līdz viņu stāvvietām vai vietām, kur viņas var piesiet, breksi var ķert visu dienu, protams ar aktivitātes uzplūdiem rītos, bet tomēr var ķert visu dienu, tāpēc mans padoms būtu mainīt vietu, pietam nu jau breksis noteikti ir "noripojis" no seklumiem ja es netiktu klāt kants apakšējai malai un pa vidu nav nekādu "plauktu", tad vis ticamāk izvēlētos pirmo no divām iespējamajām vietām, kur no metriem 6 sākās kaut kāds lēzenums, domāju, ka tur zivis varētu turēties arī ziemā, jo paši lielie dziļumi ne vienmēr ir labākās brekšu vietas, bieži vien viņi ganās tieši pa šādiem 6-8-10 metriem lielāku dziļumu tuvumā spoles var mainīties un attiecīgi zaudē precizitāti, tāpēc mans ieteikums ir iesiet 2-3 metrīgu striķi starp diviem vismaz pus metru gariem dzelzs mietiņiem, tos iedur zemē , uz viena uzliec barotavu un smuki pa 2 metri uztin precīzu attālumu :), tā dara visi sportisti un ir ļoti ok, ātri un vienmēr droši, var salikt visas makšķeres ar cm precizitāti :), tādi meitiņi ar uztītu striķi arī vietu daudz makšķersomā neaizņem :)

Atbildēts: 29.augusts 2016, 16:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager