Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā JOHNNYR

Sveiks Normund! Gribu nedaudz pakomentēt tavu Makšķerēšanas noslēpumi (15.10.2016.) sižetu un dzirdēt tavas domas! Ļoti patika tavs attāluma mērīšanas paņēmiens, noteikti iepraktizēšu! :) Tātad par pavadiņas garumu, pēc savas pieredzes saku ka Daugavā vairāk noder tieši īsa pavada(10-20cm), jo tā atrodas tuvāk barotavai un zivij ir vieglāk pamanīt ēsmu + metienā mazāk pinas + pieķērusies zivs pati ceļ barotavu pāri kantij un ir mazāk zacepu. Redzēju ka šajā reizē izmantojāt tumšu barību. Iesaku pamēģināt tieši pretēji - ļoti gaišu barību, jo ķerot Daugavā tu pārsvarā ķer dziļumā, zivs tur jūtas droši un labāk atsaucas uz gaišu barību. Pilnībā piekrītu tavam viedoklim - ja cope ir vāja, noteikti dod vēl barību, Daugavā nekad nebūs par daudz, jo apakšā ir daudz smalko brekšu kas to ātri notīra. Par ēsmu - nu ļoti jau reti lielais breksis grib to balto tārpu, domāju ka vairāk aktuāla būs slieka un zvaigznīšu tipa makaroni, kas starpHES`u posmos ir 100 % vislabākā ēsma. Par vietas izvēli - dažkārt var rasties viedoklis ka HESu ūdenskrātuvēs un citās dziļās vietās nav lielo brekšu, taču tā gluži nav, lielais breksis pārsvarā stāv pusūdenī un lai to piesaistītu vajadzīga ilgtermiņa iebarošana, tāpēc iesku tev pamēģināt ķert citās vietās kur dziļums svārstās 3-6m robežās(Aizkraukle-Jaunjelgava, Ķegums-Ciemupe, Pļaviņas-Gostiņi) un lielais breksis ātrāk atsauksies uz iebarojamo! Par auklu, manuprāt, ķerot Daugavā, fīderim labāk izmantot 0.35 - 0.40mm monofīlo auklu, jo pārsvarā visur grunti klāj gliemeži un pītajai auklai tās ir ātras beigas - pēc katras copes jānoņem 5-10m nost. Paldies par taviem copes video un tavu vienmēr pozitīvo attieksmi!

Paldies ! noteikti nestrīdēšos, jo jūtu, ka mēs copējam pilnīgi dažādiem piegājieniem :) un katram ir pietiekoši liela pieredze :), par Daugavu man viedoklis tikai veidojas, jo neesmu un nešanāk tur copēt tik daudz kā gribētos, bet... kopumā breksi ķeru gana daudz :) mana lielākā problēma Daugavas copē ir tā, ka nevaru atļauties (laika ziņā) vienu vietu barot pat ne 2-3 dienas pēc kārtas, arī brekšu uzturēšanās vietas īsti nezinu, kad kāds uzaicina uz kādu vietu, tad tur darot visu pēc savas mācēšanas un saprašanas parasti kaut kas sanāk :)), bet... lielu Daugavas breksi pat īsti neesmu jutis galā :))), cik runāju ar večiem, kuri sēž ar gruntenēm\fīderiem, tad brekši virs 2-2,5 kg uz makšķeres esot ļoti reti viesi, savukārt tīklos tādu 3-5+ kg esot ļooooti daudz, ļoti gribētu atkost to breksi, bet pagaidām vienkārši nav laika tam veltīt vismaz mēnesi :), ja ne sezonu vai visu dzīvi :))) man ir plānos nākamsezon vairāk papētīt Daugavas daļu ap Līvāniem -Daugavpili-Krāslavu, tur večiem lomos lielie brekši esot biežāk...., upe tomēr dabīgāka un mazāk sačakarēta ar HESiem :) Bet...., ja nu tu sadomā, ka es varētu tev sastādīt kompāniju un kopā pasēdēt kaut kur Daugavā uz smukiem brekšiem, tad.... dod ziņu un es būšu klāt :))), kas kas, bet breksis mani vienaldzīgu neatstāj :)

Atbildēts: 25.oktobris 2016, 11:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies par atbildi! Uz nākamo sezonu pacentīšos tev parādīt lielo Daugavas breksi! :)
25.10.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager