Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Linksss

Sveiks!

Vakardien kārtējo reizi sapratu, ka es nemāku makšķerēt : )). Jau kuro reizi es aplaužos ar fīderi lielākā straumē, un ko es tur daru nepareizi es nesaprotu. Bijām copēt Ventā ar fīderiem un viens čalis ar grunteni. Rezultātā gruntene ielika fīderim, jeb (10pret 12) gruntenes labā. Barībā jaucu sensas fīderis+ salmo vimba+ melnzeme+motilis . Barība sanāca smaga un mitra.Barību mēģināju barotavā gan stiprāk spiest, gan vājāk. Sākumā copi neredzēju, tad nomainīju pavadas garumu uz 1,5m un kaut kas sāka notikt. Fīdera sistēma man bija ar trubiņu. Barotava metāla sietiņš apaļa 100g. Uz āķa liku motilias+baltais.Klipsējos.Nu visu kā grāmatā : ), fikt....... .

Pagājušogadu šitā notiekās arī man Emajogi Igaunijā, kur arī liela straume un man pa kāju. Barotavas tur arī izmantoju tās pašas . Vai ir problēma barotavā, kaut ko Tu vienā raidījumā par Emajogi stāstiji, ka tās sietiņa barotavas straumē neder.

nu priekš Emajogi 100 gramu barotava bieži vien ir krietni pa mazu :), bet tas gan vairāk no vietas atkarīgs, kad daudz sīkzivju, tad ir reizes, ka sietiņa barotavas sasauc vairāk sīkzivju, bet to var regulēt arī ar barības mitrumu, tā, ka meklēt vainu tikai barotavas veidā nevajadzētu.... par visu ko raksti par Ventas copi man ir pāris jautājumi, melnzemi tiešām liki vai normālu zemi, melnzeme ir viegla un nelīp, ātri izskalojas un aiziet pa struami, jo ir smalka,tai līdzi aiziet arī zivis, parasta lauka zeme ir smagāka, lipīgāka un izbirstot no barotavas tur pat arī paliek, tā velk zivis pie barotavas\āķa, tas varētu būt izskaidrojums arī tam, ka tev zivis parādījās tikai ar super garu pavadu, kura plivinās hvz kur.... otrs, vai gruntene un fīderis bija vienā attālumā, vienā straumē, vienā sēkli\bedrītē? vimba un vispār zivis ir jāķer tur, kur viņas ir... un piespiest zivi stāvēt tur, kur viņai nepatīk nevar, var uz īsu brīdi viņu tur ievilināt, bet tad zivis tik un tā aizies uz turieni, kur viņām patīk... tavā Ventas gadījumā var būt tā, ka baroji kaut kādu straumes atstraumes malu, bet zivis bija straumē katrā gadījumā es vairāk velku uz nepareizu vietas izvēli vai nepareizu barības sagatavošanu Barības sagatavošanu var iemācīties :), bet vietas, attāluma izvēle... ir jājūt, ir jālasa upes straumes, ir jāpatausta ar lielo svinu grunts un .... ieteicams copēt ar 2 kātiem katru liekot citā distancē, tas palīdzēs ātrāk saprast kur kādas zivis ir :)

Atbildēts: 3.aprīlis 2017, 12:06 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Ok.Jimbo paldies. Vo šitais arī bija pie vainas.
04.04.17
 
Cik ilgas pauzes starp parmetieniem? Mans ieteikums, jo stipraka straume, jo intensivak vajag stradat. Vismaz vimbai noteikti parmetiens velakais pec sekundem 100. Varbut kadas 10 min bus bez copem, bet pec tam viss notiksies. Baribas saspiesanu regule pec copejamas intensitates, bet baribai noteikti ir jabut smagai.
03.04.17
 
Mana pieredze ir tāda,ka gruntene(tāda,kā to taisu es) vienmēr vinnē fīderi!....vismaz upē!
03.04.17
 
Zeme bija parastā no kurmju rakuma. Es domāju, ka man barība bija nedaudz pārmitrināta, jo saspiežot gan bumbā, gan barotavā tā veidoja klimpu. Attālumi tika mainīti. Bet mani pārsteidza tas, ka sīkā zivs negrabināja, jo motili un balto apēst grib katra sevis cienoša zivs.
03.04.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager