Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā elmolo

Laba diena! Vēlos jautāt Jums divas lietas. Pirmais jāutājums saistās ar breksīša piebarošanu. Ir dzirdēts, ka , ja dažas dienas līdz pat nedēļai regulāri piebaro vienu vietu, tad tur var ļoti veiksmīgi ķert skaistas zivtiņas. Saprotu to, ka jāpiebaro vieta, kur zivīm jau tāpat patīk uzturēties.

Jautājums šāds: ja esmu nolēmis piebarot trīs dienas pirms paredzētas copes, tad cik bieži būtu vēlams to darīt lai noturētu tur zivis un savukārt lai nesagāztu tur barību par daudz, domāju reizi diennaktī, divas vai vēl biežāk, un apmēram kāds būtu tas optimālais barības daudzums?

Un otrkārt vēlos jums jautāt, kas ir padpasoks, kā to pareizi ieregulēt un kādos apstākļos to ir vēlams pielietot?

Paldies!

1. ideāli ir, ja tu vari kaut reizi divās dienās kādā vietā, kur breksis mēdz turēties vai ienākt regulāri, iebērt pa kādai porcijai barības, kaut pavisam vienkāršas (graudi, kombikorms, auzu pārslu\kukurūzas u.t.t. maisījums), tad brekši pierod un turas tur tuvumā visu sezonu, man viens paziņa tā pie savas laipas Lielupē tur "piemājas" brekšu baru, viņš vai kāds no radiem katru dienu iemet tajā vietā 5-7 barības bumbas (vidēja greifrūta lieluma)un brekši tur viņam turās no marta beigām līdz oktobra beigām :)) līdzīgi dara copmaņi daudzos ezeros, galvenais ir daudz maz regulāri pabarot un tad viss notiksies tavā gadījumā ir biki savādāk, lai gan domāju, ka visam vajadzētu nostrādāt labi, galvenais, lai breksis tur tuvumā būtu :), vietas iebarošanai pietiek ar 5-7 lielām barības bumbām dienā, es ieteiktu tomēr barību (vienalga ar ko barosi) sajaukt ar zemi vismaz 1\1, labāk 1\2, lai breksim tur ir iemesls parakties, pameklēt garšīgumus , ja esi tur pat tuvumā, tad vari arī rīta un vakara barojumu uztaisīt, ideāli, ja vari barībā ielikt kaut nedaudz to uz ko taisies ķert, tad brekši jau pieradīs un gaidīs :), bet var arī barot ar pavisam vienkāršām lietām, tas jau būs vairāk kā nekas :) man pagājušajā gadā sanāca divas filmēšanas dienas pēc kārtās vienā vietā, filmēju gan Latvijas, gan Krievijas raidījumus, pirmā dienā brekšuki bija, bet kādi 7-8 kopā ar pličiem un raudām, otrā dienā, tajā pašā vietā jau bija praktiski tikai brekšuki, vajadzēja vien 3 starta bumbas uz puiki sāka ļoti aktīvi ēst, jo pa nakti bija savākušies dikti daudz tur :), ne vienmēr barojums nostrādā tik ātri, bet ir kad nostrādā :) 2. podpasoks ir tā saucamais kontrolsvariņš, skrotīte 0,2-0,4 grami smaga, kuru liekam tieši virs pavadiņas, tās uzdevums precīzi parādīt dziļumu, parādīt mazākās copītes, šādus kontrolsvariņus parasti izmantojam praktiski visās pludiņmakšķeres montāžās, izņemot klasisko upes\vimbu montāžu, kad pluds ir izsvarots ar 1 lielu svinu, kuru "piedzenam " pie pludiņa iegrimes, parasti kontrolsvariņš ir 10-15-20-40 cm zem pamat sviniem, lai zivs var mierīgi apskatīt un apēst kumosu, nesajūtot lielos svinus

Atbildēts: 25.aprīlis 2017, 10:30 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Laikam jau vajadzēja sākt ar jautājumu par to, kura tad būtu piemērotākā sistēma brekša ķeršanai stāvošā ūdenī 1.5-2m dziļumā.
27.04.17
 
tā ir klasikā upes sistēma ar kuru stāvošā ūdenī var ja nu uz karpām tikai sēdēt, uz citām zivīm tomēr prasās to makšķeri biki pārtaisīt :)
ja ir tevis aprakstītā sistēma, tad tur vietas kontrolsvariņam nav, precīzāk sakot viņš tur var būt, bet savas funkcijas nepildīs
26.04.17
 
Ko tad ? Paldies.
26.04.17
 
Visupirms paldies izskaidrijošu atbildi. Ar piebarošanu man viss ir skaids, taču nedaudz mulsina tas mazais kontrolsvariņš. Cik saprotu, tad to liek uz pamatauklas zem lielajiem svariem bet ja izmanto vienu slīdošu svinu un tas slīdz līdz griezulītim kur ir piesieta pavadiņa,
26.04.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager