Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā rambo

Sveiks meistar,runa iet par brekšiem.

Saklausījos no večiem ka puikas iepeldējuši mazajā upītē nārstot,es piekdienas vakaru sakrāmēju mašīnā loriņus un uz upi prom.Sataisīju barību,0,5kg Dragons breksi,1kg salmo līnis,karūsa,1kg kukurūzas putraimi,un vēl pielēju kādus gramus 100.brekaša melasi,un protams baltie,un sliekas piegriezu,zeme 3kg.

Iebaroju sēžu ar diviem kātiem katram sava ēsma.Mani pat izbrīnija kāpēc mazie pat neķērās,pēc kādām divām stundām zāles otrā krasta pusē sāk kustēties vis mudž plakšķinās pa ūdes virsu redzēju baisās spuras.Iestājoties tumsai aktivitāte bijas lielāka,sapratu puikas dara savu darāmo.

Tā aŗī visu nakti nosēdēju,bija kautkādas copītes,bet mājās dabuju braukt bez zivīm.

Bat jautājums man tev tāds cik ilgi tie puikas darīsies es domāju dienas vai nedēļas,un kur viņi paliek peld uz lielo upi un ezeru.Esmu taka dzirdējis ka puiki pēs sava darāmā itkā sargā savus ikrus.

pirmkārt par barību - kukurūzas putraimi tur bija lieki :))) es arī aplauzos svētdien, aizlikos uz igauņu zemi, bet tieši tas pats, pa zālēm dod vaļā kā traki, bet... es ķēru mazus plicīšus un tikai 2 plaukstas izmēra brekšu bērnus pa visu rīta cēlienu :) puiki var ņemties dienas 3. bet var arī visas 5, jo viņiem, tāpat kā cilvēkiem :))), visi vienlaicīgi beigt nevar :), citi jau ir beiguši, kad citiem tik sāk nākt doma, ka nu vajadzētu :))), bet tusē visi kopā, vieni darās, citi "svecīti tur", ir bijis, ka piemetot tur ēsmu kāds paķer, bet tas vairāk tāds gadījums nevis sistēma nu nedēļas divas-trīs brekši pēc tam maisās pa to rajonu, kur nārstoja, vai viņi sargā ikrus vai vienkārši seklumā barojas un atpūšas nepateikšu, bet būt viņi tur ir, pēc tam palēnām aiziet atpakaļ uz ierastajām vietām, nārsta laiks no gada uz gadu atšķiras, bet man sāk likties, ka brekši veiksmīgi pielāgojas klimata izmaiņām un ir sākuši nārstot agrāk kā teiksim gadus 10-15 atpakaļ, bet..... iespējams, ka tie ir tikai mani gļuki :))) un vienkārši man laiks ir sācis skriet daudz ātrāk :)

Atbildēts: 24.maijs 2017, 08:48 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nu tad braukšu brīvdienās lūkoties cik tālu puiki ir tikuši ar savu dipadu,dapadu.
24.05.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager