Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Jaanis93

Sveiks Normund.

Man ir jautājums ar ko atšķiras itāļu bolonēzes sistēma ar veselu svinu vērteni no parastās ar vienu pamata svinu un podpasokiem un vair kādas priekšrocības svinu krellēm ? Vienkārši paskatījos daudz video diemžēl lielāka daļa bija poļu valoda :D un itāļu ar mokām kaut to sapratu. Meklēju krievu forumos tur arī nekā īpaša.

Es sapratu tikai to ka ēsma krīt dabiskāk un kaprīza zivs uz to var reaģēt labāk. Pats mēģināju uzsiet beidzās bēdīgi :D pāris iemetieni un piņķerējos upes krastā. Skatoties kā itāļi dragā ārā sapal puikus un brekšukus až nagi niez. Gribās jau dikti iemācīties.

itāļiem ir savs copes stils, angļiem cits, frančiem cits :))), galvenais jau ir rezultāts :) savulaik, 2000.gadu sākumā, arī es biju aktīvi iesaistīts krievu\ukraiņu bolonēzes stila izstrādē :), jo tajā laikā mēs uz "bijušo savienību " bijām vien kādi 3-5 šī copes stila aktīvi attīstītāji un es biju viens no aktīvākajiem rakstītājiem :), biju pirmais, kurš Ukrainā "ienesa" bolonēzi caur sportu un žurnāliem, bet... tas bija pasen :)))) Mums ierastā bolonēzes sistēma - koncentrēti svini - podpasoks vai viens liels svins ir daudz ātrāka par itāļu sistēmu, savukārt itāļu sistēma labāk lasa retās vai ļoti kaprīzās zivis, pietam ... lielākā daļa filmēto materiālu top filmējot sportistus un tur ir pavisam cita pieeja, ikdienas copē pluda daļēja vai pilnīga noenkurošana bieži vien ir rezultatīvāka par ātro pludināšanu, sportā uz grunts drīkst būt tikai 10% no kopējā svara paskaties arī uz pludiņu izmēriem ar kādiem pārsvarā tur copē, 3-5-6 grami pārsvarā, ar tādiem pludiem, kad zivis ir kaprīzas, var ļoti labi spēlēties ar izsvarojumu, savukārt pie mums vis biežāk pludināšanai tiek izmantoti pludiņi 5-8-10+ grami, tā ir pavisam cita filozofija, jo teiksim 8 gramu pludiņš , izsvarots ar vienu olīvi, un 70-100+ cm pavadiņu ēsmu pasniedz pavisam savādāk kā to dara 3-5 gramu pludiņš, kuram izsvarojums ir sadalīts vismaz 5 daļās esmu mēģinājis, treniņos, ķert arī Itālijas, Čehijas un Horvātijas ūdeņos ar mums pierasto sistēmu un tā strādā arī tur, reizēm pat ļoti labi strādā, tikai tad to jācenšas pielāgot sporta prasībām :) bieži vien mēs labas lietas, padomus u.t.t. meklējam tālumā, bet izrādās, ka tās ir tepat blakus :)))

Atbildēts: 11.septembris 2017, 10:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager