Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā badapiicka

Sveiks!

Es ķeru pilsētas robežās(Daugava pie Daugavpils, protams) lielākoties 20-35 5000. spoles apgriezienu distancē no krasta. Vienā tādā copes reizē šosestdien viens copmanis apstāstīja tādu lietu- tādā distancē neko jēdzīgu nevarot dabūt, izņemot raudeles, pličus un retu negadījuma breksi. Viņš ķerot tālā distancē pāri par 60 metriem, kur nežēlīga straume un labākā cope esot ne rītā-vakarā, bet gan laikā ap 14.00~15.00, tur/tā regulāri dabūjot brekšus 2~2.5kg svarā. Barošanā nekā īpaša- barība+zeme, uz āķa baltais+slieka. Ko tu domā par šādu teoriju? Ko rāda tava prakse par šādiem ekstrēmiem variantiem?

Manas domas- es pamēģināju aizmest tos 60metrus(nu nez, 120g barotavu tālāk mest nekomfortabli jūtās- metu ar volžanka atlant 4.2 180tests)- barotavu lidina pa grunti tā, ka uhh, +sanāk baigais rādiuss- jo barotavu aiznes kapitāli un ar manu auklu nosedzas vairāki blakus sektori- ja kāds atnāk copēt, tad man tāda copēšana jāpārtrauc. Turklāt, barotava vienalga beigās atdursies tais pašos 20~30metros no krasta, tikai tālu vienā malā- tātad cope notiek pirmajās 5-10 sekundēs, kamēr barotava vēl bizo prom pa grunti no tiem 60 metriem?...

Otra lieta- saprotu, ka liels breksis=spēcīgs breksis, bet vai lielie turēsies tādā ellīgā straumē un pardon, aizsegā gaidīs kamēr mana barotava viņiem skries garām, lai dzītos pēc āķa? Jeb tas ir uz tā rēķina, ka lielie ap to siltāko dienas laiku rudenī taisa "iznācienu" tādās vietās? Neesmu bijis Emajogi- bet cik skatījos raidījumus, tur arī lielā straume un lielie brekši?

Atvainojos, gari sanāca, bet paldies par pacietību un pīckotāju skološanu :)

tā kā šogad es arī sāku pastiprināti interesēties par Daugavas brekšiem tajā rajonā, tad ar 100% pārliecību varu teikt, ka tava paziņas teiktajā ir gana daudz patiesības, protams, ka viss atkarīgs no vietām, jo Daugava jūsu pusē ir ļoti mainīga , sēkļi mijās ar dziļumiem, smilšaini "tuksneši" ātri vien pārtop par akmeņu laukiem un katrā vietā ir nedaudz citas zivju uzturēšanās vietas, kuras vēl mainās atkarībā no ūdens līmeņa, kurš šogad lēkā ne pa jokam :) viens ir skaidrs, ka 120 gramu barotava veiksmīgai brekšošanai jūsu pusē bieži vien ir stipri pa mazu :), pie zemāka līmeņa ir ok, bet tagad vēl stipri jāpaskatās kur mest arī 150-180 gramu barotavas :))) kāts tev ļauj izmantot arī 200 gramu barotavas, tāpēc, ja gribi breksi, tad ķer to tur, kur viņš uzturs :), nav jau tā, ka tur upes vidū , pie grunts, ir tāda mega straume, tur ir gan akmeņi, gan sērēs, gan bedrītes un tādās vietās zivis jūtas pavisam droši tici vai nē, bet ne breksi, ne Daugava nepielāgosies tev un tavām vēlmēm :))), ja gribēsi tikt pie laba loma, tad nāksies tomēr tev spēlēt pēc viņu noteikumiem, tas nozīmē, ka nāksies labāk iepazīt upi, vai nu pielāgot rīkus tā, lai tiec breksim klāt upes vidū vai nu meklēt vietas, kur brekšu stāvvietas ir tuvāk krastam, bet... tādas vietas var būt arī 10-20 km attālumā, jo ja vasarā zivis ganās pa visu upi, tad tuvāk ziemai tās vācās ziemošanas vietās, tātad dziļumu tuvumos un tādu vietu nav nemaz tik daudz

Atbildēts: 28.septembris 2017, 09:39 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Protama lieta, ka neviens man nepielāgosies ;))) Meklēsim, cīnīsimies :) Paldies par atbildi!
28.09.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager