Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā KristapsT

Sveiks Normund veletos uzzinat no tavas puses par sadam lietam sakot ar pito auklu, feeder, un pludin makskeresanu. Tatad saksu ar pito auklu. Tatad pec tava prata vai tas ir normali ka pitai auklai pec pirmajam 2 copes reizem iet nost orgilala krasa piemeram kosi orenza nomaina uz baltu krasu saja gadijuma sufix master pro ar 4 pinumiem, un varbut vari ieteikt kadu labu pitas auklas firmu kam krasa tik atri nenodilst un kalpo maksimali ilgi. Kats man ir carbon materials akara firma un spole shimano catana 4000 fc. Un feeder tagad bus. Kadu pito auklu un firmu labak izmantot lai vina butu pietiekami laba prieks taliem metieniem vismaz 50-70 metri iemetiena attalums un kada materiala katu labak tam izmantot. Un pludin makskeresana. Tiko pasu jaunako raidijumu noskatijos 29. julija., un cik liela slodza iz zivi iztur tadi kati ka specialie pludin kati ar rinkiem un bez rinkiem ka ari match kati uz pludina ja ker un kas no viniem visiem trijiem butu pats labakais. Ceru ka seit spesi atbildet uz siem jautajumiem

uhhhh :))) 1. tas, ka pītajai auklai nedaudz nāk nost krāsa ir normāli, pat dārgām auklām, kad tinot to pirmo reizi uz spoles turi to starp pirkstiem, nedaudz nāk nost krāsa, BET ja aukla pēc 2 copes reizēm pilnīgi zaudē savu krāsu, tas gan nav īsti normāli, protams, ka auklas izturību tas īpaši nemaina, bet... patīkami tas nav, piekrītu :). Pats fīderim lietoju Salmo un Feeder Concept pītās auklas un ne ar krāsas noturību, ne izturību problēmu nav bijis gadiem 2. tava kāta materiālam ir maz kā kopīga ar iemtienu, lomu vai ko citu, kāti vispār ir vai nu stiklašķiedras (paši lētākie), vai kompozītmateriālu (nākošie aiz stiklašķiedras, arī nav dārgi) un tālāk jau aiziet grafīta kāti, kuri atšķirās no grafīta "proves", jo augstākas proves grafīts, jo kāts ir vieglāks, tievāks, attiecīgi arī dārgāks :))), bet tad kāti paliek ar aizvien šaurāku specializāciju. Vis populārākie ir vidējās klases grafīta kāti, kuri i maksā loģiski i piedod daudzas copmaņu kļūdas un kuriem ir biki plašāks pielietojums. Izvēloties kātu galvenais ir saprast kādiem mērķiem tu kātu pērc, tātad kāta tests, jeb maksimālā pieļaujamā slodze, fīderiem tas ir barotavs svars, makšķerēs pludiņā un visas montāžas svars, spiningos mānekļa svars, tālāk nāk kātu garumi, akcija, furnitūra u.t.t. 3. lai izdarītu ar fīderi 50-70 m iemetienus vajag sabalansēt visu, i mātam jābūt attiecīgi jaudīgam, i spolei pietiekoši lielai un jaudīgai i auklai pietiekoši tievai, tavā gadījumā runa varētu iet par pīto auklu ap 0,14mm diametrā, tad varēsi mest arī bez šoklīdera 4. kātus nemēra slodzē uz zivi :), viss ir atkarīgs no paša makšķernieka, bet ir aptuvens optimālais zivju izmērs, kuru ar vienu vai otru makšķeri ir daudz maz ērti ķert, teiksi bezriņķu makšķeres perfekti strādās uz zivīm līdz kilogramiem 3 (breksis), bet karpās un līņos jau ar 2 kg zivs skrējiena apturēšanu var būt problēmas, savukārt 4-5 m bolonēzes ir zivīm līdz kilogramiem 5-6, garās bolonēzes,6-7m, zivīm līdz +-3 kg, mačkāti, atkarībā no testa, var labi izstrādāt arī ar 7-10 kg zivi, bet nu daudz maz loģiski ar tiem ir ķert zivis līdz kādiem 5-6 -8 kg. ko izvēlēties tev.... nu tev vajag saprast kur un ko tad tu pamatā ķersi :), protams ir tāds daudz maz universāls pludiņa kāts, tā ir bolonēze 5 m gara ar testu līdz gramiem 25-30, bet... :))))

Atbildēts: 2.augusts 2018, 11:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager