Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Girtuks

Labs vakars! Ir šādi tādi neskaidri jautājumi )).

1. Vieta Lielupe- mērķis, protams ka breksis. Dziļums apmēram 6-7m. Problēma- kāds tīra nost āķus, pat kukurūzu nodrupina ar pāris spices signāliem, kārtīgs ņēmiens neseko. Plicis apakšā diezgan biezā slāni visādos mēros un arī breksis tusē apkārt. Mainiju āķus līdz 12nr. No mazajiem nevarēja atkauties, uzliku nr8 palika labāk. Kā tādos gadījumos rīkoties ar pavadiņu? Jāīsina vai tieši otrādi jāgarina? Vēlāk paņēma viens kārtīgs breks bet tomēr ļoti kūtri, vēlāk klusums. Kā šādos gadījumos rīkoties zinot kad lielais ir tur apakšā, bet liek veto?

2. Par makaronu- vai var likt klāt ēsmas makaronam gatavo sensas šķidro atraktoru? Un vai makarons jājauc klāt arī barībai? Malts koriandrs makaroniem? Jā-Nē un cik daudz?

3. Par grūbu un šķeltajiem zirņiem- Breksis un grūba? Savienojama lieta vai tomēr nē? No kaimiņiem Lietuviešiem noskatīju,ka šie barībai liek klāt šķeltos zirņus, vai ir bijusi saskare ar ko tādu, vai mūsu breksim tas nav aktuāli.

Visu labu vēlot!

1. skrubinātāji var būt arī vēži, to upē ir ļooooti daudz un viņi brīžiem ēd i makaronus i kukurūzu :), ja mazais plicis un raudiņa, tad ok, ar lielāku kumosu vai kumosa maiņu (teiksim lielāki slieku gabali) var viņus atbaidīt, plicim nav interesanti, ja barība netaisa duļķi, nekas neskalojas, to var panākt ar mitrināšanu un stiprāku saspiešanu, breksim savukārt tas netraucē, pavadas garums tādos gadījumos jāsamazina, breksi nāks pie barotavas nevis lasīs barību pa visu galdu, tātad ēsmai jābūt tuvāk barotavai, prncips tāds pats kā oknām ar spirālu barotavām un putrām, tur vispār pavadiņas ir pa 10-15 cm, es reizēm saīsinos līdz 30 cm, tas palīdz 2. makaronus, ja tās ir zvaigznītes, var arī saujiņu piebērt barībai, bet tiešām nedaudz, lielākus nevajag, makaronus un citas līdzīgas ēsmas - mīklas, grūbas var aromatizēt, var tās vienkārši iemērkt kādā saldā sīrupā pirms metiena, var tos turēt jau kādu laiku teiksim ķiploku sulā un slēgtā kastītē, no saldajiem der praktiski jebkurš šķidrais atraktors, bet nu sīrupveidīgie labāk pieķerās, teorētiski ilgāk turās, var mēķināt makaronus turēt šķidrumā, bet tad paši makaroni var sākt šķīst, ja nav pareizi izvārīti, koriandrā … gluži nē, no sausiem dabīgiem aromātiem makarons viegli atbrīvosies :)) 3. grūbu breksis ēd ne visur, ir kur ēd lapbrāt, bet ir vietas kur neēd vispār, tāpat kā makaronus :), es pats grūbas brekšiem nevāru, grūba man ir priekš raudas un karūsas, tur tā ir superēsma :), savukārt šķeltie zirņi kā barības piedeva ir ok, ja gribās ar to visu ņemties :), var vārīt zirņus līdz 3\4 gatavībai, tad tos caur sietu izdzīt un dabūt tādus zirņu putraimus, tos tad liek pie barības kā rupjāku frakciju, kā procesa palētinātāju, var, bet uzmanīgi, es to visu aizvietoju ar zemi :), 2 kg barības uz copes dienu nav daudz, bet ja pieliek 6 kg zemes, tad tas ir pilns 17 litru spainis un tas jau ir daudz :) un tur vairs neparasās nekas cits. Bet ja gribi paspēlēties ar rupjāku\lētāku frakciju barībai, tad paņem prosu, kukurūzas vai miežu putraimus, galu galā starp saujām sarīvētas auzu pārslas, BET atceries, ka tas viss nedrīkst būt vairāk par 1\3 no barības daudzuma, plus v'\el arī to, ka visas šīs piedevas ir sātīgas putras un var ļoti ātri pabarot zivīti :)

Atbildēts: 17.maijs 2019, 11:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager