Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā robijs111

Sveiks,Normund!

Esmu tīrs pludiņmakšķernieks, bet ļoti sagribējās paralēli pludam iemest un izmēģināt arī feeder makšķeri, jo ja ir vējš tad ar pludu vairs nav tāda bauda makšķerēt:) Šonedēļ Salmo interneta veikalā pasūtiju Sniper feeder 60 kātu. Tad nu lūk daaži jautājumi: 1) Cik esmu lasijis ,tad šāds kāts ir ļoti piemērots stāvošiem ūdeņiem(ezeriem, dīķiem), jo tur man tik sanāk makšķerēt.Vai tā ir? 2) Kādu barotavu vislabāk lietot stāvošiem ūdeņiem? (man ir nopirktas pagaidām spirāļ veida sieta barotavas.Vai tādas ir ,ok?) 3) Vai stāvošajā ūdenī pietiek ,ka es to barību sapildu spirālveida barotavā un iemetu un gaidu vai obligāti vajag taisīt vairākus iemetienus sākumā un mēģināt vienā vietā izskratīt to barību?Un kā notiek tā kratīšana? Tā kā es nekad to neesm darijis ,baidos cik precīzi man izdotos vienā punktā šadi sabarot.

1. jā, kāts ir paredzēts stāvošam vai lēni tekošam ūdenim 2.spirāles nav labākās barotavas klasiskajai fīdera copei, tās vairāk ir tādai pasīvākai sēdēšanai, bet copēt var arī ar tādām, fīderim tev vajadzētu groziņveida barotavas svarā 20-40-60 grami 3.vienmēr vajag uzklāt pamat galdu, tātad vismaz 5-7 barotavas, upē vieglāk, tur straume palīdz, stāvošā ūdenī, ja runājam par breksi-karpu-līni, vajag sākumā biki patrokšņot uzklājot lielāku galdu, pēc tam kādu brīdi būs klusums, var fīderi pārmest teiksim reizi minūtēs 5-7-10, pēc tam sanāks zivis un tad jau viņas tev diktēs copes ritmu :) bet barotavas gan nomaini :) un neslinko, pārmet makšķeri

Atbildēts: 20.maijs 2019, 13:03 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Mitrini barību savadak, lieto pareizas barotavas un ....nu vismaz vienu fidera filmu/raidijumu noskaties Yotube
21.05.19
 
ā, un stāvošā ūdenī varbūt maķenīt ilgāk jāpagaida- upē tomēr straume piepalīdz barībai skaloties laukā
21.05.19
 
es daru tā- uzmanīgi pietinu lieko(ja tāda ir) auklu, kāts uz leju un tad ar pāris asiem rāvieniem ar kātu augšup barotava ir iztukšota. Galda klāšanai ļoti spiest barotavā barību nevajag, citādi ar tām nogaidītajām nosacītajām desmit sekundēm pēc barotavas nogrimšanas var nepietikt un barība neizjuks tur, kur vajag. Ja vieta dziļāka, tad varbūt nedaudz stingrāk vajag saspiest(viegla baroptava tik fiksi tomer nenogrimst- lai neizjūk pa ceļam lejā), bet citādi es to izkratīšanu cenšos veikt diezgan asi, lai barība pēc iespējas mazāk izvazātos apkārt, bet paliktu punktā. Kaut kā tā. NG copes video var redzēt, kā vinš izkrata barotavas.
21.05.19
 
Paldies par atbildēm! Bet neatbilējāt kā tieši es to barotavu varu ātri izkratīt stāvošā ūdenī! Raustu maksķeri kaut kā??
21.05.19
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager