Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā onkyo

Sveiks, Normund!

Esi ievilcis mani fīdera azartā.....tagad jautājumu ir vairāk kā atbilžu.

Mēģināšu īsi aprakstīt neskaidrās/ precizējamās lietas:

1. Barības - ķerot, piemēram, ar 2-3 baltajiem, vai pievienot baltos tārpus, ja pievienot, tad kādos gadījumos?

2. Ēsmas - brekšu copē izmantot baltos, jeb lietderīgāk izmantot kombinētu ēsmu, baltais+kukurūza, baltais+motilis, utt? Pie kādas ūdens temperatūras pārej uz cita veida ēsmu (piem. motilis). Vai klasiskajā feeder izpratnē esi izmantojis boilas, jeb tās efektīvāk izmantot lietojot method feeder?

3. Pavadas - Ķeru upē ar minimālu straumi un izmantoju ~0.5m garu, 0.16mm biezu flurokarbona pavadu. Vai ir vērts pāriet uz cita diametra un cita garuma pavadu?

4. Iebarošana - iebaroju parasti 10-20 grādus zemāk pa straumi. Krievu foruma plašumos lasu, ka lietderīgāk izvēlēties vietu tā, lai iemetiens būtu 10-20 grādus augstāk pa straumi. Kādi komentāri?

5. Cope izmantojot divus kātus - upe ar pamata gultni un tuvāk krasta līnijai lēzenums, kas ir aptuveni 1.0m seklāks kā pamata gultne. Kur meklēt zivi pie šāda nosacījuma?

Liels paldies jau iepriekš ;)

1. vienmēr vajag zivij "pateikt priekšā" ko viņai ēst, tas ir iedot barībā nedaudz to uz ko ķeram, daudz nevajag, bet pa bikiņam vajag, jo mazākas zivis, jo uzmanīgāk tas jādara, teiksim mačos mēs bieži vien baltos dodam tikai sagrieztā veidā, lai neradītu konkurenci ēsmas baltajiem, arī zivis vairāk aktivizē svaigi sagriezti tārpi, tas pts ir ar sliekām, bet noteikti nebūs tā - vairāk tārpu barībā-labāks loms, visam jābūt ar mēru 2. ļoooti reti vai pat nekad neeju brekšos ar viena veida ēsmu, klasika manā gadījumā ir slieka,baltie un pinki, jā, reizēm pietiek tikai ar baltajiem vai pinkiem, bet ļoti bieži breksis, arī citas zivis grib, lai mēs ik pa laiciņam pamainam ēsmu, ar kaut ko jaunu pārsteidzam viņus, teiksim visu rītu strādāja 3 baltie un tad copes pazūd, tu uzliec 1 balto un 3 sarkanus pinkus un cope ir uzreiz, vai ķer uz tīru slieku\slieku gabaliņiem un rodas sajūta, ka zivis aizgāja, bet tu paņem un uzliec 1-2 baltos un 1 sliekas trešdaļu un breksim uzreiz tas liekas interesanti, copē visu laiku ir jāeksperimentē 3. protams, ka ir vērts, 0,16mm flurokarbona pavadas nav sliktas, bet 50 cm fīderim ir īsa pavada, pietam flurokarbons ir smags, tas ,mazāk plivinās straumē, reizēm tieši vajag, lai pavadiņa ilgāk paplivinās, ikdienas copē man pašam līdzi vienmēr ir pavadas no 0,12 līdz 0,18mm, pietam ar ļoti dažādiem āķiem, ne tikai izmēros, bet arī resnumā, jo reizi pa reizei mani iecienītie āķi,Owner RL 340 gatavās pavadiņas, straumē un rupjam breksim, ir pa tievu, āķis vienkārši paliecas vaļā vai sagriež brekša lūpu, tāpēc upei un labiem brekšiem (2+kg) lieku nalielus (10.-12.) bet resnus āķus, ikdienas copē pats lietoju 70-100 cm pavadas pamatā, retāk īsākas un pavisma reti garākas 4. viss ir atkarīgs no vietas un gultnes reljefa, ja viss daudz maz vienāds, tad izvēlos tādu metiena virzienu, lai būtu ērti turēt kātu, lai aiz muguras nekas netraucē iemetienam, pārējo izdarīs straume :), straume nostieps auklu jebkurā gadījumā, stāvošā ūdenī vairāk jāpiedomā pie pareizā leņķa spice\aukla, lai redzam mazākās copītes, upē tādā ziņā copēt ir vieglāk, straume visu sakārto :), katrā gadījumā pret straumi parasti nemetu gan :)

Atbildēts: 12.augusts 2019, 11:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager