Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Davisstra

Sveiks!

Kā pareizi atrast " brekšu vietas" attālumu tādā upē, kā Lielupe, ja nav pieejams deepers?

tikai ar grunts "taustīšanu", kantes, dziļumu un dažādu nelīdzenumu meklēšanu (velkot pa grunti marķera svinu, metot un skaitot grimšanas sekundes) un barojot vairākus punktus, līdz atradīsi kur tajā brīdī ir breksis, bet... tā nav garantija, ka viņš tur būs arī nākošā reizē :))), bet nu vasarā ir biki vieglāk, brekšuki pamatā ganās gar krasta kanti un biki zem tās, lai gan … ir vietas un brīži, kad viņi ir dziļumā.... , gatavas receptes nav, tikai eksperimenti, reizēm metot merķera svinu vai barotavu uz auklas ir gļotas, tātad kaut kur pa ceļam bija brekšu bars, citā reizē tu izvēlies 1-2 punktus, cītīgi baro tos pāris stundas , bet zivs neatnāk, noskaities, noņem klipsi un iež'vidzini kaut kur upē un … pirmā metienā piesakās smuks breksis :))), tā ka tikai eksperimenti

Atbildēts: 14.aprīlis 2020, 12:56 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Tas ir tāpat, kā ar ēsmām- vienmēr vēlams ņemt līdzi vairākas- šļiekas, baltos, grūbu... Var, protams, pilnīgas atpūtas rezīmā- iepidžina atsperes barotavu sev znāmā bedrē un tad pusstundu sauļojas, bet tā tad vairs nav fīderēšana))
Ja ir auto, tad var vizināties pa vairākām vietām un meklēt visfeināko, es ar vellapēdu parasti vienā dienā nosēžos viena vietā, ir gadījies parbraukt, bet reti. Ja apmētājamais gabals puslīdz vienāds, tad divi fīderi divos attālumos, teiksim, 30 un 50spoles apgriezieni. Cenšos, protams, atrast kādu "grabošu" posmu, bet ne vienmer trāpās- ir gadījies, ka tas "grabošais" ir izrādījies aktīvi gliemeži, kuri paris minūtēs ierij baltos un jau pirmajā iemetienā āķis pret gliemežvākiem kļūst truls)). Citu reizi kaut kas mīksti ķeras aiz svina- tātad zāles, cenšos ieklipsēties pirms tām, lai nav jāizvada zivs cauri zālēm. Ir, protams, gadījumi, kad turas stabili labs laiks un žuve ilgāku sprīdi uzturas vienviet, tad var paredzami ķert(man vēl nav tā sanācis)). Bet parasti ir tā, kā Normunds saka- visu laiku jāmeklē, jāmēģina. Garantēts nav nekas, bet pastrādājot izredzes ir lielākas))
14.04.20
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager