Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā VilnisL

Sveiks Normund. Agrāk, kad mājās bija akvārijs, novēroju, ka akvārija zivīm īpaši negaršo augu valsts barība, bet, kad iedod kaltētus mikro-vēzīšus vai mini-garnelītes, kas nu viņu tur tādi bija, tad zivis kā trakas uz šo. Veikalā nopērkamās barības, cik saprotu, visas ir uz graudu bāzes, tur nekādu kaltētu tārpu/mušu/garneļu taču nav. Tas kontekstā ar to, ka nesen dzirdēju, ka dīķa zivis esot kā trakas uz suņu/kaķu barību, jo, acīmredzot, tur ir gaļas jeb proteīnu padaudz un šamās to jūt. Laikam iebarojot to labo pieliekot tārpus barībai. Vai ir kādas barības, kas bez graudaugiem satur arī kādu "gaļas" gabaliņu un vai tas reāli strādā?

ir barības ar zivju miltiem, ir ar garnelēm, bet... ne vienmēr tas viss strādā, bet tīri no pieredzes varu teikt, ka ne vienmēr tās barības nostrādā, ir reizes, kad jā, bet ir, kad zivis bēg, pietam jebkuras tāda veida piedevas krietni palielina barības cenu, tāpēc ražotāji izvēlas drošāko ceļu - gatavo barības, kuras vairāk vai mazāk zivis ēd vienmēr :) un tad "pielabojam" tās pēc savas saprašanas ar tārpu vai kādu aromātu piedevām, plus jau arī tas, ka iebarojamās barības ir domātas pievilināšanai un ēstgribas rosināšanai nevis pabarošanai. esam gājuši visām tām kaltētajām lietām cauri, sevišķi jau ziemas barības gatavojot, kad vajag maz barības, nu nav tur brīnumu lielu :), par tiem gaļas konserviem u/t/t/ tā vairāk ir angļu tēma, jo tur pamatā visa cope ir dīķos, kur zivis piebaro un ja tu zivis baro, tad tās pierod pie tā ko viņām dod, pie mums jau arī, ja karpas baro ar kombikormu, tad viena no labākajām ēsmām ir kombikorma granula, to zivs ēd arī tad, kad no citām ēsmām atsakās es vienmēr saku, ka sākot barot vietu mēs pievienojam barībai nedaudz to uz ko ķersim, pasakam zivīm priekšā kas viņām šodien jāēd, ja cope ilgst 3-4 stundas, tad rezultātu vari arī nesajust, bet ja tā ir normāla cope 7-10 stundu garumā, tad ļoti labi redz kā zivis pamazām pārslēdzas uz to ko tu viņām dod un citas ēsmas sāk ignorēt pilnībā vai sliktāk ēst

Atbildēts: 1.jūnijs 2020, 10:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager