Labdien. Sāku šovasar makšķerēt ar fīderi. It kā viss o.k - tikai jautājums par pieciršanu....vai reaģet uz pirmo -otro copi vai tomēr nogaidīt kas spicīte vibrē bez apstājas.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Labdien. Sāku šovasar makšķerēt ar fīderi. It kā viss o.k - tikai jautājums par pieciršanu....vai reaģet uz pirmo -otro copi vai tomēr nogaidīt kas spicīte vibrē bez apstājas.
:))) nu nevibrēs tev tā spicīte visu laiku, nevibrēs :), katrai zivij ir ļoti specifiska cope, piemēram pat liels asaris var tikai vienu reizi uztirināt spici un viss, izvilksi, bet viņam āķis jau ir dziļi vēderā, arī brekši reizēm tik sparīgi liec kātu, bet reizēm tikai viegli šūpo, vai pavelk un viss, reizēm tu vispār copi neredzi, bet tur jau sēž zivs, teiksim raudām ļoti bieži visa cope ir pirmajās 5-20 sekundēs, ja nenoreaģēsi, tad ēsma būs sazelēta\izsūkta un zivs nebūs galvenais ir sekot līdzi notiekošam, regulāri pārmest makšķeres, domāt ko dari, tad arī pamazām "iebrauksi" kas ir kas :)), vis trakāk tirina spici tieši mazās zivis, lielās kad copē, tad neko nesajauksi :), nebaidies un nekaunies, ja kaut kas nesanāk, visi mēs esam sākuši no nulles, galvenais neslinko, strādā, sākumā pārmet reizi 2 minūtēs, pēc kāda 10.metiena vari ieturēt pauzi līdz 3 minūtēm, ja ķer visu pēc kārtas, ja breksi sēdi, tad pauzes var būt arī 7-10 minūtes, bet tad jāpārmet, jāatsvaidzina ēsma, jāpapildina barība un viss notiksies :)
Ja tev kilo sapals "ieleks" kātā- tur copene ies pa gaisu- ir gadījies, ka atlecieni ir tik sparīgi, ka kātu nomet no staklītes nost- tādos brīžos dabū ķert pēc fīdera kā apsvilis)) Lielākajā daļā gadījumu normāla rauda, plicis un plaudis copi parāda nepārprotami- it sevišķi upē, kur straume palīdz piecirsties. Sīkie plicēni, ausleja("siļķītes") visbiežāk ir pirmie klāt pie ēsmas un copē izpaužas kā sīki tirinājieni vai uzsitieni ik pēc dažām sekundēm- tad ir skaidrs, ka grabina un raustelē sīkači- atliek turpināt barot un gaidīt lielo) Straumē ņēmienu nokavēt ir grūtāk, nekā stāvošā ūdenī. Plus vēl ir atšķirība- mono vai pītā pamataukla un, ja copē nopietnā attālumā, tad mono auklai redzēsi konkrēti ņēmienu, kad tā zivs jau tur būs virsū, bet pītajai auklai redz katru pukstienu un ne vienmer ir skaidrs, kad celt fīderi, nākas mēģināt, skatīties, kas ir, kas nav. Tajās reizēs, kad ņem normāla zivs, cenšos uzreiz reaģēt, lai viņa barotajā punktā uz āķa neārdās un nebaida prom savus ciltsbrāļus.
Pievieno savu komentāru