Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā IlvarsIlvars

Sveiks, pāris dienas atpakaļ rakstīju par ideju braukt uz kādu vidēja izmēra meža ezeru ķert brekšus, taču kopīgiem spēkiem sapratām ka tas nav to vērts :)

Tākā tas ezers atrodas pie manas vasarnīcas, tāpat došos uz to, taču plāns ķert līdakas, vienā pusē ezeram ir sekls purvs ar dūņainu dibenu, otrā pusē ir ap 4 līdz 5m dziļums ar tīru smilšainu gultni. Dažviet ir zāļainas bedres līdz 8m, jautājums tāds, kur meklēt līdaku šajā laikā? Ezeram nav izteiktas kantes, tās atrodas tikai pie bedrēm, dziļums palielinās ļoti lēni. Būtu ļoti pateicīgs par kādu padomu jo līdakas ar spiningu ķeru tikai 1 gadu. Paldies!

nu es droši vien nebūšu īstais kam prasīt par spiningošanu, jo spiningoju, salīdzinoši ar citām copēm, reti :))), bet nu savulaik spiningoju un vispār līdakas ķēru stipri daudz, tāpēc šādas tādas domas ir :) vis ticamāk, ka arī visas baltās zivis un asari uzturās kaut kur uz dūņainās un cietās grunts robežas, līdakas noteikti ir kaut kur tuvumā, zāles, sēķļi, koki, jebkas, kas var kalpot par slēptuvi vai piesaisti būs perspektīvās vietās, bet vispār tādu ezeru spiningošana ir daudz daudz un ļoti daudz metienu :), man visa bērnība\jaunība pagāja pie līdzīgiem ezeriem, tiesa seklākiem, un tas bija zināms process apiet ezeru ar spiningu, citam ezeram vajadzeja 4 stundas, citam 6-7 un līdakas bija gan mīkstajā, seklajā purvā, gan cietajā krastā. Bet ledus pieredze rāda, ka līdakas nekad nekur nav vienmērīgi sastājušās rudens\ziemas periodā, līdakas ,sevišķi tās līdz+- 1,5-2 kg dzīvo baros, bari nav lieli, bet ir, jo reizēm pat lielā ezerā var no viena āliņģa noķert pat 3-5 līdakas. Tavā gadījumā … vairāk būtu jāpadomā ar kādiem mānekļiem spiningosi nevis kur ķersi, pārāk bieža mānekļu maiņa noved pie tā, ka tu pats apjūc un īsti neiestrādini nevienu mānekli :). Es tur strādātu ar gumijām, pamatā dabīgām, nespilgtām 3-4 collu gumijām , man patīk garie divžuburi peldošā gumijā un čeburaška, ar tādu mānekli var pastrādāt arī ļoti lēni, kas iespējams varētu būt vajadzīgs tādā nelielā meža ezerā.... bet... tas ir tikai mans viedoklis :)

Atbildēts: 2.novembris 2020, 09:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager