Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Bimbas

Sveiks meistar! Ņemot vērā, ka brekši rudenī barojas, ir doma iebarot vienu punktu Daugavā virs Pļaviņu HES, ilgstoši ar kombikormu un pēctam braucot makšķerēt iebarot ar parasto makšķernieku barību. Cik lielā laukumā ieteiktu barot, kaisīt to kombikormu un cik daudz vienā dienā? Dziļums 3-3.5 metri, doma barot katru dienu kādas 2 nedēļas. Vai būtu jēga pievienot uzbriedušam kombikormam melasi?

virs Pļaviņu hesa bija nolaists ūdens, tātad tu taisies barot vietā, kur pie nolaista ūdens bija mazāk par metru dziļuma, gandrīz ar 1000%garantiju saku, ka tur tu breksi nedabūsi, tas ir ja runājam par ūdenskrātuvi vai rajonu ap Pļaviņām, ja baro, tad baro vietā ar dziļumu 6-8-10+ metri, breksis iet dziļumā un seklās vietās, kā pavasarī un vasarā, viņa vairs nebūs drīz un neiznāks viņš arī uz kombikormu.

ja baro vietu, tad nevis futbola laukumu, bet gan konkrētu punktu kur makšķerēsi, tātad ar NOFIKSĒTU attālumu, ja barosi no laivas, tad ieteicams ielikt boju, ja barosi ar fīderi\spombu no krasta, tad nomērīts attālums uz mietiņiem vai pa krastu (no šitā akmens līdz tam kokam :) ), tad būs jēga no iebarošanas, ja nenomērīsi attālumu, tad var sanākt, ka barība un zivis ir vienā vietā, bet tu viņu gaidi citā vietā un ar Daugavas grunts nelīdzenumiem pietiek ar 2-3 metru starpību attālumā, lai dziļums nomainītos par 1+ metriem un tas ir pietiekoši, lai breksis neceltos augšā.

pirms barošanas iesaku pārliecināties, ka zivis tur mēdz uzturēties, jo izbarot zivis tur kur gribi tu, bet kur viņām nepatīk ir praktiski neiespējami, viņas tur var īslaicīgi iznākt, bet patstāvīgi netusēsies noteikti

barot vajag tā, lai barība noteikti nonāk uz grunts konkrētajā punktā, tātad, ja no laivas, tad smagām bumbām, pat granulēto kombikormu biki aplej ar ūdeni un ļauj minūtes 15-20 pastāvēt, tad var veidot tādas granulu bumbas un laist lejā, ar barotavu tas pats, ja barosi katru dienu, tad pilnīgi pietiks ar 1-2 kombikorma kilogramiem dienā, galvenais atzīmēt vietu un pieradināt breksi

tagad , laikam un ūdenim dziestos, breksis daudzviet “vērsies” tikai uz gaļas pievienošanu barībai, tās var būt 5-10 sakapātas sliekas, pietam copes procesā, nevis sākumā, var ierosināt brekša, kurš tur pat stāv, bet nereaģē uz ēsmu, ēstgribu, jāeksperimentē :)

Atbildēts: 8.septembris 2022, 09:37 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
...jau septebra vidus tuvojas...tagad barot lai sasauktu pie galda baru ar brekiem. hmmm :), man šķiet ka ar to vajadzēja nodarboties jau vismaz vasaras vidū, vai vismaz augusta sākumā lai zivs tur pastāvīgi uzturētos. (Manas domas)

Pat ikdienā makškerējot ja iebaro nevietā, kur breksim nepatik grunts, vai tās reljefsm, var izmisīgi plēst kaut vai matus gaidot copi un nesagaidīt, tai paša laikā iebarojot pāris m blakus var viklt zivis. (No savas pieredzes)
08.09.22
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager