Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā emilio1

Sveiki! Piemājas dīkos ir karūsas, domādams kur karūsas tur arī līnji, dīkji loti veci, ieteikums pavasara sākumā ar ēsmām? Iebarošanu? Vai vispār ir jēga meigināt ko atrast vai nogaidit siltāku ūdeni? Paldies par atbildi jau iepriekšs!:)

par tiem līņiem …tas nav automātiski, ka ja ir karūsas, tad ir arī līņi:))), bet nu vis ticamāk, ka ir :), līņiem ēsmas nemainās - slieku pušķītis, naktstārpa aste vai viss (ja karūsa traucē copēt uz mazāku ēsmu), mušu kāpuru pušķis (5-8), , kad ūdens biki biki iesilst, tad var mēģināt, sākumā noteikti bez barošanas, jo dīķos un vispār karūsas, iespējams arī līņi, aukstā ūdenī pat bēg no barības, bet ēst ēd, karūsām vari mēģināt mannā mīklu ar ķiploka aromātu, līnis reizēm arī ēd i maizi i mīklu, bet tas vairāk siltā ūdenī, tagad tārpi, tas pirmais mirklis, kad viņi sāks ēst būs dikti labs, Kurzemes pusē viņi jau sākuši kustēties dažās upēs un dīķos

Atbildēts: 23.marts 2023, 09:23 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
karūsai vis biežāk tomēr ēsmu neliekam uz grunts, pietam atceramies, ka karūsām mute ir salīdzinoši maza, tātad arī kumosus vajag nelielus, pavasaros ļoti bieži var , tieši dīķos, var novērot, ka karūsas vienkārši karājas 5-20-50 cm zem ūdens virsas tur kur ir vis siltākais ūdens, tātad tur, kur ūdeni aizpūš vējš, tāpēc noteikti pievērs uzmanību vējam. Mannā mīklu taisa ļoti vienkārši, ieber trauciņā - burciņā nedaudz mannā, nu saujiņu, pielej nedaudz remdenu vai viegli siltu ūdeni, tik, lai samaisot sanāk tāda bieza krējuma stadija un tad ar kaut ko, es to daru ar koka karotes rokturi :)), maisi, cītīgi maisi kādu minūti vai divas, masai jāpaliek tādai staipīgai, uzliec vāaciņu un ļauj mīklai kādas minūtes 15-20 ievilkties, tad mēģini maisīt vēlreiz, pareiza konsistence ir tad, kad tev praktiksi visa mīkla sāk vienā gabalā maisīties kopā. Šādu mīklu tautā sauc par puņķi, tieši tajā staipīgumā ir visa sāls :)), tad paņem 1 ķiploka daiviņu, sagriez 3-4 daļās un vienkāŗsi iemaisi mīklā un viss, ja to darīsi no vakara, tad no rīta tev būs super aromātiska mīkla, to vai nu pilda vidēji lielās š'pricēs vai vienkārši no trauciņa, kurā maisīji, ar koka irbulīti uztin uz āķa. Ķēpīgs pasākums it kā ir, bet .... ir reizes un gana daudz, kad karūsa šo ēd un labi, bet visu citu ignorē :)))
23.03.23
 
Un vēl kā taisīt mannas miklu ar kiplomiem? Cik daudz kiploki jāliek un kādā veidā? Izspiesti caur spiedi?
23.03.23
 
Gribēju vel pajautāt par karūsām, kāda dzilumā vinas meklēt un vai likt uz grunti ēsmu vai virss vinjas?
23.03.23
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager