Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Swen

sveiks atkal .
Man radās problēma fīderim ar zālēm gultnē, liekas ka tās man traucē noķert zivis, bet neesmu par to pārliecināts.
Šajās dienās ir ļoti spēcīgs vējš un vairs nevaru atrast vietu kur bez grunts izsekošanas kko noķert. Katrā otrajā metienā ārā nak barotava un ēsma aplipusi ar dažādiem ūdensaugiem. Cik noprotu daļēji augus savāc aukla kurai apķeras peldoši augi, bet otru daļu droši vien savāc arī uz grunts ja tur ir aizaudzis.
Izmantoju peldošo putuplasta bumbiņu bet cope itkā neuzlabojas. Kas varētu būt pie vainas?
Saprotu ka nopietns coperis velk to marķiera svinu pa grunti lai noteiktu kur var iebarot. Neesmu to praktizējis jo liekas ka atraušu tos marķierus ātri. Varbūt tev ir kāds ieteikums?
Kā ir ar tiem dīperiem, tie arī rāda gultnes aizaugumu?
Un vai tu pats izmanto tos putuplastus kopā ar mušu kāpuriem vai tārpiem? Viņiem jābut āķa augšpusē vai galā pie asmeņa?
paldies!

ja ir vietām aizaugusi gruints, tad copes vietas meklēšanai noteikti vajag veltīt kādu laiku, vis vienkāršākais ir tevis minētais “ragainais” svins, ezeram mazāku, gramus 50 smagu, upei attiecīgi lielāku, pāris reizes novelkot svinu pa grunti ļoti labi var saprast kas tur uz grunts notiek, vismaz cieta vai mīksta grunts, BET … to var izdarīt ar pīto auklu, ar mono auklu kaut ko saprast būs grūti.

Bet ja tev tā problēma parādījās tikai vējā, tad iespējams, ka tev ir barotava pa vieglu\aukla grimst pa lēnu un vējš dabū pastiept auklu biki, līdz barotava ierokas gruntī, pamēģini pēc metiena, kad aukla atsitās pret klipsi, pabāzt kāta galu zem ūdens, barotavai grimstot arī aukla tad daļēji nogrims, tad tu ar asu rāvienu izrauj kāta galu no ūdens un aukla tajā brīdī nogrimst, izklausās var būt sarežģīti, bet tā nav :))).

es pats putuplasta vai cita peldoša materiāla bumbiņas kopā ar dzīvo ēsmu nekad nelietoju, īsti neredzu tam jēgu, fīderī baroju zivji uz grunts un no grunts to arī ķeru, atsevišķos gadījumos tam ir racionāls pamats (raudas, ruduļi, karūsa), bet vairumā gadījumu tā ir modes lieta :)

cits stāsts ir, ja lieto pop up vai putuplastu vienu pašu, bet tur atkal cita sistēma, īsāka pavada, smagāks āķis u.t.t., tā sistēma reizēm perfekti strādā uz karūsu, karpu, breksi

Atbildēts: 1.jūnijs 2023, 15:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager